Постанова від 01.12.2015 по справі 522/20191/15-п

№3/522/5208/15

№522/20191/15-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.12.2015 р. суддя Приморського районного суду м. Одеси Цільмак К.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з ВОМ ДТП Дізнання та розшуку УДАІ ГУМВС України в Одеській області відносно: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, мешкає за адресою: м. Одеса, вул. Середньофонтанська, 19/Б, кв. 574, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КпАП України, -

ВСТАНОВИВ

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 06.09.2015 р. о 05 годині 30 хвилин, водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем марки «Ніссан», н.з. Е 222 ВВ, рухався по проїзжій частині вул. Фонтанська дорога, в м. Одесі у стані алкогольного сп'яніння, згідно наданої довідки МКЛ №13799 від 06.09.2015 р., за що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КпАП України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України не визнав, та пояснив, що 06.09.2015 р., він керував автомобілем марки «Ніссан», н.з. Е 222 ВВ, рухався по проїзжій частині вул. Фонтанська дорога, в м. Одесі. На дорогу вибігла собака, у зв'язку з чим, він був змушений гальмувати та змінити напрямок руху, внаслідок чого, допустив наїзд на перешкоду. Він та пасажир отримали тілесні ушкодження, і каретою швидкої допомоги їх доставили у лікарню. У той день він не вживав алкогольних напоїв. У лікарні оглянули його пошкодження, однак, зразки крові та сечі, з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння він не надавав.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що в притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КпАП України слід відмовити, так як в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення.

Склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно п. 2, п. 3 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Огляд провадиться: уповноваженою особою на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я, за правилами, вказаними в п.6 Положення. Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється уповноваженою особою для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я. Лікар, що проводив у закладі охорони здоров'я огляд водія транспортного засобу, складає за його результатами висновок за формою, яка затверджується МОЗ (п.13 Положення).

Згідно з інструкцією «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», за результатами огляду на стан сп'яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду. Висновок, щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду. Зміст висновку, щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння повідомляється оглянутій особі в присутності поліцейського, який її доставив, про що робиться запис у вищезазначеному висновку. Акт медичного огляду особи складається в одному примірнику, який залишається в закладі охорони здоров'я. Висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров'я. Кожний випадок огляду на стан сп'яніння у закладі охорони здоров'я реєструється в журналі реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Висновки, щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп'яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.

Таким чином, законодавством в якості належного доказу для підтвердження стану алкогольного сп'яніння визначено висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, який би підтвердив, що ОСОБА_1 знаходився у стані алкогольного сп'яніння, в матеріалах справи відсутній. Як вбачається з матеріалів справи, огляд уповноваженою особою на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів не проводився, і ОСОБА_1 не відмовлявся від проходження медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння. До матеріалів справи про адміністративне правопорушення долучено довідку з КУ «Міська клінічна лікарня №11», №13799 від 06.09.2015 р., згідно з якою, ОСОБА_1 поставлений діагноз: забій тканин тилу правої кісті, забій м'яких тканин обох кінцівок суглобів, алкогольне сп'яніння. Однак, суд не може визнати зазначену довідку, належним доказом того, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння, так як зазначена довідка за своїм змістом та формою не відповідає вимогам, які висуваються Законодавством України до висновку щодо результатів медичного огляду, з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, який затверджується МОЗ (п. 13 Положення). Зокрема, у довідці з КУ «Міська клінічна лікарня №11», №13799 від 06.09.2015 р., відсутні відомості про те, у який час проводився огляд; відсутні повні анкетні дані ОСОБА_1, зокрема, не вказані його ім'я, та по батькові, а також його день, місяць, рік народження; назва та реквізити документу, який підтверджує особу ОСОБА_1; ким (посада особи, найменування підрозділу, ПІБ), та коли ОСОБА_1 був направлений на огляд, назва та реквізити документів, що посвідчує особу, яка доставила обстежуваного на огляд; відсутні відомості про те, ким був оглянутий ОСОБА_2 (ПІБ лікаря). Крім того, на висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, має бути підпис обстежуваної особи про ознайомлення з результатами огляду, та отримання копії висновку.

Враховуючи викладене, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України.

Згідно зі ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ч. 1 ст. 130, 247 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КпАП України - закрити.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 діб з дня оголошення до Апеляційного суду Одеської області.

Суддя: (підпис) копія вірна

Суддя:

01.12.2015