Ухвала від 02.12.2015 по справі 815/3496/15

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2015 р.м.ОдесаСправа № 815/3496/15

Категорія: 5.2 Головуючий в 1 інстанції: Тарасишина О.М.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Джабурія О.В.

суддів - Крусяна А.В.

- ОСОБА_1

при секретарі - Філімович І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Деліс-Проф» на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 30 липня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Деліс-Проф» до Одеської митниці Державної фіскальної служби України, за участю третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Інтер Транс Лоджістікс», Державного підприємства «Адміністрація морських портів України», про визнання дій неправомірними,

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю »Інтер Транс Лоджістікс» звернулось за адміністративним позовом до Одеської митниці ДФС України про визнання протиправними дії. 24.06.2015 року позивач надав суду заяву про заміну позивача у справі, 26.06.2015 року від ТОВ »Деліс-Проф» надійшла заява про залучення ОСОБА_2 до участі у справі, в якості позивача.

Ухвалою від 30.06.2015 року Одеським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю »Деліс-Проф» до Одеської митниці ДФС України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю »Інтер Транс Лоджістікс». 21.07.2015 року до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача залучено ДП »Адміністрація морських портів України».

Представник позивача просив визнати протиправними дії Одеської митниці ДФС України щодо встановлення форм митного контролю у формі застосування ваговимірювальної техніки та проведення митного огляду товарів у контейнері АRКU8320850, згідно поданої митної декларації №110000000/2015/908890 від 13.05.2015 року, а також визнати протиправними дії відповідача щодо залучення співробітника Служби безпеки України до участі у проведенні митного огляду товарів у контейнері ARKU8320850, згідно поданої митної декларації № 110000000/2015/908890 від 13.05.2015 року.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог, вважає заявлені позовні вимоги неправомірними та такими, що н підлягають задоволенню.

Представники третіх осіб позов підтримали, просили позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 30 липня 2015 року у задоволенні позовних вимог ТОВ «Деліс-Проф» відмовлено повністю.

Не погодившись з таким висновком ТОВ «Деліс-Проф» звернулось з апеляційною скаргою на вказану постанову, просить скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нове рішення, яким задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційних скарг, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій, чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед Законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Вимогами ч. 1 ст. 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Згідно з вимогами ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Керуючись положеннями вищевказаних законів, Кодексом та контекстом Конституції України можна зробити висновок, що однією з найважливіших тенденцій розвитку сучасного законодавства України є розширення сфери судового захисту, в тому числі судового контролю за правомірністю і обґрунтованістю рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень.

Колегіє суддів встановлено, що 06.02.2015 р між ТОВ «Інтер Транс Лоджістікс» та ТОВ «Деліс - Проф» був укладений договір про надання транспортно-експедиційних послуг № 06022015-01, відповідно до якого ТОВ «Інтер Транс Лоджістікс» зобов'язане за плату і за рахунок замовника надати транспортно-експедиторські послуги, пов'язані з організацією і забезпеченням перевезення експортно-імпортних і транзитних вантажів Замовника, а також додаткових послуг необхідних для доставки вантажу.

З метою транспортно-експедиційного оформлення вантажу в ОМТП на ім'я експедитора ТОВ «Інтер Транс Лоджістікс» була видана довіреність № 02/06 від 13.05.2015 року на отримання, експедирування та доставку вантажу.

16.05.2015 року до Державного підприємства «Одеський морський торговельний порт» з Турції прибув вантаж у контейнері ARKU8320850 на адресу ТОВ «Деліс - Проф», що зареєстроване за адресою: 51937, м. Дніпродзержинськ, пр. К. Маркса. 22. кв. 2, що підтверджується рахунком-фактурою № 055542 від 11.05.2015 р. та коносаментом № 15/05/300/01227-002104.

Як вбачається з рахунку-фактури № 055542 від 11.05.2015 р. поставка товару, який прибув у контейнері ARKU8320850 на адресу ТОВ «Деліс - Проф» здійснювалась на підставі контракту купівлі-продажу КРІ-14Р від 11.04.2014 р., укладеним між KOZA POLIPROPILEN IPLIK та ТОВ «Деліс - Проф».

13.05.2015 року уповноваженою особою ТОВ «Деліс - Проф» ФОП ОСОБА_3 було подано попередню митну декларацію типу ІМ 40 ЕЕ № 110000000/2015/908890 на товар стропа, код УКТЗД 5806 та поліпропиленова нитка, код УКТЗД 5404.

