Постанова від 16.12.2011 по справі 2-а-2963/11

Справа № 2-а-2963/11

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 грудня 2011 року

Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Седун Ф. В., розглянувши у скороченому провадженні в приміщенні суду смт. Брусилів справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праціта соціального захисту населення Брусилівської- райдержадміністрації про відшкодування щорічної допомоги на оздоровлення

ВСТАНОВИВ:

30 листопада 2011 року позивачка звернулася до суду з вказаним позовом, посилаючись на те що вона є потерпілою від наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, інвалідом 111-ї групи захворювання , пов»язаного з аварією на ЧАЕС.. Відповідно до ст. 48 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ має право на отримання щорічної одноразової допомоги та оздоровлення в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат , апе відповідач виплатив їй у 2011 році щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі 120 грн. 00 коп. згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 562 від 12.07.2005 року , що призвело до порушення її прав . Просить суд визнати дії відповідача неправомірними та зобов'язати відповідача перерахувати та виплатити їй щорічну допомогу на оздоровлення за 2011 рік в розмірі передбаченому ст. 48 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “.

Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримав 06.12.2011 року та подав у встановлений законом строк письмове заперечення на позов , зазначивши що фінансування витрат, пов”язаних з реалізацією ст. 48 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України і виключно Законами України про державні бюджети визначаються видатки на загальносуспільні потреби. Щорічна допомога на оздоровлення виплачується в розмірах встановлених Постановою Кабінету Міністрів України № 562 від 12.07.2005року “ Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ та в порядку і розмірах , встановлених Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України “ Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України Просить в позові відмовити.

Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження у відповідності до ст. 183-2 КАС України , без проведення судового засідання та виклику осіб , які беруть участь у справі.

Суддя за результатами розгляду справи в порядку скороченого провадження , оцінивши повідомлені сторонами обставини вважає , вважає їх достатніми для прийняття рішення .

Судом встановлено , що позивач ОСОБА_1 є постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 , учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС , інвалідом 111-ї групи по захворюванню , пов»язаному з наслідками аварії на ЧАЕС , що підтверджується наданими письмовими документами.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян . які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , на охорону їхнього життя і здоров”я , соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ № 796-Х11 від 28 лютого 1991 року зі змінами та доповненнями.

Відповідно до ст. 48 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ щорічна допомога на оздоровлення особі, які є постраждалою внаслідок Чорнобильської •'атастрофи 1 категорії, учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС , інвалідом 111 -ї групи по захворюванню , пов»язаному з наслідками аварії на ЧАЕС , виплачується в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат

При цьому враховується розмір мінімальної заробітної плати, яка склалася на момент виплати щорічної допомоги на оздоровлення.

Однак , пунктом 28 розділу 11 Закону України “ Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України “ текст ст. 48 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ було викладено в редакції, згідно якої щорічна допомога на оздоровлення особам , учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії виплачується в порядку та розмірах , встановлених Кабінетом Міністрів України .

Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року були визнані неконституційними положення розділу 11 п. 24-34 Закону України “ Внесе:-: - і змін до деяких законодавчих актів України Закону України “ Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України “, яким лік ст. 48 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було викладено в новій редакції, а отже з цього часу відновлено дію ст. 48 вказаного Закону в повному обсязі.

Відповідно до п. 5 резолютивної частини вказаного рішення Конституційного С : України воно має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розг-о ними позовів у зв”язку з правовідносинами , які виникли внаслідок дії положень За? щ України “ Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до де?-л законодавчих актів України” визнаних неконституційними.

Оскільки визнані неконституційними положення Закону України “ Про держави;'? бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України - втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення , тому сух рахує що виходячи з принципу пріоритетності законів над підзаконними актами, праве позивачки , як постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС , інваліда 111-ї групи по захворюванню , пов»язанс ? з наслідками Чорнобильської катастрофи, при визначенні розміру щорічної допомоги на оздоровлення порушене , так як позивачка має право на отримання щорічної допомоги ш | оздоровлення в розмірі 4-х мінімальних заробітних плат , як це передбачено ст. 48 Законі' України ' Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” виходячи з розміру мінімальної заробітної плати , яка дія _ ші час виплати їй щорічної допомоги на оздоровлення , фактично їй була нарахована і виплачена щорічна допомога на оздоровлення в липні 2011 року в розмірі 120,00 грн.. т в значно меншому розмірі, що підтверджується довідкою відповідача від 09.11.2011 Р за № 346-063 , відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 562 від 12.07 1 • 5 року “ Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам , які постраждали внасліл: і Чорнобильської катастрофи “ , заява відповідача залишена без задоволення , про що свідчить відповідь від 09.11.2011 р. № 345-063, а тому вимоги позивачки щодо визнач - відповідача неправомірними та зобов'язання відповідача провести перерахунок та виш їй щорічну допомогу на оздоровлення в розмірі передбаченому ст. 48 Закону України статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за 2011 рік підлягають задоволенню , перерахунку та виплаті підлягає допомога на оздоровлення за 2011 рік виходячи з розміру 4-х мінімальних заробітній оскільки дія положень ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист грс«л які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи » не зупинялась. Мінімальна заробітна плата згідно Закону України “ Про державний бюджет України на 2011 рік” в липні 2011 року становила 960 грн. 00 коп. , позивачці булла нарахована виплачена щорічна допомога на оздоровлення в липні 2011 року в розмірі 120,00грн.

Так як в даному випадку йдеться про виплату щорічної допомоги на оздоровлення по виконанню програм , пов”язаних із соціальним захистом громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , то належним відповідачем є Управління праці та соціального захисту населення Брусилівської райдержадміністрації.

Заперечення відповідача на позов що одноразова компенсація позивачу виплачена згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 562 від 12.07.2005року та в порядку і розмірах , встановлених КМУ у відповідності до Закону України “ Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” суд рахує необгрунтованими , так як Конституція України не допускає звуження існуючих прав при прийнятті нових законів або внесенні змін до існуючих. Положення розділу 2 п. 24-34 Закону України “ Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України “ визнані неконституційними рішенням Конституційного суду України по справі № 10-рп від 22.05.2008 року , а тому втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України відповідного рішення.

Керуючись ст. ст. 6,8-11,17,18, 21,71, 99, 101,103, 159-163,183-2 ,256 КАС України , ст. 46 Конституції України , ст.48 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ , Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп від 22 травня 2008 року , Законом України “ Про Державний бюджет України на 2011 рік “суд ,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити .

Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Брусилівської районної державної адміністрації Житомирської області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 , як постраждалій внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії , учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС , інваліду 111 -ї групи захворювання лов»язаного з наслідками аварії на ЧАЕС суми щорічної допомоги на оздоровлення за 2011 рік у розмірі меншому за встановлений ст. 48 Закону України “ Про статус і соціальний ахист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” .

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Брусилівської гайонної державної адміністрації Житомирської області провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1 за 2011 рік щорічну допомогу на оздоровлення :к постраждалій внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії , учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС , інваліду 111-ї групи захворювання , пов»язаного з наслідками ізарії на ЧАЕС , в розмірі передбаченому ст. 48 Закону України “ Про статус і соціальний ахист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” - чотирьох тнімальних заробітних плат, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати встановленої : аконом України “ Про державний бюджет України на 2011 рік “ на час проведення гіплати, з урахуванням фактично виплачених коштів.

Постанову в частині зобов'язання проведення перерахунку та виплати допомоги на здоровлення позивачу допустити до негайного виконання.

Постанова може бути оскаржена в Житомирський апеляційний адміністративний суд

через Брусилівський районний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної

скарги , якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Брусилівського районного суду

Житомирської області ОСОБА_2