Справа № 815/6963/15
14 грудня 2015 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Фагмі ОСОБА_1 Хассан до Державної міграційної служби України про визнання неправомірним та скасування рішення ,-
До суду надійшов адміністративний позов Фагмі ОСОБА_1 Хассан до Державної міграційної служби України про визнання неправомірним та скасування рішення від 02.12.2012р. №673-14 та зобов'язання прийняти рішення про визнання Фагмі ОСОБА_1 Хассан біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Відповідно до вимог ст.106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача та відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, які йому відомі і які можуть бути використані судом, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї відповідно до кількості відповідачів та документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В прохальній частині адміністративного позову Фагмі ОСОБА_1 Хассан просить суд визнати неправомірним та скасувати рішення Державної міграційної служби України від 02.12.2012р. №673-14, однак як вбачається з наданого до адміністративного позову повідомлення від 09.12.2014р. №100 позивачу було відмовлено у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту на підставі рішення від 02.12.2014р. №673-14.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до вимог ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Згідно положень п.1, п.9 ст. 12 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» від 08.07.2011р.
N 3671-VI оскарження рішення щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту здійснюється в п'ятиденний термін з дня отримання відповідного повідомлення про відмову у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Згідно відмітки на повідомленні Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області від 09.12.2014р. №100, 02.12.2015р. позивач отримав відповідне повідомлення про відмову у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Таким чином, позивачем пропущено встановлений ст.12 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» 5-денний строк звернення до адміністративного суду.
Разом з тим, в доданих до адміністративного позову матеріалах відсутні будь-які документи чи пояснення, які б могли слугувати підставою для визнання поважності пропуску строку для звернення до адміністративного суду.
Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов Фагмі ОСОБА_1 Хассан до Державної міграційної служби України про визнання неправомірним та скасування рішення від 02.12.2012р. №673-14 та зобов'язання прийняти рішення про визнання Фагмі ОСОБА_1 Хассан біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 23 грудня 2015року.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя К.О. Танцюра