5.1.1
14 грудня 2015 року СєвєродонецькСправа № 812/1667/15
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., перевіривши матеріали справи за адміністративним позовом виконуючого обов'язки директора Сєвєродонецької філії ДУ «ЛОЛЦ ДСЕСУ» ОСОБА_1 до Голови комісії з реорганізації Державної установи «Луганський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України ОСОБА_2, третя особа Державний реєстратор відділу Державної реєстрації юридичних та фізичних осіб підприємців, легалізації громадських формувань Сєвєродонецького міського управління юстиції про скасування реєстраційної дії,-
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов виконуючого обов'язки директора Сєвєродонецької філії ДУ «ЛОЛЦ ДСЕСУ» ОСОБА_1 до Голови комісії з реорганізації Державної установи «Луганський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України ОСОБА_2, третя особа Державний реєстратор відділу Державної реєстрації юридичних та фізичних осіб підприємців, легалізації громадських формувань Сєвєродонецького міського управління юстиції про скасування реєстраційної дії.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З позовних вимог вбачається, що позивачем заявлено дві самостійні вимоги немайнового характеру.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» установлено на 2015 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 1218 гривень.
За подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» встановлена ставка судового збору 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, майнового характеру 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше пяти розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З огляду на розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2015 року, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру у розмірі 0,4 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, заявлені позивачем дві самостійні немайнові вимоги, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 974,40 грн. (487,20*2).
Позивачем заявлено вимоги щодо зобов'язання Державного реєстратора відділу Державної реєстрації юридичних та фізичних осіб підприємців, легалізації громадських формувань Сєвєродонецького міського управління юстиції скасувати реєстраційну дію від 09.11.2015 року №13831040010003699; визнати недійсним та скасувати рішення Голови комісії з реорганізації Державної установи «Луганський обласний Лабораторний центр Держсанепідслужби України» в частині закриття відокремлених підрозділів.
Позивачем до позовного матеріалу не долучено документу про сплату судового збору, проте надано заяву про відстрочення сплати судового збору до 15 грудня 2015 року.
Позивач не віднесений до осіб, які згідно із ст. 5 Закону України "Про судовий збір" звільнені від сплати судового збору за подання позову.
Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з ч. 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З аналізу вищевказаних норм вбачається, що в межах спірних правовідносин позивач не є таким, що звільнений від сплати судового збору, а тому має сплатити судовий збір у належному порядку та розмірі.
Зазначений недолік позовної заяви може бути усунуто шляхом надання до суду доказів сплати судового збору за подання позову майнового характеру встановленого Законом.
Згідно ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Отже, суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 106 КАС України, а тому вона підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 87,106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Адміністративний позов виконуючого обов'язки директора Сєвєродонецької філії ДУ «ЛОЛЦ ДСЕСУ» ОСОБА_1 до Голови комісії з реорганізації Державної установи «Луганський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України ОСОБА_2, третя особа Державний реєстратор відділу Державної реєстрації юридичних та фізичних осіб підприємців, легалізації громадських формувань Сєвєродонецького міського управління юстиції про скасування реєстраційної дії залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання ухвали надати до суду докази сплати судового збору.
Роз'яснити позивачу, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву буде повернуто позивачу зі всіма доданим до неї документами.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 КАС України.
Суддя ОСОБА_3