Рішення від 17.12.2015 по справі 138/2989/15-ц

Справа № 138/2989/15-ц

Провадження №:2/138/956/15

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

17 грудня 2015 року м. Могилів-Подільський

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Лисенко Т.Ю.,

за участю: секретаря Гавінчук О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ:

05 листопада 2015 року ОСОБА_1 звернулася до Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 19.05.2013 вона зареєструвала шлюб з відповідачем. Від спільного подружнього життя у сторін є малолітня дитина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка на даний час проживає разом з позивачем та знаходиться на її утриманні. Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 13.09.2013 шлюб між сторонами розірваний. Відповідач в добровільному порядку не надає матеріальну допомогу на утримання дитини, хоча фізично здоровий, інших утриманців не має. Враховуючи, що відповідач має нерегулярний, мінливий дохід, позивач просить суд стягувати з відповідача аліменти на утримання дитини в твердій грошовій сумі по 1000 гривень щомісячно, починаючи з дня звернення з позовною заявою до суду і до досягнення дитиною повноліття.

Позивач в судове засідання не з'явилась, подала до суду заяву, в якій позов підтримує, просить його задовольнити, справу розглянути у її відсутність. Не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Оскільки від відповідача не надійшла заява про розгляд справи у його відсутність чи відкладення розгляду справи та не повідомлено суд про причини неявки, а позивач не заперечує проти заочного розгляду справи, це дає підстави суду відповідно до ст. 224 ЦПК України ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню, виходячи з такого.

19 травня 2013 року сторони уклали шлюб у Відділі державної реєстрації актів цивільного стану по Могилів-Подільському району реєстраційної служби Могилів-Подільського міськрайонного управління юстиції Вінницької області, актовий запис № 7. Проте подружнє життя у сторін не склалось і заочним рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 13.09.2013 шлюб між ними розірваний (а.с. 3).

ІНФОРМАЦІЯ_1 у сторін народилась дочка ОСОБА_3, що підтверджується копією Свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 (а.с. 4).

Згідно з довідкою Сказинецького сільського голови № 639 від 29.10.2015 дитина сторін проживає біля матері ОСОБА_1 та знаходиться на її утриманні (а.с. 5).

Відповідно до ч. 1 ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Частиною 1 статті 184 СК України визначено, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Визначаючи розмір аліментів, відповідно до вимог ч. 1 ст. 182 СК України, суд враховує матеріальне становище позивача, яка працює бухгалтером і посадовий оклад якої становить 656 грн. та на утриманні якої знаходиться малолітня дитина, матеріальне становище відповідача, який має нерегулярний, мінливий дохід, те, що відповідач фізично здоровий, не має на утриманні інших дітей, непрацездатних дружини, батьків, дочки, сина, та вважає, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 180 ч. 1, 182 ч. 1, 184 ч. 1, 191 ч. 1 СК України, ст. ст. 10, 57-60, 88, 212-215, 224-226, 367 ч. 1 п. 1 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 (АДРЕСА_1) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 (АДРЕСА_2) на утримання малолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 1000 (одна тисяча) гривень 00 копійок щомісячно, починаючи з 05.11.2015 і до досягнення дитиною повноліття.

Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 (АДРЕСА_1) на користь державного бюджету м. Могилів-Подільського судовий збір в сумі 487 (чотириста вісімдесят сім) гривень 20 копійок (банк одержувача: ГУДКСУ у Вінницькій області м. Вінниця, МФО 802015, номер рахунку 31218206700009, код ЄДРПОУ 38031302, одержувач коштів УДКСУ у Могилів-Подільському районі та м. Могилеві-Подільському (м. Могилів-Подільський) 22030001; призначення платежу "Судовий збір, код ЄДРПОУ Могилів-Подільського міськрайонного суду 26423235, Пункт 1.2.).

Копію заочного рішення не пізніше трьох днів з дня його оголошення направити відповідачу.

Відповідач протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення може подати до Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області заяву про його перегляд.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем до Апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня отримання копії рішення через Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області.

Суддя: Т.Ю.Лисенко

Попередній документ
54414364
Наступний документ
54414366
Інформація про рішення:
№ рішення: 54414365
№ справи: 138/2989/15-ц
Дата рішення: 17.12.2015
Дата публікації: 24.12.2015
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про стягнення аліментів