18.05.2015 року на виконання договору № 06022015-01 від 06.02.2015 р., ТОВ «Інтер Транс Лоджістікс» був поданий в електронному вигляді розпорядчий документ № 2651 від 14.05.2015 р. на проходження державного контролю та отримання дозволу Одеської митниці ДФС на виїзд автотранспорту. Наряд № 2651 був оформлений із використанням Інформаційної системи портового співтовариства, проте митне оформлення товару за Нарядом № 2651 не було завершено у визначний законом строк, оскільки відповідачем були застосовані додаткові форми митного контролю до товарів, які перевозилися в контейнері ARKU8320850 у вигляді застосування ваговимірювальної техніки та проведення митного огляду, про що складені звіт про зважування від 19.05.2015 р. та акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів та ручної поклажі № 500060702/2015/4554 від 20.05.2015 р.

20.05.2015 року державним інспектором Одеської митниці ДФС ОСОБА_4, за участю представника ТОВ «Інтер Транс Лоджістікс», було здійснено митний огляд Товару 5806 та Товару 5404, про що складений Акт огляду. Відповідно до графи 8.3.4. Акту огляду, огляд був проведений за участю співробітника Служби безпеки України.

Витрати за проведення відповідачем додаткових форм митного контролю у розмірі 649,51 грн. були здійснені за рахунок ТОВ «Інтер Транс Лоджістікс», що підтверджується рахунками ДП «ГПК Україна» № 15076 від 20.05.2015 р. на суму 2926, 24 грн., з яких вартість зважування контейнеру ARKU8320850 складає 199,07 грн. (п.6) та ДП «АМПУ» № 321543 від 31.05.2015 р. за надані послуги в травні на суму 6857,38 грн. Згідно реєстру догляду автотранспорту, вартість послуг по догляду контейнеру ARKU8320850, проведеного 20.05.2015 р. складає 450,44 грн.

Зазначені суми були сплачені ТОВ «Інтер Транс Лоджістікс», що підтверджується платіжним дорученням № 1022 від 05.06.2015 р., та платіжними дорученнями № 736 від 14.04.2015 р., № 800 від 22.04.2015 р. на загальну суму 10 000,00 грн., про оплату послуг на умовах попередньої оплати, відповідно до п. 2.1.3. Додаткової угоди від 24.12.2014 р. до договору транспортного експедирування 450-П- ОДФ-13 від 13.12.2013 р.

20.05.2015 року за результатами проведених форм контролю товар було пропущено на митну територію України за митною декларацією типу ІМ 40 ЕЕ № 110000000/2015/908890 від 13.05.2015 та направлено в зону діяльності Дніпропетровської митниці ДФС з метою подальшого направлення на адресу позивача.

Частиною 1 статті 7 Митного кодексу України зазначено, що встановлені порядок і умови переміщення товарів через митний кордон України, їх митний контроль та митне оформлення, застосування механізмів тарифного і нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, справляння митних платежів, ведення митної статистики, обмін митною інформацією, ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, здійснення відповідно до закону державного контролю нехарчової продукції при її ввезенні на митну територію України, запобігання та протидія контрабанді, боротьба з порушеннями митних правил, організація і забезпечення діяльності органів доходів і зборів та інші заходи, спрямовані на реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, становлять державну митну справу.

У відповідності до положень ч. 4 статті 7 Митного кодексу України безпосереднє керівництво здійсненням державної митної справи покладається на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Згідно матеріалів адміністративної справи, представником експедиторської компанії ТОВ «Інтер Транс Лоджістікс» 18.05.2015 до Одеської митниці ДФС було подано для візування в електронному вигляді із застосуванням Інформаційної системи портового співтовариства (ІСПС) наряд № 2651 на товар «технічні вузьких тканини з синтетичних волокон з тканим пругом по обидві боки, використовується для виготовлення мішків типу «биг-бег» для зберігання сипучих продуктів хімічної та будівельної промисловості», який надійшов на адресу ТОВ «Деліс-Проф» у контейнері ARKU8320850 на борту теплохода «Matilde А».

