Ухвала від 04.11.2015 по справі 826/24625/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

04 листопада 2015 року

м. Київ

№ 826/24625/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою

Регіональної організації Політичної партії "Опозиційний блок" в місті Києві

до

Київської міської виборчої комісії, Голосіївської районної у місті Києві виборчої комісії, Дарницької районної у місті Києві виборчої комісії, Деснянської районної у місті Києві виборчої комісії, Дніпровської районної у місті Києві виборчої комісії, Оболонської районної у місті Києві виборчої комісії, Печерської районної у місті Києві виборчої комісії, Подільської районної у місті Києві виборчої комісії, Святошинської районної у місті Києві виборчої комісії, Солом'янської районної у місті Києві виборчої комісії, Шевченківської районної у місті Києві виборчої комісії

про

визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Регіональна організація Політичної партії "Опозиційний блок" в місті Києві звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Київської міської виборчої комісії, Голосіївської районної у місті Києві виборчої комісії, Дарницької районної у місті Києві виборчої комісії, Деснянської районної у місті Києві виборчої комісії, Дніпровської районної у місті Києві виборчої комісії, Оболонської районної у місті Києві виборчої комісії, Печерської районної у місті Києві виборчої комісії, Подільської районної у місті Києві виборчої комісії, Святошинської районної у місті Києві виборчої комісії, Солом'янської районної у місті Києві виборчої комісії, Шевченківської районної у місті Києві виборчої комісії про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і вона підсудна даному адміністративному суду. Також, немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.

Разом з позовною заявою позивачем подано заяву про забезпечення адміністративного, в якій викладено прохання забезпечити позов шляхом заборони Київській міській виборчій комісії оприлюднювати результати виборів депутатів Київської міської ради у багатомандатному виборчому окрузі чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, а саме опубліковувати їх у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації.

Відповідно до частин першої та третьої статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі. Питання про забезпечення адміністративного позову, про заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим або про скасування заходів забезпечення адміністративного позову, крім випадків, встановлених частинами першою і другою цієї статті, вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову, суд, дійшов висновку, що з нього не вбачається підстав для його термінового вирішення ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1.Відкрити провадження в адміністративній справі.

2.Зобов'язати відповідачів подати письмові заперечення проти позову та всі матеріали, що були або мали бути взяті до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії допущенні бездіяльності з приводу яких подано позов.

3.Питання про забезпечення адміністративного позову вирішити у судовому засіданні

4.Справа розглядатиметься колегією у складі трьох суддів.

5.Копію ухвали вручити позивачу та відповідачам разом з інформацією про їхні процесуальні права і обов'язки. Відповідачам вручити також копію позовної заяви та доданих до неї документів.

6.Повідомити Центральну виборчу комісію про надходження позовної заяви та відкриття провадження у справі.

7.Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.П. Огурцов

Додаток на адресу відповідача: позовна заява з додатками на _________аркушах.

Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протокол про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.