Постанова від 04.12.2015 по справі 359/11077/15-п

Адміністративна справа 359/11077/15-п

Провадження 3/359/3204/2015

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

4 грудня 2015 р. суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської обл. Туманова К.Л., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з відділу ДАІ Бориспільського МВ ГУМВС України в Київській обл., про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Азербайджану, місце роботи: не повідомив, проживаючого за адресою: відомості відсутні, ідентифікаційний номер: відомості відсутні,

за ст. 124 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Із протоколу про адміністративне правопорушення серія АП1 № 944557 від 26 жовтня 2015 р. вбачається, що 26 жовтня 2015 р. о 16 год. 50 хв. ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом, автомобілем НОМЕР_1, в м. Бориспіль на перехресті на вулиць Київський шлях-Броварська, здійснив рух заднім ходом, внаслідок чого допустив зіткнення з автомобілем НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_2 В результаті ДТП автомобілі зазнали механічних пошкоджень, потерпілих немає, чим порушив п. 1.3, п.п. "б" п. 2.3, п. 10.9, п. 10.10 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таке питання, зокрема як: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Також, згідно п. 3.9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення в органах внутрішніх справ України, затвердженої Наказом МВС України № 950 від 04.10.2013 року, при складанні протоколу зазначається, зокрема відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (зазначаються повністю (без скорочення) її прізвище, ім'я та по батькові; число, місяць і рік народження; місце народження; місце проживання; місце реєстрації, номер телефону; найменування підприємства, установи, організації, де працює (її посада) або навчається особа; документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі й назва ОВС, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток), дата видачі й найменування підприємства, установи, організації, що його видали); відомості щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності впродовж року (за наявності)).

В порушення вищевказаних вимог законодавства, у протоколі про адміністративне правопорушення серія АП1 № 944557 від 26.10.2015 р., не зазначені в повній мірі відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме не вказано адресу проживанню ОСОБА_1

При цьому у протоколі інспектором ДАІ було визначено та зазначено дату, час та місце розгляду даної справи. Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності на зазначену в протоколі про адміністративне правопорушення час та дату до суду не з'явилась.

Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП справи про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Як вбачається з даного протоколу, в ньому відсутній підпис ОСОБА_1 в графі "Підпис особи, ознайомленої з місцем, часом розгляду справа та якій роз'яснено її права і обов'язки". Це в свою чергу свідчить про те, що ОСОБА_1 не був повідомлений про розгляд цієї справи. Таким чином, у суду відсутні відомості про належне повідомлення ОСОБА_1 про час та місце розгляду даної справи про адміністративне правопорушення.

Встановлено, що ОСОБА_1 не був повідомлений про розгляд даної справи про адміністративне правопорушення, а враховуючи те, що інспектором ДАІ під складання протоколу про адміністративне правопорушення серія АП1 № 944557 від 26 жовтня 2015 р., не були виконані вимоги законодавства у повній мірі, а саме не зазначено адресу, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, то суд позбавлений можливості викликати цю особу до суду для розгляду вказаної справи про адміністративне правопорушення.

Крім того, відповідно до п. 4.2 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої Наказом МВС України № 77 від 26.02.2009 р. передбачено, що до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються , зокрема письмові пояснення свідків правопорушення, у разі їх наявності. У разі оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 122, частиною третьою статті 123,частинами першою - четвертою статті 130 КУпАП, наявність свідків є обов'язковою.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення; за наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення може бути підписаний також цими особами. У разі відмови порушника від підписання протоколу про адміністративне правопорушення в протоколі робиться запис про це, який засвідчується підписом свідків.

Як вбачається з даного протоколу про адміністративне правопорушення, в ньому міститься запис про те, що водій ОСОБА_1 від підписання протоколу про адміністративне правопорушення і від дачі показів відмовився у присутності свідків. При цьому в порушення вищезазначених вимог законодавства, у матеріалах справи немає жодних письмових пояснень свідків, як б підтвердили той факт, що ОСОБА_1 відмовився в їх присутності від підпису протоколу.

Таким чином, лише зазначення інспектором ДАІ у протоколі про адміністративне правопорушення, що ОСОБА_1 відмовився від підпису протоколу у присутні свідків, не відібравши в останніх письмових пояснень з цього приводу, не може підтвердити цей факт.

Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам закону, що має суттєве значення для вирішення справи.

Таким чином, при підготовці до розгляду зазначеної справи було встановлено, що остання не може бути призначена до розгляду і підлягає поверненню на доопрацювання для усунення вищевказаного недоліку.

Крім того, слід звернути увагу, що згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, тому з метою унеможливлення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності уникнути передбаченої законом відповідальності, слід встановити термін для усунення недоліків та надходження матеріалів до суду, зважаючи на дату вчинення правопорушення до 21.12.2015 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Азербайджану, місце роботи: не повідомив, проживаючого за адресою: відомості відсутні, ідентифікаційний номер: відомості відсутні, за ст. 124 КУпАП, - повернути на доопрацювання до Бориспільського відділу Національної поліції Головного управління МВС України в Київській області.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.

Суддя: К.Л. Туманова