Справа № 815/6510/15
30 листопада 2015 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Одеської митниці Державної фіскальної служби України про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеської митниці Державної фіскальної служби України про визнання дій неправомірними, скасування Картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500092804/2015/00199 від 24.10.2015р., зобов'язання провести митне оформлення з пропуску через митний кордон України товару, що належить ОСОБА_1 та був переданий на відповідальне зберігання Одеській митниці ДФС України у відповідності до вимог статті 374 МК України.
Відповідно до вимог ст.106 КАС України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача та відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, які йому відомі і які можуть бути використані судом, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї відповідно до кількості відповідачів та документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
ОСОБА_1 надав позовну заяву з порушенням вказаних вимог Кодексу адміністративного судочинства України. Позивачем, всупереч вимогам ст. 106 КАС України сплачено судовий збір не в повному обсязі.
Крім того, в п.1 прохальної частини адміністративного позову позивач просить суд визнати дії посадових осіб ВМО №1 м/п "Роздільна" Одеської митниці Державної фіскальної служби України неправомірними, однак при цьому не конкретизовано які саме дії посадових осіб ВМО №1 м/п "Роздільна", на думку позивача, є неправомірними.
Також, позивачем в якості відповідача зазначено Одеську митницю Державної фіскальної служби України, проте в прохальній частині адміністративного позову позовні вимоги звернені у тому числі і до посадових осіб ВМО №1 м/п "Роздільна", без зазначення конкретних осіб та визначення їх відповідачами.
Ухвалою суду від 12.11.2015р. адміністративний позов ОСОБА_1 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви до 26.11.2015р., яку позивач отримав 19.11.2015р.
ОСОБА_1 вимоги, зазначені в ухвалі Одеського окружного адміністративного суду від 12.11.2015р., у встановлений судом строк не виконав.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
З урахуванням викладеного, приймаючи до уваги невиконання позивачем вимог, встановлених ст. 106 КАС України, суд приходить до висновку про наявність підстав для повернення позовної заяви ОСОБА_1 відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеської митниці Державної фіскальної служби України про визнання дій неправомірними, скасування Картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №500092804/2015/00199 від 24.10.2015р., зобов'язання провести митне оформлення з пропуску через митний кордон України товару, що належить ОСОБА_1 та був переданий на відповідальне зберігання Одеській митниці ДФС України у відповідності до вимог статті 374 МК України - повернути позивачеві.
Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя К.О. Танцюра