Постанова від 25.11.2015 по справі 595/511/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2015 року Справа № 876/7353/13

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді Судової-Хомюк Н.М.,

суддів Гуляка В.В., Коваля Р.Й.

за участі секретаря судового засідання Малетич М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі Тернопільської області на постанову Бучацького районного суду Тернопільської області від 15.04.2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі Тернопільської області про визнання неправомірною відмови у призначенні пільгової пенсії та зобов'язання призначити пільгову пенсію, -

ВСТАНОВИВ:

12.03.2013 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом та просив визнати дії відповідача неправомірними та зобов'язати призначити пенсію на пільгових умовах та виплачувати таку пенсію з часу звернення.

В обґрунтування вимог зазначає, що після досягнення 55-річного віку, що дає право на призначення йому пільгової пенсії, та за наявності стажу роботи в шкідливих умовах праці він звернувся до відповідача з вимогою призначити йому з 22 січня 2013 року пільгову пенсію відповідно до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Оскільки Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі Тернопільської області 25 лютого 2013 року відмовило йому у призначенні пільгової пенсії, просить визнати неправомірною відмову та зобов'язати пенсійний орган призначити йому пільгову пенсію.

Постановою Бучацького районного суду Тернопільської області від 15.04.2013 року позов задоволено. Визнано неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України у Бучацькому районі Тернопільської області в призначенні ОСОБА_1 пільгової пенсії. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі Тернопільської області призначити та провести нарахування ОСОБА_1 з 22 січня 2013 року пенсії за віком на пільгових умовах, відповідно до списку № 2 професій і посад, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням Управлінням Пенсійного фонду України в Бучацькому районі Тернопільської області подано апеляційну скаргу, в якій зазначає, що оскаржувана постанова прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, просить її скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.

Зокрема вказує, що пільговий стаж визначається на підставі уточнюючих довідок підприємств установ, організацій або їх правонаступників. У довідці вказується період роботи, що зараховуються до спеціального стажу, професія або посада, характер виконуваної роботи, розділ, підрозділ, пункт, найменування Списків або їх номери, куди включається цей період роботи, первинні документи під час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Оскільки позивач працював після 01.01.1992р., то уточнюючу довідку про шкідливі умови праці підприємство повинно видати відповідно до Списків, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України №36 від 16.01.2003 р.

Звертає увагу суду на те, що головним спеціалістом Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі при про проведенні перевірки достовірності документів про стаж роботи і заробітну плату встановлено, що є зазначена посада майстра, а нарахування додаткової оплати праці за шкідливі умови праці не проводилась.

Сторони в судове засідання апеляційного суду не з'явились, що не перешкоджає розгляду справи за їх відсутності. В силу вимог ч.1ст.41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення, враховуючи наступне.

Як встановлено судом першої інстанції та матеріалами справи, ОСОБА_1 звернувся в Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі Тернопільської області із заявою про призначення йому пільгової пенсії за віком.

Листом від 25.02.2013 року № 725/09 Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі Тернопільської області ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, оскільки документів, які б підтвердили зайнятість повного робочого дня на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці не надано.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції зокрема зазначив, що згідно ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

За приписами частини 1 статті 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення» органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Суд першої інстанції прийшов до висновку, що Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі Тернопільської області необґрунтовано відмовило позивачу в призначенні пенсії на пільгових умовах.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів зазначає наступне.

Згідно записів трудової книжки ОСОБА_1П працював з 15 березня 1978 року по 15 жовтня 1978 року, з 13 червня 1979 року по 04 жовтня 2007 року та з 11 березня 2008 року по 31 березня 2011 року на посаді майстра, спочатку в Бучацькому ПМК-153, з серпня 1995 року в Бучацькому УМСІ ПС (наказ про реорганізацію № 54 від 12.07.1995р.), а з 01.01.2005 року в Бучацькому міжрайонному управлінні водного господарства.

З 01.08.1995 року Бучацька ПМК-153 була реорганізована в Бучацьке управління меліоративних систем і протипаводкових споруд, а з 01.01.2005 року перейменовано в Бучацьке міжрайонне управління водного господарства.

Відповідно до пункту «б» частини першої статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах. Чоловікам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи.

Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637 (далі - Порядок), встановлено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Згідно з пунктом 20 Порядку у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006р. № 18-1 затверджений Порядок підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, який визначає механізм підтвердження пільгового трудового стажу працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника.

