Ухвала від 01.12.2015 по справі 809/1810/15

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2015 р. Справа № 876/10816/15

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Кузьмича С. М.,

суддів Гулида Р. М., Улицького В. З.

за участю секретаря Корнієнко О. А.

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

представника відповідача ОСОБА_3

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2015 року по справі № 809/1810/15 за позовом ОСОБА_4 до Івано-Франківської обласної державної адміністрації в особі обласного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміських та приміських внутрішньо обласних маршрутах загального користування за участю третьої особи - ОСОБА_5 про визнання дій протиправними та недійсними результатів конкурсу проведеного 4 листопада 2014 року,

ВСТАНОВИВ:

5 травня 2015 року позивач звернувся з адміністративним позовом до Івано-Франківської обласної державної адміністрації в особі обласного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міжміських та приміських внутрішньо обласних маршрутах загального користування, яким просить визнати протиправними дії відповідача щодо реєстрації та допущення до конкурсу 4 листопада 2014 року перевізника - ОСОБА_5 та визнання його переможцем конкурсу на об'єкт №22. Також просить визнати недійсними результати конкурсу проведеного 4 листопада 2014 року в частині визнання переможцем конкурсу на об'єкт Надвірна - Івано-Франківськ-22 ОСОБА_5.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2015 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

З таким рішенням суду не погодився позивач. Подав апеляційну скаргу, в якій посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким адміністративний позов задоволити повністю.

В апеляційній скарзі зазначає, що судом першої інстанції не взято до уваги той факт, що транспортні засоби, які пропонувались ОСОБА_5, для використанні на спірному маршруті, уже використовувались на інших маршрутах. Відтак, зазначає, що ОСОБА_5 було для участі в конкурсі документи, що містять недостовірну інформацію, що є підставою для недопущення до конкурсу.

Представники позивача в судовому засіданні надали пояснення, просили апеляційну скаргу задоволити, рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове, яким позов задоволити повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні надав пояснення, просив апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Представник третьої особи в судовому засіданні надав пояснення, просив апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін та третьої особи, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не належить до задоволення з наступних підстав.

Вивчивши матеріали справи судом апеляційної інстанції встановлено, що ОСОБА_4 зареєстрований як фізична особа-підприємець та здійснює свою господарську діяльність, надаючи пасажирські перевезення за маршрутом м. Івано-Франківськ - м. Надвірна, м. Надвірна - м. Івано-Франківськ (номер маршруту 22).

Івано-Франківською обласною державною адміністрацією в газеті “Галичина” № 149 (4902) від 3-4 жовтня 2014 року розміщено оголошення про проведення конкурсу на право здійснення перевезень пасажирів у приміському та міжміському внутрішнь Відповідно до пункту 18 Умов та Порядку організації та проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, затверджено розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації № 835 від 13 грудня 2011 року (надалі - Умови та Порядок), для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає до робочого органу на кожний об'єкт конкурсу окремо по дві заяви за формами, визначеними згідно з додатками 1 та 2, і такі документи:

1) виписку або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

2) нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів (може подаватися в одному примірнику, якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні);

3) перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі, пасажиромісткості (з відміткою "з місцем водія/без місця водія"), VIN-коду транспортного засобу, державного номерного знаку, року випуску транспортного засобу;

4) копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті;

5) документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі, із зазначенням дати проведення конкурсу;

6) копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті;

7) копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації);

8) перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність;

9) анкету відповідно до пункту 32 цього Порядку;

10) копія штатного розпису, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) за останні повні два квартали.

Відповідно до журналу обліку подачі документів на участь у конкурсах на право перевезення пасажирів 4 листопада 2014 року перевізниками подано 42 конверти (пакети) з позначкою № 1, серед них і перевізники ОСОБА_4 - порядковий № 37 та ОСОБА_5 - порядковий № 41.

З аналізу матеріалів справи зрозуміло, що 17 жовтня 2014 року відбулося комісійне відкриття конвертів (пакетів) з позначкою № 1, які містять документи для участі у конкурсі 4 листопада 2014 року, подані перевізниками-претендентами та встановлено, що на об'єкт № 12 маршрут “Надвірна - Івано-Франківськ-22” подані документи двома претендентами - ФОП ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_5, документи яких відповідають переліку визначеному пунктом 18 Умов та Порядку.

