06 листопада 2015 р. справа № 804/14345/15
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Чабаненко С.В. перевіривши на відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2015 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ІМПУЛЬС" до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про скасування податкового повідомлення- рішення № 0003612202 від 28.08.2015року, -
До Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2015 року по справі № 804/14345/15.
При перевірці апеляційної скарги, у відповідності до ч. 2 ст. 189 КАС України, суддею встановлено, що скаргу подано з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, проте заявником апеляційної скарги не сплачено судовий збір.
В свою чергу, визначаючи розмір ставки судового збору скаржнику необхідно врахувати таке.
Як вбачається з апеляційної скарги, предметом цього позову є оскарження податкового повідомлення -рішення, винесеного відповідачем стосовно позивача на загальну суму 5 211 766,50 грн.
Так, 01.09.2015р. набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015р. №484-VIII, яким внесено зміни в Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011р. №3674-VI (далі - Закон України "Про судовий збір") та, зокрема, змінено ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду.
Підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що при поданні до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру розмір ставок судового збору становить 1,5 відсотки розміру майнових вимог (5 211 766,50*1,5%=78 176,50грн.), але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати (1218грн.).
Таким чином, оскільки при поданні адміністративного позову сплаті підлягала сума судового збору в розмірі 78 176,50 грн., то при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду заявнику апеляційної скарги необхідно сплатити судовий збір в розмірі85 994,15 грн. (110%*78 176,50= 85 994,15грн.).
При цьому несплачену суму судового збору належить перераховувати за наступними реквізитами:
Одержувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська,
ЄРДПОУ 37989274,
р/р 31217206781004,
МФО 805012, Банк: ГУДКСУ у Дніпропетровській області,
Призначення платежу: *;101;__________(код платника); судовий збір, за апеляційною скаргою___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд.
Поте, заявник в апеляційній скарзі просить звільнити його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.10.2015 року.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір", яка кореспондується зі статтею 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати враховуючи майновий стан сторони.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Поданий відповідачем лист від 03.09.2015 № 30918/8/04-63-05-017 не може бути доказом відсутності грошових коштів, оскільки з нього не можливо встановити у повному обсязі наявність грошових коштів у відповідача, як то можливо встановити за допомогою кошторису видатків.
Стосовно посилання відповідача на постанову Верховного Суду України від 30.06.2015 №21-598а15, суд апеляційної інстанції зазначає наступне.
Посилаючись на рішення Верхового Суду України з даного питання, а також вказуючи на те, що до 01.09.2015 року органи Державної податкової служби було звільнено від сплати судового збору, відповідач вважає, що він не повинен сплачувати судовий збір за подання апеляційної скарги. Суд відхиляє доводи скаржника, з огляду на те, що на момент звернення до суду з апеляційною скаргою згідно чинної редакції Закону України "Про судовий збір" органи Державної фіскальної служби не звільнені від сплати судового збору. Окрім того, суд вважає безпідставними доводи апелянта стосовного того, що до 01.09.2015 року органи ДФС були звільнені від сплати судового збору на підставі ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року, оскільки позовну заяву по справі № 804/14345/15 подано 15 вересня 2015 року, тобто під час дії Закону України "Про судовий збір" в редакції від 01.09.2015 року, відповідно до ст. 5 якого до органів ДФС не застосовуються пільги щодо сплати судового збору.
Таким чином, суд вважає, що зазначені в апеляційній скарзі доводи не доводять підстав для звільнення відповідача від сплати судового збору.
Так, статтею 129 Конституції України, як одну із засад судочинства, визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, а отже самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю коштів у зв'язку з неприбутковістю організації не можуть вважатися підставою для відстрочення такої сплати.
Таким чином підстави для звільнення від сплати судового збору наведені в апеляційній скарзі Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області суд не може визнати поважними, в зв'язку з чим у задоволенні вимоги щодо звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
З огляду на вищевикладене, суд дає можливість відповідачу у строк 30 днів з дня отримання копії ухвали надати апеляційну скаргу оформлену у відповідності до статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, тобто надати документ, який підтверджує факт сплати судового збору у визначеному законодавством України розмірі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області - залишити без руху та надати тридцятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає чинності відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів шляхом подання касаційної скарги.
Суддя С.В. Чабаненко