ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"27" вересня 2011 р. Справа № 2a-1657/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді Грицюка П.П.,
Суддів: Кафарського П.В., Скільського І.І.,
при секретарі Кузишин Р.М.,
за участю:
позивача -Дем'яніва І.М.,
представника відповідача -ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Дем'яніва ОСОБА_2
до відповідача: Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України
про визнання наказу №107 від 24.02.2011 року незаконним та зобов'язання вчинення дій,-
ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України про визнання наказу №107 від 24.02.2011 року незаконним та зобов'язання вчинення дій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що наказом Командувача Повітряних сил Збройних Сил України за №107 від 24.02.2011 року внесено зміни в наказ Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України № 279 від 11.08.2008 року. На думку позивача, в даному наказі потрібно було зазначити, що вносяться зміни в наказ про звільнення з військової служби "капітана юстиції", з тих підстав, що його звільнено як військовослужбовця військової юстиції.
Вважає, що даний наказ прийнято відповідачем незаконно. Крім того, зазначив, що в оскаржуваному наказі не зазначено на підставі якого нормативного документа внесено зміни в наказ про звільнення позивача.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, викладених у запереченні. Пояснив, що вимоги позивача є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.
Зазначив, що на момент видання даного наказу станом на 24.02.2011 року Дем'янів І.М. не був військовослужбовцем та не перебував на посаді юрисконсульта, що відповідно до ст. 63 Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗС України, затвердженого Указом Президента України № 1153/08 від 10.12.2008 року є підставою для зазначення в наказі про звільнення лише його військового звання в запасі - капітан.
Представник відповідача також звернув увагу суду на той факт, що наказ командувача Повітряних Сил Збройних Сил України №107 від 24.02.2011 року виданий на виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.04.2010 року, і тому є таким, що прийнятий на законних підставах. Просив в задоволенні позову відмовити.
Розглянувши позовну заяву, вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з урахуванням нижченаведеного.
Судом встановлено, що 24 лютого 2011 року наказом Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенантом ОСОБА_4 №107 скасовано наказ Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України від 11.08.2008 року №279 про внесення змін до наказу заступника Міністра оборони України -Командувача Військово-Повітряних Сил України від 09 серпня 2000 року № 0320 про звільнення з військової служби у запас капітана Дем'яніва ОСОБА_2.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач посилається на те, що його звільнено як військовослужбовця військової юстиції, оскільки військову службу він проходив в структурі юридичної служби Збройних Сил України. І тому відповідно в наказі про звільнення повинно бути зазначено про звільнення «капітана юстиції».
Суд вважає безпідставними та такими, що не відповідають дійсності твердження позивача про те, що даний наказ виданий незаконно, з наступних підстав.
Порядок звільнення з військової служби офіцерів на час звільнення позивача був врегульований Тимчасовим положенням про проходження військової служби офіцерського складу, затвердженого Указом Президента України від 13.05.1993 року № 174/93 та розділом VII Інструкції про порядок застосування в Збройних Силах України Тимчасового положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, затвердженої наказом Міністра оборони України від 30.06.1993 року № 141.
Судом встановлено, що на момент видання даного наказу Дем'янів І.М. не був військовослужбовцем та не перебував на посаді юрисконсульта, тому доводи позивача не є обґрунтованими.
Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого указом президента України №1153/08 від 10.12.2008 року визначається порядок проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України та регулюються питання, пов'язані з проходженням такої служби під час виконання громадянами військового обов'язку в запасі.
Відповідно до п.63 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, встановлено, що особам офіцерського складу медичної та юридичної служб Збройних Сил України, військових судів і прокуратур, які мають повну вищу медичну або юридичну освіту та займають відповідну штатну посаду, до військових звань додаються слова "медичної служби" або "юстиції" у порядку, визначеному Міністерством оборони України.
Судом встановлено, що на момент видання даного наказу Дем'янів І.М. не був військовослужбовцем та не перебував на посаді юрисконсульта, тому доводи позивача не є обґрунтованими. Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку про те, що наказ командувача Повітряних Сил Збройних Сил України за 3107 від 24.02.2011 року прийнято на законних підставах.
Колегія суддів вважає за необхідне звернути увагу на те, що оскаржуваний наказ не встановлює будь - яких прав чи обов'язків для відповідача, а тільки констатує постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.04.2010 року. При цьому, питання відповідності військового звання позивача не було предметом розгляду даної справи.
Крім того, оскаржуваний наказ містить посилання на наказ заступника Міністра оборони України -Командувача Військово-Повітряних Сил України від 09 серпня 2000 року № 0320 про звільнення з військової служби у запас капітана Дем'яніва ОСОБА_2. Дослідивши в судовому засіданні даний наказ встановлено, що в ньому зазначено звання позивача - "капітан".
Відповідно до п.1 ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що позовні вимоги позивача є безпідставними та необґрунтованими, а тому не підлягають до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Головуючий суддя: /підпис/ ОСОБА_5
Судді: /підпис/ ОСОБА_6
/підпис/ ОСОБА_7
Постанова складена в повному обсязі 30.09.2011.