Колегією суддів також встановлено, що згідно листа Державної фіскальної служби України від 25.02.2015 №6465/7/90-99-26-02-02-17 Департаментом аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням здійснюється перевірка інформації, надісланої Службою безпеки України, щодо можливого незаконного переміщення товарів через митний кордон України. За наявною інформацією в зоні діяльності Одеської митниці ДФС може існувати протиправна схема ввезення товарів, які надходять в морських контейнерах, на підставі документів, що містять неправдиві дані відносно кількості, ваги, номенклатури, характеристик та вартості товарів. Відтак, з метою забезпечення додержання норм Митного кодексу України, законів та інших нормативно-правових актів з питань митної справи під час переміщення товарів через митний кордон України ДФС наголошено про посилення заходів контролю за проведення імпортних операцій з товарами, які переміщуються через митний кордон України в морських контейнерах згідно з доданим переліком, в якому зазначено, в тому числі морський контейнер ARKU8320850. Про всі виявлені випадки переміщення товарів через митний кордон України в зоні діяльності Одеської митниці ДФС в зазначених в додатку морський контейнерах зобов'язано митницю невідкладно інформувати Департамент аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням.

Частиною 5 статті 338 Митного кодексу України встановлено, що крім випадків, зазначених у частинах другій - четвертій цієї статті, огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення може проводитися, в тому числі в разі отримання відповідної офіційної інформації від правоохоронних органів. Вичерпний перелік відповідних підстав визначається Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 №467 затверджено Вичерпний перелік підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митним органами України, у пункті 14 якого зазначено таку підставу, як одержання в установленому порядку від правоохоронних органів інформації про переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення з порушенням вимог законодавства з іншим. державної митої справи.

Операції пов'язані із здійсненням митного контролю за переміщенням товарів і транспортних засобів через митний кордон України, митного оформлення цих товарів і транспортних засобів, в пункті пропуску для морського сполучення Одеський морський торговельний порт здійснюються посадовими особами підрозділів митного оформлення митного поста «Одеса-порт» Одеської митниці ДФС згідно з службовими та функціональними обов'язками, визначеними Положеннями про підрозділи митного оформлення, затвердженими відповідними наказами митниці та відповідно до законодавства України з питань митної справи, а саме Постанов Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 451 «Питання пропуску через державний кордон осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними», від 23.05.2012 № 467 «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України», наказів Міністерства фінансів України від 09.10.2012 № 1066 «Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень», від 12.12.2012 № 1316 «Про затвердження Порядку проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення».

Під час перевірки документів, які надаються для візування нарядів, посадовими особами митниці проводиться звірка даних наведених в наряді з попередніми даними про прийняті до перевезення товари, що надається морськими агентами. Форма та обсяги даних, які зазначаються в наряді визначена «Технологічною схемою оформлення авто- контейнеровозів в режимах «ПП/ПД, Транзит, Імпорт» ДП «ОМТП», а також наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 13.12.2004 № 1098 «Про затвердження Правил оформлення вантажних перевізних документів на перевезення морським транспортом». Завізований належним чином наряд, з проставленим відбитком штампу ПМК посадової особи відділу митного оформлення митного поста «Одеса-порт», зареєстрований у відповідній графі ПІК «Електронний журнал оформлення контейнерів», вказує на те, що митниця не заперечує проти здійснення навантаження контейнеру на автотранспортний засіб з метою подальшого здійснення митного контролю та оформлення товарів.

Згідно до положень ч. 1 ст. 334 Митного кодексу України органи доходів і зборів мають право вимагати від осіб, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи провадять діяльність, контроль за якою Митним кодексом України покладено на органи доходів і зборів, тільки ті документи та відомості, які необхідні для здійснення митного контролю та встановлені Митним кодексом України.

Таким чином, за результатами опрацювання пакету документів, наданого представником експедиторського підприємства чи митного брокера, або іншою уповноваженою посадовою особою, для митного оформлення товарів та на підставі результатів системи управління ризиками згідно вимог ч. 1 ст. 320, ч. 1 статті 337 Митного кодексу України, при митому оформленні можуть використовуватись форми та обсяги контролю, визначені статтею 336 Митного кодексу України, достатні для забезпечення додержання законодавства України з питань державної митної справи та міжнародних договорів України, у тому числі необхідності надання додаткових документів для митного оформлення вантажів.

Згідно ч. 5. ст. 338 Митого кодексу України огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення може проводитися за наявності достатніх підстав вважати, що переміщення цих товарів, транспортних засобів через митний кордон України здійснюється поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, у тому числі в разі отримання відповідної офіційної інформації від правоохоронних органів. Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 №467 затверджено вичерпний перелік підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України.

