ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"03" жовтня 2011 р. Справа № 2a-2919/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кафарського В.В.
за участю секретаря Вилки О.С.
представників:
від позивача: ОСОБА_1
від відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Закритого акціонерного товариства "Будівельна компанія "Прикарпаття і К" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області про зобов'язання вчинення дій,-
09.09.2011 року Закрите акціонерне товариство "Будівельна компанія "Прикарпаття і К" (далі-позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області (далі-відповідач) про зобов'язання вчинення дій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 09.06.2011 року позивачем було подано заяву про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об"єкта та видачу сертифіката, однак 17.06.2011 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області відмовлено у видачі сертифіката за № 7/9/01-20/205/1, у зв"язку з неподанням документів, необхідних для прийняття рішення про видачу сертифіката.
Позивачем неодноразово змінювались позовні вимоги, які остаточно були сформульовані в заяві про збільшення позовних вимог від 27.09.2011 року, в якій представник позивача просив суд визнати протиправним та скасувати рішення про відмову у видачі сертифіката від 17.06.2011 року за № 7/9/01-20/205/1 та зобов"язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області видати сертифікат за формою 4 у відповідності до "Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об"єктів" затвердженого постановою КМУ № 461 від 13.04.2011 року, про засвідчення відповідності закінченого будівництвом об"єкта.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві. Просив позов задоволити.
Представник відповідача проти позову заперечила. Не погоджуючись з зазначеною позицією позивача посилаючись на положення статті 7 Закону України «Про архітектурну діяльність»та "Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об"єктів" затвердженого постановою КМУ № 461 від 13.04.2011 року .
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, судом зазначається наступне.
28.09.2006 року рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради № 376 позивачу дозволено будівництво багатоквартирного житлового будинку в мікрорайоні в межах вулиць ОСОБА_3 Гвардії (№ 5 по генплану).
З метою ведення будівництва вказаного будинку між Івано-Франківською міською радою та ЗАТ "Будівельна компанія "Прикарпаття і К" укладено договір оренди земельної ділянки, загальною площею 0,1500га та зереєстрований у державному реєстрі № 040629400140 від 29.03.2006 року.
17.01.2007 року відповідачем видано дозвіл на виконання будівельних робіт №15 з будівництва багатоквартирного житлового будинку в мікрорайоні вулиць ОСОБА_3 Гвардії.
09.06.2011 року до дозвільного центру Івано-Франківської міської ради за реєстраційним №12966 позивачем подано заяву з додатками про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об"єкта та видачу сертифіката.
17.06.2011 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області надано відмову у видачі сертифіката за № 7/9/01-20/205/1, підставою відмови видачі сертифікату інспекцією стало не подання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу сертифіката.
У відповідності до частин 1-3 статті 301 Закону України "Про архітектурну діяльність" прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів здійснюється на підставі сертифіката відповідності, який видається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю з урахуванням частини четвертої цієї статті. Сертифікат відповідності - документ, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам. Для одержання сертифіката відповідності замовник або уповноважена ним особа подає до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, яка надала дозвіл на виконання будівельних робіт, письмову заяву, до якої додаються: акт готовності об'єкта до експлуатації, підписаний генпроектувальною та генпідрядною організаціями, субпідрядними організаціями, що здійснювали будівництво, замовником, страховою компанією (якщо об'єкт застрахований).
Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, регулюється Порядком затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 .
Пунктом 3 вказаного Порядку встановлено, що прийняття в експлуатацію об'єктів, що належать до IV і V категорії складності, здійснюється на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації шляхом видачі Інспекцією сертифіката.
Відповідно до пункту 22 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 видачу сертифіката здійснює Інспекція, яка видала дозвіл на виконання будівельних робіт.
Згідно із пунктом 23 зазначеного Порядку для отримання сертифіката замовник (його уповноважена особа) подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до відповідної Інспекції заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта та видачу сертифіката (далі - заява) за формою згідно з додатком 2, до якої додається акт готовності об'єкта до експлуатації за формою згідно з додатком 3. Документи приймаються у дозвільному центрі за місцезнаходженням об'єкта та не пізніше наступного робочого дня передаються до Інспекції.
Відповідно до пункту 27 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 підставами для відмови у видачі сертифіката відповідності є: неподання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу сертифіката; виявлення недостовірних відомостей у поданих документах; невідповідність об'єкта проектній документації та вимогам державних будівельних норм, стандартів і правил.У разі прийняття рішення про відмову у видачі сертифіката Інспекція надсилає замовнику протягом десяти робочих днів з дати реєстрації заяви рішення з обґрунтуванням причин відмови за формою згідно з додатком 5. Після усунення недоліків, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі сертифіката, замовник може повторно звернутися до Інспекції для видачі сертифіката. Рішення про відмову у видачі сертифіката може бути оскаржено до суду.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 30-1 Закону України "Про планування і забудову територій" від 20.04.2000 № 1699-ІІІ (далі -ОСОБА_1), прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів здійснюється на підставі сертифіката відповідності, який видається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю. Сертифікат відповідності - документ, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
З наявних матеріалів справи вбачається, що позивачем до заяви про видачу сертифіката відповідності було додано акт готовності об"єкта до експлуатації, як того вимагає Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З урахуванням вище наведеного та враховуючи те, що відповідач у своєму запереченні, як і у відмові у видачі сертифіката відповідності, не зазначив, в чому саме полягає невідповідність документів наданих позивачем вимогам встановленим Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів та які документи рекомендовано подати для отримання сертифіката відповідності, а також те, що у своїх запереченнях, крім норм права якими він керувався при винесенні оскаржуваного рішення, відповідачем не було наведено обґрунтування правомірності відмови в наданні сертифіката відповідності, суд дійшов висновку, що позивачем дотримано всіх вимог передбачених чинним законодавством для отримання сертифікату відповідності збудованого об'єкту.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням вище наведеного суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до частини 3 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 < Текст > Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області від 17.06.2011 року № 7/9/01-20/205/1 про відмову у видачі Закритому акціонерному товариству "Будівельна компанія "Прикарпаття і К" сертифіката .
Зобов"язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області розглянути заяву Закритого акціонерного товариства "Будівельна компанія "Прикарпаття і К" про прийняття в експлуатацію закінченого будівництва об"єкту що знаходиться за адресою м.Івано-Франківськ в межах вулиць ОСОБА_4 - Національної Гвардії (№5 по генплану) та видачі сертифіката від 25 травня 2011 року та за результатими її розгляду прийняти рішення у відповідності до п.26 "Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року №461.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Закритого акціонерного товариства "Будівельна компанія "Прикарпаття і К" судові витрати в сумі 1 (одна) гривня 70 копійок.
В решті позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: Кафарський В.В.
Постанова складена в повному обсязі 11.10.2011 року у зв"язку з перебуванням судді на лікарняному.