Справа № 219/11048/15-п
Провадження № 3/219/3164/2015
02 грудня 2015 року суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Букрєй С.П. розглянувши матеріали, які надійшли з ОУ ДПІ у м. Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 204-3 ч. 1 КпАП України, -
18.11.2015 року складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, в якому значиться, що останній 24.09.2015р. о 05.30 год. біля в'їзду до населеного пункту Зайцеве за поворотом з села Курдюмівка Артемівського району Донецької області оперуповноваженою групою СБУ у м. Артемівськ зупинено вантажний автомобіль марки «КАМАЗ», номерний знак НОМЕР_1, який належить ОСОБА_2 під керуванням ОСОБА_1, який переміщував ТМЦ - алкогольні та безалкогольні напої до району проведення АТО з метою подальшої реалізації без отримання дозволу на перевезення товарів, чим порушив розділ 8.9 Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення в межах Донецької та Луганської областей (наказ СБУ № 415 від 12.06.2015р.), чим скоїв правопорушення передбачене ч. 1 ст. 204-3 КУпАП України.
Суд, проводячи підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку ст. 278 КупАП встановив, що відповідно до ст. 277 КпАП України справи про адміністративні правопорушення передбачені ст. 204-3 вказаного кодексу розглядаються протягом доби з дня надходження справи з обов'язковою участю правопорушника.
Вищезазначена справа надійшла до суду 30.11.2015 року. Однак а матеріалах справи відсутні відомості про належне сповіщення правопорушника про дату розгляду справи, його явка в приміщення суду для розгляду справи не забезпечена.
Крім того відповідно до ст. 276 КпАП України справи про адміністративні правопорушення розглядаються судом за місцем скоєння правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються крім іншого місце,і час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення та інш.
У вищезазначеному протоколі про адміністративне правопорушення від 18.11.2015р. відносно ОСОБА_1 за ст. 204-3 ч.1 КпАП України не вказане точне місце вчинення адміністративного правопорушення, тобто у даному випадку - місце затримання, що викликає сумнів у питанні підсудності справи Артемівському міськрайонному суду. Із пояснення ОСОБА_1 та рапорту вбачається, що правопорушника затримали на повороті у с. Курдюмівка Артемівського району біля в'їзду у с. Зайцево Артемівського району, що не відповідає реальності, оскільки Курдюмівка не входить до складу Артемівського району і поворот в с. Курдюмівку не знаходиться біля в'їзду до с. Зайцево.
Крім того в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні посилання на належне законодавство, яке регулює відповідний порядок переміщення товарів.
Відповідно до ОСОБА_3 України від 17 липня 2015 року № 649-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» (ОСОБА_3) КУпАП доповнено ст. 204-3, якою встановлено відповідність за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції. Також згідно із цим ОСОБА_3 України «Про боротьбу з тероризмом» доповнено новою ст. 14-1 «Порядок переміщення товарів до району або з району або з району проведення антитерористичної операції», відповідно до якої переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції здійснюється в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України, Особи, винні у порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, несуть відповідальність згідно з законом.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень ОСОБА_3 Кабінет Міністрів України зобов'язано протягом 14 днів після опублікування цього ОСОБА_3 затвердити відповідний порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим ОСОБА_3, забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим ОСОБА_3, проте на сьогодні зазначене повною мірою не виконано.
Оскільки ст. 204-3 КУпАП визначено відповідальність за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, встановлення ознак складу цього адміністративного правопорушення передбачає звернення до законодавства, яке регулює відповідний порядок. Також слід врахувати відсутність положень законодавства щодо можливості застосування до таких правовідносин положень Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затвердженого наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) від 12.06.2015 року № 415ог (зі змінами від 15.09.2015 року № 810).
З огляду на зазначене, вказаний адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню для забезпечення розгляду справи у відповідності до закону.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. ст. 256, 277, 278 п.2, 283, 284 КпАП України,-
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 204-3 1 КпАП України повернути до ОУ ДПІ у м. Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області для забезпечення розгляду справи у відповідності до закону.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: С.П. Букрєй