Колегією суддів встановлено, що 19.05.2015 року на адресу Одеської митниці ДФС надійшов лист ГВ БКОЗ Управління Служби безпеки України в Одеській області №65/4-3078, про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача на листі, вх. номер Одеської митниці ДФС від 20.05.2015 №734/5-25 стосовно можливого незаконного переміщення товарів через митний кордон України, з вимогами щодо посилення контролю, в тому числі шляхом проведення митних оглядів за участю співробітників ГВ БКОЗ Управління СБУ в Одеській області за проведенням імпортних операцій з товарами, які переміщуються через митний кордон України у морських контейнерах згідно додатку.

Колегія суддів не приймає доводи апелянта про отримання відповідачем 19.05.2015 року листа ГВ БКОЗ Управління СБУ в Одеській області без додатків, про що, на думку апелянта, свідчить відповідний напис на листі, оскільки згідно листа Управління СБУ в Одеській області №65/4-3078 додаток з переліком морських контейнерів додано в електронному вигляді.

За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що 19.05.2015 року посадова особа відповідача, отримавши лист №65/4-3078, зробила відповідний запис про отримання, а перелік морських контейнерів було отримано відповідачем того ж дня, в електронному вигляді.

З метою проведення огляду (переогляду) товарів посадові особи митних органів самостійно вживають заходи, передбачені Кодексом, на всій митній території України, включаючи зупинення транспортних засобів для проведення їх огляду (переогляду), в межах контрольованого прикордонного району та прикордонної смуги. Такий огляд (переогляд) проводиться за рахунок органу, з ініціативи або на підставі інформації якого прийнято рішення про його проведення. Якщо в результаті проведення огляду (переогляду) виявлено факт незаконного переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України витрати, пов'язані з проведенням огляду (переогляду), відшкодовуються власником зазначених товарів, транспортних засобів або уповноваженою ним особою.

Згідно п.1.6. Порядку проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2012 № 1316, час проведення огляду не повинен перевищувати часових нормативів, визначених Митним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами з питань державної митної справи

Відповідно до п.1.7. Порядку 1316 у разі пред'явлення для огляду товарів не розділених на пакувальні місця за окремими штамп та (або) найменуваннями товарів та (або) дані про упаковку та про маркування не вказані в товаросупровідних документах на товари, митних деклараціях , уповноважена керівником митного органу посадова особа підрозділу митного оформлення мас право продовжити строк проведення огляду. Зазначений строк продовжується за умови, що вказані обставини не дають змоги митним органам під час огляду встановити відомості про пред'явлені товари

У відповідності до п.1.8. Порядку 1316 строк проведення огляду продовжується з урахуванням часу, необхідного власнику товарів або уповноваженій ним особі для розділення товарної партії на окремі товари.

Згідно п.1.11. Порядку 1316 з метою підвищення ефективності огляду посадова особа митного органу має право, у тому числі перед початком проведення огляду, застосовувати форми митного контролю, передбачені пунктами 1,3,5 та 6 от. 336 Митного кодексу України.

Згідно до п. 4.1 Порядку 1316 у разі встановлення під час проведення огляду невідповідності фактичної кількості товарів кількості, зазначеній у товаросупровідних документах, митних деклараціях, митний орган самостійно визначає необхідну для цілей митного контролю та митного оформлення кількість товарів, що будуть оглядатись,

У разі виявлення розбіжностей у фактичних вагових характеристиках у порівнянні з ваговими характеристиками зазначеним у товаросупровідних документах, у разі переміщення вантажу транзитом у зону діяльності іншої митниці для подальшого оформлення в режимі «імпорт», які не підпадають під фінансові гарантії на підставі наказу Державної митної служби України від 18.11.2002 №630 «про затвердження форми акта про невідповідність товарів відомостям, зазначеним у потрібних для здійснення митного контролю документах, про пошкодження товарів чи їх упаковки або маркування» представником підприємства, на якого покладені функції з експедирування вантажу, у присутності посадової особи митного органу, складає Акт про невідповідність.

Зокрема, у разі митного оформлення товарів, які підпадають під фінансові гарантії, здійснення подальшого митного оформлення без встановлення додаткової форми контролю «митний огляд» або без здійснення коригування митної декларації в частині кількості зазначеної ваги відповідно до ваги, встановленій за результатами зважування відповідно до Акту про зважування автотранспорту з контейнером, не можливе.

