24 листопада 2015 року Справа № 876/7284/15
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
Головуючогосудді ОСОБА_1,
суддів Хобор Р.Б., Попка Я.С.
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Золочівського районного суду Львівської області від 18.06.2015 року у справі № 445/1087/15-а за позовом ОСОБА_2 до Струтинської сільської ради про скасування та зобов'язаня до вчинення дій, -
16 червня 2015 року позивач звернулася в суд з адміністративним позовом до Струтинської сільської ради Золочівського району Львівської області у якому просила про скасування рішень органу місцевого самоврядування від 25.04.2013 року №258/21, 258/22, 258/23, 258/24 та зобов'язання органу місцевого самоврядування надати дозвіл на виготовлення технічної документації по підготовці та видачі Державного акту на право власності на земельну ділянку згідно рішення № 196/1 від 23.12.2005 р.
Ухвалою Золочівського районного суду Львівської області від 18.06.2015 року позов залишено без розгляду.
Ухвалу суду першої інстанції оскаржив позивач, подавши на неї апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі апеллянт зазначає, що не погоджується з рішенням суду першої інстанції, оскільки дане рішення винесене з порушенням норм процесуального права, та таке, що неповно відображає обставини, які мають істотне значення для даної справи.
Просить скасувати ухвалу Золочівського районного суду Львівської області від 18.06.2015 року та прийняти нове рішення, яким визнати причини пропущення строку для звернення до Золочівського районного суду за захистом права поважними та поновити пропущений за поважних причин строк для звернення до суду починаючи з 06.06.2015 року. Скасувати ухвалу Золочівського районного суду Львівської області від 18.06.2015 року. Зобов'язати Золочівський районний суд порушити провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Струтинської сільської ради про скасування рішень органу місцевого самоврядування від 25.04.2013 року №258/21, 258/22, 258/23, 258/24 та зобов'язання органу місцевого самоврядування надати дозвіл на виготовлення технічної документації по підготовці та видачі Державного акту на право власності на земельну ділянку згідно рішення № 196/1 від 23.12.2005р.
Особи, що беруть участь у справі, в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступало, а тому колегія суддів, у відповідності до ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки таку може бути вирішено на основі наявних у ній доказів
Заслухавши доповідь судді - доповідача, дослідивши обставини справи, доводи апеляційної скарги та заперечення на неї, приходить до переконання, що апеляційну скаргу слід задовольнити, а оскаржувану ухвалу скасувати.
Залишаючи позовні вимоги без розгляду у справі, суд першої інстанції виходив з того, що жодних даних, які б свідчили про поважність причин пропуску позивачем строку звернення до суду у позовній заяві та матеріалах доданих до неї немає, як немає і клопотання (заяви) позивача про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними із зазначенням причин пропуску строку звернення до суду та підстав для визнання таких поважними.
Колегія суддів не погоджується з таким висновком суду першої інстанції з наступних підстав.
Відповідно до змісту ст.ст. 100, 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), та, у випадку якщо такий подано після закінчення строків установлених законом та за відсутності підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними суддя постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду.
Як вбачається із змісту позовної заяви позивачем оскаржуються рішення органу місцевого самоврядування винесені 25.04.2013 року та заявлено вимогу про скасування вказаних рішень. В позовній заяві позивач зазначає, що 30.01.2015 року нею надіслано відповідачеві два інформаційні запити щодо надання рішення про дозвіл на виготовлення технічної документації для оформлення права власності на земельну ділянку 0,20 га в урочищі «Галичанка», а згідно листа № 36 від 04.02.2015 року відповідач повідомив, що після затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 4 особам додавши рішення Струтинської сільської ради №№ 258/21, 258/22, 258/23, 258/24 від 25 квітня 2013 року, чим повністю відмовив позивачці, що і дало підстави їй звернутися до суду.
Згідно п.3 ч.1 ст.199 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати ухвалу суду, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду.
На підставі вище наведеного, судова колегія вважає, що ухвала суду від 18.06.2015 року постановлена з порушенням норм процесуального права, що призвело до неправильного повернення позовної заяви, а відтак вона підлягає скасуванню з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Керуючись ст.ст.195, 196, 197, п.3. ч.1 199, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд,
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - задоволити частково.
Ухвалу Золочівського районного суду Львівської області від 18.06.2015 року про повернення позовної заяви в адміністративній справі № 445/1087/15-а - скасувати та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною і касаційному оскарженню не підлягає.
Головуючий: Р.П. Сеник
Судді : Р.Б. Хобор
ОСОБА_3