Постанова від 26.11.2015 по справі 127/25280/15-п

Справа № 127/25280/15-п

Провадження № 3/127/5975/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.11.2015 м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Вишар І.Ю., розглянувши матеріали, що надійшли з ВДАІ УМВС України у Вінницькій області про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 за ч.1 ст. 130 КУпАП.

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_2, 28.10.2015 року, о 20 год. 40 хв., в м. Вінниця по вул. Липовецька керував автомобілем марки «ВАЗ - 21099», д.н.з. 81-607ВІ, з явними ознаками наркотичного сп'яніння: зіниця ока не реагує на промені світла. Стан наркотичного сп'яніння було зафіксовано в установленому законом порядку в КЗ ВОНД «Соціотерапія». Медичним висновком щодо результатів огляду на стан сп'яніння №1905 складеним лікарем ОСОБА_3 о 21 год. 40 хв. 28.10.2015 р. підтверджено факт перебування у стані наркотичного сп'яніння громадянина ОСОБА_1 Керуючи транспортним засобом в стані наркотичного сп'яніння ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 Правил дорожнього руху.

В судовому засіданні правопорушник вину не визнав.

Суд, дослідивши матеріали справи, враховуючи п. 1.4 Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України № 400/666 від 09.09.2009 р., ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння очей або неприродна блідість. П. 2.9. Інструкції передбачає, що з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, уповноважена особа Державтоінспекції МВС забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення; п. 2.5. Правил дорожнього руху, згідно якого - водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин; п. 2.9. Правил дорожнього руху, згідно якого - водієві забороняється керувати автомобілем в стані алкогольного сп'яніння, під впливом наркотичних чи токсичних речовин; прийшов до висновку, що дії останнього кваліфіковано вірно за ч.1 ст. 130, тобто: тобто керуванням транспортним засобом особою, яка перебуває у стані наркотичного сп'яніння.

Вина правопорушника ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення АП2 №188714, від 28.10.2015 року, медичним висновком КЗ ВОНД «Соціотерапія» №1905.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при призначенні покарання суд враховує, що ОСОБА_2 не має постійного місця роботи, є особою, яка підлягає адміністративній відповідальності.

Обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення у відповідності до ст. 34, ст. 35 КУпАП відсутні.

Крім того, суд встановив, що ОСОБА_1 вчинив суспільно-небезпечне правопорушення, своїми неправомірними діями наражав на небезпеку інших учасників дорожнього руху, не дивлячись на загальноприйняті норми поведінки та співжиття в суспільстві легковажно дозволив собі вчинити грубе порушення правил дорожнього руху. Зазначене правопорушення могло призвести до настання тяжких наслідків. Вину у вчиненому правопорушенні ОСОБА_1 не визнав, що наводить суд на думку що останній належних висновків не зробив та в подальшому може здійснити аналогічне правопорушення.

При призначенні покарання суд враховує що ОСОБА_2 не має постійного місця роботи, отже автомобіль не є джерелом доходу даного громадянина.

Таким чином, суд вважає, що достатнім для виправлення ОСОБА_1 та запобіганню вчиненню останнім нових, аналогічних правопорушень буде призначення адміністративного стягнення у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів в межах санкції ч. 1 ст. 130, оскільки застосування більш м'якого стягнення не досягне мети, визначеної ст. 23 КУпАП.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 23, 33, 34, 35, ч. 1 ст. 130, 280 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ :

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп. на користь держави. (Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області, МФО: 802015, рахунок: 31215206700002, призначення платежу: 22030001).

На постанову суду може бути подана апеляція протягом 10-ти діб з моменту її винесення.

Суддя