Пунктом 11 цього Порядку встановлено, що для підтвердження стажу роботи заявник подає до Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах за місцем проживання (реєстрації) такі документи: заяву про підтвердження стажу роботи; довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а для підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі, - інші документи, які мають підтверджувати факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні); трудову книжку; документи, видані архівними установами, зокрема: довідку про заробітну плату; копії документів про проведення атестації робочих місць; копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати (у разі відсутності - довідку про їх відсутність). У разі необхідності заявник може подавати інші документи, які можуть підтверджувати виконання робіт, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.

У матеріалах справи наявна характеристика від 21.01.2013 року № 11 (а.с. 12), яка видана Бучацьким міжрайонним управлінням водного господарства, та яка уточнює особливий характер і умови праці ОСОБА_1 про те, що він дійсно працював на дільниці з 15 березня 1978 року по 15 жовтня 1978 року та з 13 червня 1979 року по 31 грудня 1991 року майстром по будівництву гідротехнічних, протиерозійних і протиповеневих споруд і відповідно до технологічного процесу мав характерні умови роботи в період повного робочого часу, а саме проводив керівництво роботами по будівництву переїздів, гирл, колодязів, водовипусків, ставків, огороджувальних дамб, закріплення ярів і крутосхилів в польових умовах на об'єктах по ліквідації наслідків повеней і паводків в басейні р. Дністер. На крутосхилах виконувалося складне будівництво із збірного і монолітного залізобетону і габіонів.

Головним спеціалістом Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі при про проведенні перевірки достовірності документів про стаж роботи і заробітну плату за період роботи з 15.03.1978 р. по 15.10.1978 р. та з 13.06.1979 р. по 31.12.1991 р. на посаді майстра перевірено книги наказів по особовому складу, карточку форми Т-2, книги по нарахуванню заробітної плати та встановлено, що позивач був переведений на посаду майстра по будівництву (наказ №39 від 15.03.1978 р.). У висновку акту зустрічної перевірки документів про стаж роботи та заробітну плату ОСОБА_1 від 29.01.2013 року зазначено, що перевірені документи частково підтверджують, що позивач працював в зазначені періоди на посаді майстра.

Судом апеляційної інстанції також оглянуто копії книг наказів та книг обліку заробітної плати за 1978-1991 роки, з яких вбачається, що позивач працював на посаді майстра та отримував заробітну плату згідно штатного розпису.

Посада, яку обіймав позивач, входила до Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженого ОСОБА_2 Міністрів СРСР 22 серпня 1956 року № 1173 «Об утверждении списков производств, цехов, профессий и должностей, работа в которых дает право на государственную пенсию на льготных условиях и в льготных раз мерах» та ввійшла до Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26 січня 1991 року №10 «Об утверждении списков производств, работ, профессий, должностей и показателей, дающих право на льготное пенсионное обеспечение». Зокрема, у пункті «б» розділу ХXІX «Строительство зданий и сооружений: промышленных, энергетических, гидротехнических, дорожно-мостовых, транспорта и связи, жилых и культурно бытовых, также надземных зданий и сооружений шахт, рудников и коммуникаций» (мастера (десятники) и прорабы).

Також ця професія передбачена в постанові Кабінету Міністрів СРСР від 26 січня 1991 року № 10, в розділі 22900006-23419 XXVII «Строительство, реконструкция, техническое перевооружение, реставрація и ремонт зданий, сооружений и других обьектов (мастера строительных и монтажных работ)».

Крім того, відповідно до п.3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерств праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.

Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року № 442, набрала чинності 21 серпня 1992 року (далі - Порядок), та розробленими на виконання цієї постанови Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України (далі - Мінпраці) від 01 вересня 1992 року № 41 (далі - Методичні рекомендації).

Відповідно до зазначених нормативних актів основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Згідно з пунктом 4 Порядку та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.

Атестація робочих місць відповідно до Порядку та Методичних рекомендацій передбачає: установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам; установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад із пільговим пенсійним забезпеченням працівників; аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.

Відповідно до положень Порядку відомості про результати атестації робочих місць заносяться до картки умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров'я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.

Комплексний аналіз норм Закону № 1788-ХІІ та Порядку дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у списку № 2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.

Відсутність підтвердження вищезгаданих обставин не породжує виникнення права на зарахування пільгового стажу.

Аналогічний висновок щодо застосування норм матеріального права міститься, зокрема, у постанові Верховного Суду України від 10 вересня 2013 року (справа № 21-183а13), від 25 листопада 2014 року (справа №21-519а14).

Таким чином, при визнанні права на пенсію на пільгових умовах до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або професіях незалежно від дати їх внесення до Списку за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

Сам по собі факт прийняття на посаду, на якій можуть бути отримані певні пільги і навіть факт надання таких пільг, не означає, що така особа автоматично має право користуватися такими пільгами. У даному випадку, таке право має бути підтверджено атестацією робочого місця.