Відповідно до ст. 359 Митного кодексу України митному огляду не підлягає ручна поклажа та супроводжуваний багаж Президента України, Голови Верховної Ради України, народних депутатів України, Прем'єр-міністра України, Першого віце-прем'єр-міністра України, Голови та суддів Верховного Суду України, Голови та суддів Конституційного Суду України, Міністра закордонних справ України, Генерального прокурора України та членів їхніх сімей, які прямують разом з ними. Митному огляду також не підлягають засоби залізничного та повітряного транспорту, які перевозять офіційні державні делегації. Підставою для звільнення транспортного засобу від митного огляду є подання митному органу офіційного повідомлення Міністерства закордонних справ України.

Згідно до вимог ст. 318 Митного кодексу України передбачено, що митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України. Статтею 336 Митного кодексу України передбачено, що однією з форм митного контролю є перевірка документів та відомостей, які відповідно до статті 335 цього Кодексу надаються органам доходів і зборів під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, при цьому статтею 335 Митного кодексу України передбачено подання органу доходів і зборів документів та відомостей про вагу товарів, у зв'язку з чим проведення зважування товарів (у тому числі й у контейнерах) для перевірки відомостей та документів щодо ваги товару повністю відповідає вказаним вище положенням нормативно-правових актів.

Згідно до ст.324 Митного кодексу України з метою скорочення часу проведення митного контролю та підвищення його ефективності митні органи можуть використовувати технічні та спеціальні засоби, при цьому застосування для здійснення митного контролю технічних та спеціальних засобів повинно бути безпечним для життя і здоров'я людини, тваринного та рослинного світу і не завдавати шкоди товарам, транспортним засобам. Тобто застосування технічних та спеціальних засобів має тільки одне обмеження - воно повинно бути безпечним для життя і здоров'я людини, тваринного та рослинного світу і не завдавати шкоди товарам, транспортним засобам.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст.188 Митного кодексу України, з метою прискорення виконання митних формальностей під час переміщення транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України працівники водного, повітряного, автомобільного та залізничного транспорту сприяють посадовим особам органів доходів і зборів у виконанні ними своїх службових обов'язків. Адміністрація автомобільних, морських і річкових портів, міжнародних аеропортів, прикордонних залізничних станцій або інших обладнаних місць, у межах яких діють пункти пропуску через державний кордон України, на безоплатній основі забезпечує органи доходів і зборів необхідними службовими приміщеннями, обладнанням, засобами зв'язку за створює їм належні умови для роботи.

Судом першої інстанції вірно вказано на те, що при застосуванні зважування, посадові особи митниці не визначають на яких саме вагах і яким підприємством повинно здійснюватись зважування. Умови проведення зважування (яке саме підприємство буде його здійснювати, на яких умовах, тощо) визначаються відносинами між власником товару або уповноваженою ним особою та відповідним підприємством, і знаходяться поза межами компетенції органу доходів і зборів.

Враховуючи викладене колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про те, що відповідач під час здійснення покладених на нього функцій митного контролю при застосуванні ваговимірювальної техніки та проведенні митного огляду, в тому числі із залученням співробітника Служби безпеки України, діяв у межах своєї компетенції та у відповідності до приписів чинного законодавства України.

Судова колегія вважає наведені висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 2, 7, 10, 11, 70, 71 КАС України та не приймає доводи, наведені в апеляційній скарзі про те, що постанова підлягає скасуванню.

Відповідно до вимог ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в адміністративних справах про протиправність рішень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення та надання відповідних доказів покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Отже, в адміністративному процесі, як виняток із загального правила, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень встановлена презумпція його винуватості. Презумпція винуватості покладає на суб'єкта владних повноважень обов'язок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів. Такий обов'язок відсутній, якщо відповідач визнає позов. Апелянти, які є суб'єктами владних повноважень, свою позицію суду не доказали та не обґрунтували її.

Враховуючи вищевикладене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції порушень норм матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в апеляційних скаргах доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційні скарги задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 195; 196; 198; 200; 205; 206; 254 КАС України, суд апеляційної інстанції, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «Деліс-Проф» залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 30 липня 2015 року без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом 20 днів.

Повний текст судового рішення виготовлений 04.12.2015 року.

Головуючий: О.В.Джабурія

Суддя: А.В.Крусян

Суддя: О.І.Шляхтицький