Постанова від 01.12.2015 по справі 660/786/15-а

Справа № 660/786/15-а

Номер провадження 2-а/660/21/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2015 року смт. Нововоронцовка

Нововоронцовський районний суд Херсонської області в складі:

головуючого судді Гончаренка О.В.,

при секретарі Кателевській Л.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нововоронцовка Нововоронцовського району Херсонської області справу за адміністративним позовом прокурора Нововоронцовського району Херсонської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Херсонській області до Осокорівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень до вчинення певних дій,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Нововоронцовського району Херсонської області звернувся до суду із позовом в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Херсонській області до Осокорівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень до вчинення певних дій. В обґрунтування своїх вимог посилався на ту обставину, що в ході перевірки Державної екологічної інспекції в Херсонській області дотримання Осокорівською сільською радою Нововоронцовського району Херсонської області вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, виявлено, що в порушення вимог законодавства України про відходи, тверді побутові відходи вивозяться на несанкціоноване звалищев адміністративних межах Осокорівської сільської ради, під'їдні шляхи не асфальтовані та засміченні, територія не обгороджена, обвалування відсутнє, відходи розміщуються безсистемно, без дотримання технологічного процесу захоронення відходів; дозвіл та ліміти на утворення і розміщення відходів не оформлене. Також, заходи до залучення коштів на розробку необхідних документів сільською радою не вживаються. Тому, зважаючи, що виявленні порушення не усунуто, просив: визнати неправомірною бездіяльність Осокорівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області щодо не оформлення документів на розміщення та експлуатацію полігону твердих побутових відходів; зобов'язати відповідача отримати спеціальний паспорт на місце видалення твердих побутових відходів; організувати збирання і видалення побутових відходів виключно на створений, відповідно до вимог чинного законодавства, полігон для їх захоронення, а також організувати роздільне збирання корисних компонентів цих відходів; отримати дозвіл на розміщення та ліміти на утворення відходів та розміщення відходів та зобов'язати відповідача впровадити ведення первинного обліку відходів за встановленою формою 1-ВТ.

У судовому засіданні прокурор заявив клопотання про розгляд справи без його участі, вимоги підтримав, з підстав, зазначених у позові. Представник Державної екологічної інспекції в Херсонській області у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.

Представник відповідача у судовому засіданні також звернувся з клопотанням про рогляд справи без його участі, позовні вимоги визнав у повному обсязі.

У відповідності до ст.122 ч.4 КАС, суд визнав за можливе здійснювати судовий розгляд в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені позивачем вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 11 ч.1 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно зі ст. 71 ч.1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Як вбачається із матеріалів справи, а саме акту - перевірки Державної екологічної інспекції в Херсонській області дотримання Осокорівською сільською радою Нововоронцовського району Херсонської області вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, виявлено, що в порушення вимог законодавства України про відходи, тверді побутові відходи вивозяться на несанкціоноване звалищев адміністративних межах Осокорівської сільської ради, під'їдні шляхи не асфальтовані та засміченні, територія не обгороджена, обвалування відсутнє, відходи розміщуються безсистемно, без дотримання технологічного процесу захоронення відходів; дозвіл та ліміти на утворення і розміщення відходів не оформлене.

Згідно подання, внесеного прокурором Нововоронцовського району Херсонської області голові Осокорівської сільської ради ОСОБА_1 про усунення порушень законодавства у сфері поводження з відходами, вимагалося вжити заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень вимог Закону України «Про відходи», «Про охорону навколишнього середовища».

Відповідачем на момент розгляду справи не надано жодного доказу щодо виконання вимог подання прокурора та усунення порушення вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад віднесено надання згоди на розміщення на території села, селища, міста нових об'єктів, у тому числі місць чи об'єктів для розміщення відходів.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить підготовка і подання на затвердження ради проектів місцевих програм охорони довкілля, участь у підготовці загальнодержавних і регіональних програм охорони довкілля, визначення території для розміщення відходів.

Нормами ст. 21 Закону України «Про відходи», визначено, що органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують: виконання вимог законодавства про відходи, організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів, затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням, вирішення питань щодо розміщення на своїй території об'єктів поводження з відходами.

Відповідно до ст. 33 Закону України «Про відходи», на кожне місце чи об'єкт зберігання або видалення відходів складається спеціальний паспорт, в якому зазначаються найменування та код відходів (згідно з державним класифікатором відходів), їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики місць чи об'єктів зберігання чи видалення і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації цих місць чи об'єктів. Зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування, з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності спеціальних дозволів, у яких визначені види та кількість відходів, загальні технічні вимоги, заходи безпеки, відомості щодо утворення, призначення, методів оброблення відповідно до встановлених лімітів та умови їх зберігання. Визначені для зберігання та видалення відходів місця чи об'єкти повинні використовуватися лише для заявлених на одержання дозволу відходів. Забороняється змішування чи захоронення відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія.

Оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову, оскільки в ході судового розгляду справи встановлено, що, Осокорівською сільською радою Нововоронцовського району не вживаються заходи щодо виконання вимог чинного законодавства у сфері природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами.

На підставі викладеного, керуючись ст. 20, ст. 36 Закону України «Про прокуратуру», ст.ст. 67, 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. ст. 17, 18, 60, 104, 117, 118, 162 КАС України», суд, -

ВИРІШИВ:

Позов - задовольнити.

Визнати неправомірною бездіяльність Осокорівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області щодо не оформлення правовстановлюючих документів на розміщення та експлуатацію полігону твердих побутових відходів.

Зобов'язати Осокорівську сільську раду Нововоронцовського району Херсонської області отримати спеціальний паспорт на місце видалення твердих побутових відходів.

Зобов'язати Осокорівську сільську раду Нововоронцовського району Херсонської області організувати збирання і видалення побутових відходів виключно на створений, відповідно до вимог чинного законодавства, полігон для їх захоронення, а також організувати роздільне збирання корисних компонентів цих відходів.

Зобов'язати Осокорівську сільську раду Нововоронцовського району Херсонської області отримати дозвіл на розміщення та ліміти на утворення відходів та розміщення відходів.

Зобов'язати Осокорівську сільську раду Нововоронцовського району Херсонської області впровадити ведення первинного обліку відходів за встановленою формою 1-ВТ.

Стягнути з Осокорівської сільської ради Нововоронцовського району Херсонської області 73,08 грн. (сімдесят три гривні 08 копійок) судового збору.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання її копії особою, яка оскаржує постанову, до Одеського апеляційного адміністративного суду через Нововоронцовський районний суд Херсонської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після апеляційного розгляду.

Суддя О.В. Гончаренко