Ухвала від 02.06.2014 по справі 757/13241/14-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/13241/14-к

УХВАЛА

Іменем України

02 червня 2014 року Слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів, що містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення ,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України юрист 1 класу ОСОБА_3 , розглянувши матеріали кримінального провадження №42014000000000226, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.04.2014 за ч.2 ст.364, ч.2 ст.209 КК України, звернувся до слідчого судді із клопотанням, погодженим прокурором ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів, що містять охоронювану законом таємницю та їх вилучення . Клопотання обґрунтовано наступними обставинами.

Головним слідчим управління Генеральної прокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42014000000000226, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.04.2014 за ч.2 ст.209, ч.2 ст.364 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що згідно з п. 1 Положення від 23.04.2011 №500/2011 «Про ІНФОРМАЦІЯ_1 ) (далі - Міністерство) Міністерство є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики, політики у сфері сільського господарства.

У період з 24.12.2012 по 27.02.2014 вказане міністерство очолював ОСОБА_5 (указ Президента України №750/2012 про призначення, Постанова Верховної Ради України №801-VII про звільнення).

Відповідно до п.1 Положення «Про Державну інспекцію сільського господарства України» від 13.04.2011 №459/2011 ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - ДІСГУ) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - Міністр), входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

Відповідно до п. 4 положення ДІСГУ організовує та здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог стандартів, технічних умов, інших нормативних документів, пов'язаних з якістю та безпечністю сільськогосподарської продукції, наявністю генетично модифікованих організмів під час її заготівлі, переробки, переміщення територією України та здійснення експортно-імпортних операцій підприємствами всіх форм власності.

У період з 24.09.2013 по 19.03.2014 посаду голови ДІСГУ обіймав ОСОБА_6 (указ Президента України №525/2013 про призначення, розпорядження Кабінету Міністрів України №222-р про звільнення).

У період перебування на вказаних посадах ОСОБА_5 та ОСОБА_6 розробили та впровадили схему протиправного отримання доходів через Приватне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 , далі - ПП « ОСОБА_7 », директор ОСОБА_8 ) шляхом надання фіктивних послуг з проведення лабораторних досліджень зернових на наявність в них генетично модифікованих організмів.

Так, Відповідно до ст. 21 Закону України «Про зерно та ринок зерна України» зерно та продукти його переробки переміщуються територією України при наявності Сертифіката якості зерна та продуктів його переробки (далі - Сертифікат), в якому зазначаються якість, показники безпеки, наявність або відсутність генетично модифікованих організмів. Отримання сертифікату регламентується Постановою Кабінету міністрів України від 23.07.2009 № 848 «Про затвердження Порядку видачі сертифіката якості зерна та продуктів його переробки».

Сертифікат видається територіальними органами ДІСГУ на кожний транспортний засіб під час переміщення зерна територією України на підставі результатів (протоколів) проведених лабораторних досліджень по вищевказаним показникам.

З метою особистого збагачення, за вказівкою ОСОБА_5 , ОСОБА_6 надав усне розпорядження службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_5 та її територіальним підрозділам видавати Сертифікат суб'єктам господарювання виключно при наданні результатів (протоколів) проведених ПП « ОСОБА_7 » лабораторних досліджень, хоча вказані дослідження проводять близько 80 сертифікованих лабораторій на території України.

Розрахунок вартості послуг ПП « ОСОБА_7 » здійснювався в залежності від обсягу партії зернових (9,60 грн./тонна), з якої відбирався зразок, а не за проведені лабораторні дослідження, при цьому партія складала не менше 500 тонн. Таким чином, при середньо-ринковій вартості вказаних досліджень, ціна послуг ПП « ОСОБА_7 » штучно завищена в 5-10 разів.

У разі відмови суб'єктів господарювання (експедиторів зернових) від послуг ПП « ОСОБА_7 », інспектори обласних інспекцій сільського господарства умисно затягували процедуру видачі Сертифікатів, що спричиняло останнім збитки через простій засобів транспортування.

Наявні дані свідчать, що переважна більшість протоколів випробувань зернових, виданих ПП « ОСОБА_7 », є фіктивними, оскільки фактично лабораторні дослідження не проводились через відсутність у підприємства матеріально-технічної бази.

У період роботи з 01.11.2013 по 31.03.2014 за отримані послуги з лабораторних досліджень перевізниками зернових на поточні рахунки ПП « ОСОБА_7 » надійшло грошових коштів в сумі біля 60 млн. грн.

В подальшому, вказані кошти було перераховано службовими особами ПП « ОСОБА_7 » на рахунки підприємств з ознаками фіктивності (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), переведено у готівку та привласнено вищевказаними особами.

Для повного та об'єктивного проведення досудового розслідування необхідно перевірити факт проведення фінансових розрахунків з вищезазначеними підприємствами-контрагентами, а також встановити, яким чином в подальшому використовувались зазначені грошові кошти, ідентифікувати осіб, які мали право розпоряджатися зазначеними грошовими коштами та інше.

Вислухавши обґрунтування сторони кримінального провадження, дослідивши додані до клопотання документи, слід дійти наступного висновку.

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком визначених ст. 161 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Відповідно до ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до рей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Аналізуючи обґрунтування слідчого з фабулою кримінального правопорушення і наданими матеріалами, видно, що інформація , яку слідчий просить надати дійсно перебуває у володінні вказаної ним особи , в сукупності з іншими речами і документами має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні , інформація , доступ до якої просить надати слідчий , може бути використана як доказ , при цьому іншим способом в даний час довести обстави, які передбачається довести не вбачається можливим.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.160-166, 309 КПК України слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Надати слідчому в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до документів ( з можливістю ознайомитись та зробити їх копії) , що знаходяться у ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_15 " (МФО НОМЕР_11 ) за адресою: АДРЕСА_1 і становлять банківську таємницю по рахункам №№ НОМЕР_12 , НОМЕР_13 ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) юридична адреса: АДРЕСА_2 , а саме:

1. обліково - реєстраційної справи ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) в тому числі: статуту (установчого договору), карток із зразками підписів та відбитком печатки, встановленого зразка, заяв на відкриття рахунків, договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнта, копії свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, завіреної нотаріально, фотокопій паспортів уповноважених осіб, оригіналів доручень на право вчинення юридичних дій від імені директора ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), договору найму чи іншого документу про призначення на посаду директора ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) оригіналу доручення на ім'я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунками, засвідченої нотаріально, заяв на видачу чекових книжок;

2. інформації, як на паперових так і електронних носіях (в форматі ЕХЕL), про рух грошових коштів по рахунках із розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДРПОУ, МФО банківських установ, номерів рахунків), призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референт кожного платіжного документа (номер або інші символи, які використовуються для ідентифікації трансакції) за період з 01.01.2013 по теперішній час;

3. документів, що засвідчують видачу та отримання чекових книжок із зазначенням серійного номеру першого та останнього чеку кожної з чекових книжок, які отримувались підприємством за період з 01.01.2013 по теперішній час;

Визначити строк дії ухвали тривалістю двадцять робочих днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Підготовлено в 2 примірниках

Прим. 1 - справа № 757/13241 /14-к

Прим. 2 - слідчий ОСОБА_3

Копія - ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_15 "

Виконавець: ОСОБА_1 02.06.2014р.

Слідчий суддя ОСОБА_1