Постанова від 04.10.2011 по справі 2а-2955/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" жовтня 2011 р. Справа № 2a-2955/11/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Микитюка Р.В.

при секретарі Дущак С.М.

за участю представників сторін:

від позивача - ОСОБА_1

від відповідачів - Івано-Франківської міської ради ОСОБА_2

Івано-Франківської ОДА - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: ПП Сташківа ОСОБА_4

до відповідача: Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської міської ради

про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

ПП Сташків ОСОБА_4 звернувся до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання до вчинення дій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач для введення в експлуатацію закінченого об'єкта будівництва “Житловий будинок з магазинами на вулиці С. Бандери, 37 в м. Івано-Франківську”, 10 серпня 2011 року звернувся із відповідними заявами до відповідачів та просив їх погодити збільшення поверховості від 7 до 8 поверхів. Підтвердження технічної можливості збільшення поверховості також було додано. Звернення позивача 10.08.2011 року були прийняті секретарем Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської міської ради. Однак, позивач не отримав від відповідача відповідь на свої звернення, внаслідок чого було порушено його права та законні інтереси.

В судовому засіданні представник позивача уточнив відповідачів, а саме зазначив Івано-Франківську обласну державну адміністрацію та Івано-Франківську міську раду. Крім того представник позивача наголошував на тому, що позивач отримав від виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради відповідь на своє звернення, однак вважає дану відповідь необґрунтованою та такою, що не відповідає Закону України “Про звернення громадян”. Просив позов задовольнити.

Представник Івано-Франківської обласної державної адміністрації наголошувала на тому, що оскільки звернення позивача носило форму листа-клопотання, то його розгляд та виконання було доручено виконкому Івано-Франківської міської ради, оскільки саме до її компетенції входить вирішення питань, викладених в листі-клопотанні позивачем. Просила відмовити в задоволенні позову.

Представник відповідача -Івано-Франківської міської ради в судовому засіданні заперечив проти задоволення позовних вимог, вважає їх безпідставними та такими що не підлягають до задоволення. Зазначив, що позивачу у строк встановлений Законом України “Про звернення громадян” було надано відповідь від 06.09.2011 року №3967/01-16/04. Просив в задоволенні позову відмовити.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, судом встановлено наступне.

10.08.2011 року позивач звернувся до відповідачів із заявою (клопотанням) з проханням погодити збільшення поверховості від 7 до 8 поверхів в об'єкті будівництва “Житловий будинок з магазинами по вул. С.Бандери, 37, м. Івано-Франківська”.

Як вбачається із супровідного листа першого заступника голови Івано-Франківської ОДА ОСОБА_5 відповідач отримав звернення позивача 10.08.2011 року та переадресував його голові Івано-Франківської міської ради В. Анушкевичусу, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 для вивчення питань визначених у зверненні та надання позивачу відповіді.

Листом від 29.08.2011 року №7/9/01-6/107 інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Івано-Франківській області адресованого заступнику голови Івано-Франківської ОДА ОСОБА_5 повідомлено, що збільшення ПП ОСОБА_8 поверховості будинку потребує додаткового погодження з управлінням архітектури і містобудування Івано-Франківського міськвиконкому та іншими службами, які давали дозвіл на будівництво.

Листом за №3967/01-16/04 від 06.09.2011 року виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради позивачу надано відповідь на його звернення, в контексті якої йшлося про неможливість задоволення вимоги позивача у зв'язку із зауваженням комплексної державної експертизи.

Крім того, згідно листа від 08.09.2011 року №398/01-15 управління містобудування та архітектури адресованого заступнику голови Івано-Франківської ОДА ОСОБА_5, повідомлено, що Івано-Франківською міською радою рекомендовано ПП ОСОБА_8 усунути зауваження комплексної державної експертизи проекту будівництва, після чого, згідно встановленого порядку, буде вирішуватися питання про погодження технічної документації та введення зазначеного будинку в експлуатацію.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України “Про звернення громадян” регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.

Статтею 1 вказаного Закону встановлено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та

Частиною третьою ст. 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачено,що селищний голова забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об'єднань.

Згідно ст. 38 Закону України “Про місцеві державні адміністрації” місцеві державні адміністрації забезпечують додержання прав і свобод громадян.

Громадяни звертаються до місцевих державних адміністрацій у вирішенні питань, що належать до сфери повноважень місцевих державних адміністрацій.

Посадові особи місцевих державних адміністрацій зобов'язані розглянути звернення громадян і не пізніше ніж у визначений законом термін прийняти рішення або дати обґрунтовану відповідь.

Посадові особи проводять особистий прийом громадян у порядку, визначеному законом.

Рішення посадових осіб місцевих державних адміністрацій можуть бути оскаржені Президенту України, органу виконавчої влади вищого рівня, Уповноваженому Верховної ОСОБА_5 України з прав людини або до суду.

Відповідно доч.1 та ч.3 ст. 3 Закону України “Про звернення громадян” під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

06.09.2011 року на адресу позивача виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради було надіслано відповідь за №3967/01-16/04, отримання якої представником позивача в судовому засіданні не заперечувалося.

Як вбачається з матеріалів справи відповідь позивачу надана у місячний строк встановлений ст. 20 Законом України “Про звернення громадян”.

Таким чином суд приходить до висновку, що позовна вимога, щодо зобов'язання відповідачів забезпечити розгляд звернень позивача від 10.08.2011 року, то вона не підлягають задоволенню, оскільки незгода позивача із змістом наданої йому відповіді не є підставою зазначеного адміністративного позову.

Враховуючи наведене, суд вважає вимоги позивача необґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити.

< Резолютивна частина рішення - НЕ ВИДАЛЯТИ >

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя: Микитюк Р.В.

Постанова складена в повному обсязі 10.10.2011 року.