печерський районний суд міста києва
Справа № 757/13197/14-к
30 травня 2014 року Слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання Слідчого СГ Головного слідчого управління МВС України майор міліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів та їх вилучення ,-
Слідчий СГ Головного слідчого управління МВС України майор міліції ОСОБА_3 , розглянувши матеріали кримінального провадження № 12014000000000127, внесеного 18.03.2014 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, звернувся до слідчого судді із клопотання про надання тимчасового доступу до документів щодо ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " та їх вилучення . Клопотання обґрунтовано наступними обставинами.
Головним слідчим управлінням МВС проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12014000000000127, зареєстрованому 18.03.2014 у ЄРДР за фактом заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах службовими особами структурних підрозділів ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також державних та комунальних підприємств Харківської області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2012-2014 роках з Державного бюджету України були виділені кошти Державному підприємству (далі - ДП) завод « ІНФОРМАЦІЯ_4 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , для проведення закупівель (робіт та послуг) на суму понад 1 млрд. гривень. Однак, значну частину грошових коштів, під приводом оплати за виконані роботи (надані послуги) було перераховано на підконтрольні вищезазначеному суб'єкту господарювання підприємства, з метою подальшого заволодіння коштами.
В ході подальшого розслідування встановлено переможців конкурсних торгів, проведених ДП завод « ІНФОРМАЦІЯ_4 », якими є товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (далі - НВП « ІНФОРМАЦІЯ_5 ») код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , на яке протягом 2012-2014 років було перераховано понад 230 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , на яке перераховано понад 195 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , на яке перераховано понад 191,7 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , на яке перераховано понад 155 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_6 , на яке перераховано понад 25,1 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_7 , на яке перераховано понад 74,476 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_8 , на яке перераховано понад 16 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_9 , на яке перераховано понад 5,801 млн. гривень, ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_10 , на яке перераховано понад 83,379 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_11 , на яке перераховано понад 15,885 млн. гривень, ПП « ОСОБА_4 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_12 , на яке перераховано понад 27,853 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_13 , на яке перераховано понад 37,2 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_14 , на яке перераховано понад 12,004 млн. гривень, ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_15 , на яке перераховано понад 3,732 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_16 , на яке перераховано понад 15,598 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_17 , на яке перераховано понад 4,579061 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_18 , на яке перераховано понад 89,1 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_19 , на яке перераховано понад 6,423 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_20 , на яке перераховано понад 18,365 млн. гривень, ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_21 , на яке перераховано понад 65,810 млн. гривень, ПАТ РБП « ІНФОРМАЦІЯ_23 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_22 , на яке перераховано понад 5,810 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_23 , на яке перераховано понад 5,051 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_24 , на яке перераховано понад 11,342 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_25 , на яке перераховано понад 27,622 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_26 , на яке перераховано понад 35,014 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_27 , на яке перераховано понад 47,479 млн. гривень, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » код за ЄДРПОУ НОМЕР_28 , на яке перераховано понад 56,8681 млн. гривень.
Проведеним аналізом фінансово-господарської діяльності підприємств - переможців конкурсних торгів встановлено, що грошові кошти у подальшому перераховано на розрахункові рахунки ряду підприємств, які мають ознаки фіктивності.
Вилучення документів щодо такого товариства будуть мати важливе значення у кримінальному провадженні.
Вислухавши обґрунтування сторони кримінального провадження, дослідивши додані до клопотання документи, слід дійти наступного висновку.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком визначених ст. 161 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до рей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
В даному випадку виходячи з фабули кримінального правопорушення, що внесено до ЄРДР 18.03.2014р., слід вважати клопотання слідчого не достатньо обґрунтованим в тій частині, що документи про вилучення яких він просить будуть мати значення і в даний час є необхідність здійснення заходів забезпечення кримінального провадження, оскільки посилання слідчого на фіктивність вказаного ним підприємства не підтверджена належними документами, при цьому досудове розслідування з даного приводу не здійснюється.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.160-166, 309 КПК України слідчий суддя,
Клопотання Слідчого СГ Головного слідчого управління МВС України майор міліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів та їх вилучення ,- залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1