Постанова від 08.12.2015 по справі 821/1901/15-а

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2015 р.м. ХерсонСправа № 821/1901/15-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Войтович І.І.,

при секретарі - Сердюк О.О.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КАС-САД"

до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю «КАС-САД» (далі - позивач) звернулося до суду із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області (далі - відповідач) в якому просить скасувати податкові повідомлення-рішення від 04.06.2015 року № №0001502200, НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та пояснив, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті за результатами перевірки, призначеної відповідно до кримінально-процесуального закону, та враховуючи, що як на час прийняття таких податкових повідомлень-рішень, так і на момент розгляду справи у суді, відповідні судові рішення по кримінальних справах відсутні, вважає, що такі податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню. Просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив та пояснив, що кримінальне провадження, яке порушене Дніпровським РВ Херсонського МУ УМВС України в Херсонській області відносно директора ТОВ «КАС-САД» не включає в себе такий предмет злочину як податки та збори. Із постанови про призначення перевірки вбачається, що в ході досудового слідства встановлено, що на балансі основних засобів позивача знаходилися два транспортних засоби, які безпідставно та без необхідних повноважень зняті з державного обліку в УДАІ та реалізовані третім особам. Тобто, в даному випадку податки і збори не мають ніякого відношення до предмету злочину передбаченого ч.1 ст.191 КК України. Просив в задоволенні позову відмовити.

Розглянувши позовну заяву, вислухавши пояснення представників сторін та дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що Прокуратурою Дніпровського району м. Херсона була винесена постанова про призначення перевірки від 03.03.2015 року. Згідно даної постанови було призначено виїзну позапланову документальну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, у тому числі з усіма контрагентами за період 2014 року. Проведення перевірки доручено спеціалістам ДПІ у м. Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області.

На виконання вищенаведеної постанови відповідачем проведена документальна позапланова виїзна перевірка позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року. За результатами даної перевірки складено акт від 28.04.2015 року №93/21-03-22-05/38386624.

З вищенаведеного акта вбачається, що перевіркою встановлені наступні порушення:

- п.209.6 ст.209 Податкового кодексу України, в результаті чого за період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року позивачем неправомірно застосовано спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства;

- п.п.16.1.3 п.16.1 ст.16, п.49.1 п.49.2, п.п. 49.18.3 п.49.18 ст.49, п.57.1 ст.57, п.120.1 ст.120, п.п.152.9.1 п.152.9 ст.152 ст.155 Податкового кодексу України, в результаті чого позивачем не подано декларацію з податку на прибуток за 2014 рік; п.46.2 ст.46 Податкового кодексу України, в результаті чого позивачем не подану річну фінансову звітність за 2014 рік;

- п. 66.4 ст.66 Податкового кодексу України позивач не подано контролюючому органу відомості стосовно особи, відповідальної за ведення бухгалтерського обліку платника податків - юридичної особи;

- п.п.16.1.5, п.п.16.1.12 п.16.1 ст.16, п.44.1 п.44.3 ст.44, п.85.2 ст.82 Податкового кодексу України, позивачем не надано до перевірки необхідні первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, пов'язані з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань;

- п.п.14.1.257 п.14 ст.14, п.44.1 ст.44, п.135.1, п.135.2, п.п.135.4.1 п.135.4, п.п.135.5.4, п.п.135.5.5, п.п.135.5.13 п.135.5 ст.135, п.137.1 ст.137, п.138.1, п.138.2, п.п.138.10.2 (в) п.138.10 стю138, п.146.13, п.146.16 ст.146 Податкового кодексу України, позивачем не задекларовано доходи та витрати, що враховуються при визначенні об'єкту оподаткування податком на прибуток за 2-14 рік;

- п.185.1 (а) ст.185, п.189.9, п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6, ст.198, п. 200.1, п.200.2, п.200.3, п.200.4 ст.200, п.201.4 ст.201, п.209.6 ст.209 Податкового кодексу України, позивачем занижено суму податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, за звітні періоди 2014 року на загальну суму 11479, 50 грн., в тому числі: занижено суму податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету (рядок 25 декларації) за грудень 2014 року на суму 17437, 50 грн. (декларація від 19.01.2015 року №9078240144); завищено суму податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету (рядок 25 декларації) у 2014 році на загальну суму 5958 грн., в тому числі за жовтень 2014 року на суму 5958, 00 грн. (уточнюючий розрахунок від 30.03.2015 року ;НОМЕР_4), а також завищено залишок від'ємного значення по спеціальній декларації з ПДВ за грудень 2014 року по р.24 в сумі 1039, 00 грн.