4 листопада 2014 року відбулось засідання конкурсного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Івано-Франківської області (внутрішньообласні маршрути). Рішенням конкурсного комітету, оформленого протоколом № 039/14, враховуючи сумарну кількість балів отриману кожним претендентом (ОСОБА_4 - 11 балів, ОСОБА_5 - 23 бали) та згідно з Бальною системою оцінки пропозицій, за результатами голосування визнано переможцем ФОП ОСОБА_5 на об'єкт № 12 маршрут “Надвірна - Івано-Франківськ-22”, а ФОП ОСОБА_4 претендентом, який зайняв друге місце.

Розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації № 671 від 6 листопада 2014 року рішення конкурсного комітету від 4 листопада 2014 року введено в дію.

6 листопада 2014 року переможець конкурсу - ФОП ОСОБА_5 уклав з Департаментом промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації договір № 14/2/1775 на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміському внутрішньообласному автобусному маршруті загального користування “Надвірна - Івано-Франківськ - 22”

Відповідно до статті 43 Закону України “Про автомобільний транспорт” (надалі - Закон), визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Процедуру підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування визначають Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1081 від 3 грудня 2008 року (надалі - Порядок); Умови та Порядок організації та проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, затверджено розпорядженням Івано-Франківської обласної державної адміністрації № 835 від 13грудня 2011 року (надалі - Умови та Порядок), які є обов'язковими для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами (організаціями), залученими на договірних умовах для організації забезпечення проведення конкурсів, конкурсними комітетами та автомобільними перевізниками.

Згідно пункту 17 Умов та Порядку, організатор або робочий орган публікує в газеті "Галичина" не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про конкурс (крім друкованих оголошення може бути розміщено також в інших засобах масової інформації).

Відповідно до пункту 35 Умов та Порядку у разі участі в конкурсі двох або більше перевізників-претендентів конкурсний комітет визначає кращого з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів відповідно до цього Порядку та Закону України "Про автомобільний транспорт".

Згідно положень абзацу 2 пункту 35 Умов та Порядку, переможцем конкурсу визнається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до Бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів.

Перелік показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів міститься в Додатку № 4 до Умов та Порядку. Бальна система оцінки пропозицій перевізників-претендентів (додаток № 5 до Умов та Порядку організації та проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Івано-Франківської області) містить 12 показників за які претенденту-перевізнику нараховуються бали (кожен з яких підтверджується документами відповідно до компетенції)

Приймаючи оскаржену постанову суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не надано доказів на підтвердження невірного нарахування балів за результатами проведеного конкурсу.

Суд зазначив, що бали ОСОБА_4 були нараховані виключно за роботу на маршруті (позитивна характеристика Надвірнянської райдержадміністрації та інформація департаменту промисловості та інфраструктури облдержадміністрації про відсутність порушень договірних зобов'язань), в той же час коли ОСОБА_5 нараховано 6 балів за сумарну пасажиромісткість власних автобусів, 8 балів за наявність у штаті понад 50 найманих працівників, які працюють на повну ставку, 5 балів за наявність у штаті 6 працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та 4 бали за наявність у штаті 5 працівників, які проводять щоденний медичний огляд стану здоров'я водіїв.

ОСОБА_4 на конкурс було подано перелік транспортних засобів (1 автобус), які пропонувалися до використання на маршруті “Надвірна - Івано-Франківськ-22”, в той же час коли перевізником ОСОБА_5 на конкурс було подано перелік транспортних засобів (5 автобусів), які пропонуються до використання на маршруті “Надвірна - Івано-Франківськ-22”, при цьому 4 з них вже задіяні для обслуговування маршрутів.

Проаналізувавши матеріали справи та наведені вище законодавчі положення суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції та вважає за необхідне зазначити, що діючими на даний час нормативними актами не встановлено обмежень щодо можливості використання одного і того самого транспортного засобу на декількох маршрутах.

Відповідно до частини 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Оскільки, з аналізу матеріалів справи зрозуміло, що оскаржене рішення прийняте відповідачем з дотриманням норм чинного законодавства в межах наданих йому повноважень та на виконання вимог нормативних актів, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.

Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції було правильно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а ухвалу суду - без змін. Доводи апеляційної скарги не спростовують рішення суду першої інстанції.

Керуючись статтями 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2015 року по справі № 809/1810/15 - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий Кузьмич С. М.

Судді Гулид Р. М.

ОСОБА_6

Повний текст ухвали складено 4 грудня 2015 року