Як зазначалося, з копії трудової книжки встановлено, що ОСОБА_1П працював з 15 березня 1978 року по 15 жовтня 1978 року, з 13 червня 1979 року по 04 жовтня 2007 року та з 11 березня 2008 року по 31 березня 2011 року на посаді майстра. Дана посада передбачена Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів СРСР №1173 від 22.08.1956 року та постановою Кабінету Міністрів СРСР №10 від 26.01.1991 р.

З записів в трудовій книжці встановлено, що вона заповнена відповідно до положень внесення записів до трудових книжок, у ній містяться усі необхідні записи для підтвердження трудового стажу, не встановлено неправильності чи неточності записів про періоди роботи.

Із характеристики від 21.01.2013 року № 11, яка видана Бучацьким міжрайонним управлінням водного господарства, уточнюється особливий характер і умови праці ОСОБА_1, із копій книг наказів та книг обліку заробітної плати за 1978-1991 роки вбачається, що позивач працював на посаді майстра та отримував заробітну плату згідно штатного розпису.

Що стосується періоду роботи із шкідливими умовами праці після 01.08.1992 року, колегія суддів звертає увагу на те, що з довідки Бучацького міжрайонного управління водного господарства від 29.01.2013 року № 32 вбачається, що з 1992 року та в послідуючі роки в весняно-осінній період виконувався малий об'єм тих видів робіт, що передбачені Списком № 2 виробництв, робіт, професій і посад, що дають право па пільгове пенсійне забезпечення, тому посада майстра не підлягала атестації та така атестація не проводилась.

Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 року № 442, атестація робочих місць за умовами праці проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.

Після прийняття даної Постанови Державний комітет України по водному господарству своїм листом визначив лише професію електрогазозварника для проведення атестації робочих місць.

Відповідно до вимог п.4.5 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчислені стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005р. №383, якщо ж атестація з 21.08.1992р. не проводилася чи за результатами атестації, вперше проведеної після 21.08.1997р., право не підтвердилось, до пільгового стажу зараховується лише період роботи із шкідливими умовами праці на даному підприємстві, в установі чи організації до 21.08.1992р. включно, тобто до набуття чинності Порядком проведення атестації робочих місць.

Отже, враховуючи вищевикладене, станом на 21 серпня 1992 року (час набуття чинності постанови КМУ № 442 від 01 серпня 1992 року Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці») у позивача був стаж, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком № 2.

Відтак, посилання відповідача на ту обставину, що позивач не надав всіх необхідних документів для підтвердження зайнятості повного робочого дня на роботах зі шкідливими умовами праці, не відповідає матеріалам справи та нормам законодавства, чинного в період роботи позивача.

Враховуючи наведене, колегія суддів апеляційного адміністративного суду приходить до висновку про наявність підстав для призначення ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до вимог п. «б» ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки на момент досягнення 55-річного віку в нього був наявний загальний та спеціальний трудовий стаж, який підтверджений копією трудової книжки.

Відповідно до вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: 1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Приписами ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Вимогами ст.9 КАС України передбачено, що суди при вирішенні справи керуються принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із вимогами ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Виходячи із системного аналізу норм чинного законодавства та матеріалів справи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів належним чином правомірність прийнятого ним рішення, судом першої інстанції прийнято рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, апеляційні скарги спростовують висновки суду першої інстанції, відтак рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню.

Крім цього, в силу положень ст.162 КАС України, адміністративний суд, встановивши, що відповідач порушив норми права, які регулюють спірні правовідносини, повинен визнати такі дії протиправними і зобов'язати відповідача призначити пільгову пенсію відповідно до закону.

Відповідно до вимог ст.202 КАС України, суд апеляційної інстанції скасовує судове рішення суду першої інстанції та ухвалює нове рішення, у випадках неповного з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеності обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими; невідповідності висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Керуючись ч.3 ст. 160, ст.ст. 41, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі Тернопільської області задовольнити частково.

Постанову Бучацького районного суду Тернопільської області від 15.04.2013 року у справі № 595/511/13-а скасувати та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі Тернопільської області у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до вимог п. «б» ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Бучацькому районі Тернопільської області, починаючи з 25.02.2013р., призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до вимог п. «б» ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», зарахувавши до пільгового стажу період роботи з 15.03.1978р. по 15.10.1978р., з 13.06.1979р. по 20.08.1992р. в Бучацькому ПМК-153.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання постановою законної сили, а у разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення постанови в повному обсязі.

Головуючий суддя Н.М. Судова-Хомюк

Судді В.В. Гуляк

ОСОБА_2