На підставі вищенаведеного акта перевірки відповідачем прийнятті наступні податкові-повідомлення рішення:

- №0001502200 від 04.06.2015 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "КАС-САД" визначено грошове зобов'язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 14 349,00 грн., у тому числі за основним платежем в сумі 11 479,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 2 870,00 грн.;

- №0001512200 від 04.06.2015 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "КАС-САД" зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість в розмірі 1309,00 грн.;

- №0001482200 від 04.06.2015 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "КАС-САД" визначено грошове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 170,00 грн.;

- №0001492200 від 04.06.2015 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "КАС-САД" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем адміністративні штрафи та інші санкції за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 1020,00 грн.

Не погоджуючись із вищенаведеними податковими повідомленнями-рішеннями позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із наступного.

Як уже вище зазначалося судом, Прокуратурою Дніпровського району м. Херсона була винесена постанова про призначення перевірки від 03.03.2015 року. Згідно даної постанови було призначено виїзну позапланову документальну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, у тому числі з усіма контрагентами за період 2014 року. Проведення перевірки доручено спеціалістам ДПІ у м. Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області.

На виконання вищенаведеної постанови відповідачем проведена документальна позапланова виїзна перевірка позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року. За результатами даної перевірки складено акт від 28.04.2015 року №93/21-03-22-05/38386624.

Відповідно до п.п.78.1.11 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності отриманого судового рішення (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ним відповідно до закону.

Згідно п.86.9 ст.86 Податкового кодексу України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі якщо грошове зобов'язання розраховується контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної з обставин, визначених підпунктом 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, щодо кримінального провадження, у якому розслідується кримінальне правопорушення стосовно посадової особи (посадових осіб) платника податків (юридичної особи) або фізичної особи - підприємця, що перевіряється, предметом якого є податки та/або збори, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки приймається таким контролюючим органом протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання цим контролюючим органом відповідного судового рішення (обвинувальний вирок, ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили. Матеріали такої перевірки разом з висновками контролюючого органу передаються органу, що призначив перевірку.

Судом встановлено, що на момент прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень судом не було прийнято рішення по кримінальному провадженню в рамках якого була призначена перевірка позивача.

Зважаючи на те, що оскаржувані податкові-повідомлення рішення прийняті за результатами перевірки призначеної відповідно до кримінально-процесуального закону, та враховуючи, те, що на час прийняття таких податкових повідомлень-рішень, вирок суду по кримінальній справі відсутній, суд вважає, що такі податкові-повідомлення рішення підлягають скасуванню.

Суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на те, що в даному випадку податки і збори не мають ніякого відношення до предмету злочину передбаченого ч.1 ст.191 КК України, оскільки із тексу постанови про призначення перевірки слідує, що з урахуванням викладеного в даній постанові, вбачається ознаки порушення податкового законодавства та порядку ведення первинної бухгалтерської документації позивачем, що у сукупності впливає на хід досудового слідства.

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України (чинний на момент виникнення спірних правовідносин), якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позов є підставним та обґрунтованим, а тому його слід задовольнити.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області №0001502200 від 04.06.2015 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "КАС-САД" визначено грошове зобов'язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 14 349,00 грн., у тому числі за основним платежем в сумі 11 479,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 2 870,00 грн.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області №0001512200 від 04.06.2015 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "КАС-САД" зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість в розмірі 1309,00 грн.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області №0001482200 від 04.06.2015 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "КАС-САД" визначено грошове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 170,00 грн.

Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області №0001492200 від 04.06.2015 року, яким Товариству з обмеженою відповідальністю "КАС-САД" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем адміністративні штрафи та інші санкції за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 1020,00 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ "КАС-САД" ( код ЄДРПОУ 38386624) судовий збір в сумі 182, 70 грн. (Сто вісімдесят дві гривні 70 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 08 грудня 2015 р.

Суддя Войтович І.І.

кат. 8.3.3