Ухвала від 30.11.2015 по справі 812/1637/15

8.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

30 листопада 2015 рокуСєвєродонецьк№ 812/1637/15

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ковальова Т.І., перевіривши матеріали адміністративного позову Приватного підприємства "ТРЕЙДНАФТОХІМ" до Ленінської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

27 листопада 2015 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приватного підприємства "ТРЕЙДНАФТОХІМ" до Ленінської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно зі статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Згідно з ч.4 ст.106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. В порушення вищезазначених вимог адміністративний позов та копії позовів для відповідачей не підписані позивачем. Тому позивачу необхідно надати належним чином оформлені адміністративні позови та копії для відповідачів у справі.

В пункті 3 прохальної частини позову позивач просить: "Зобов'язати Ленінську ОДПІ у м.Луганську Головного управління ДФС у Луганській області та Державну податкову інспекцію у м.Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області поновити строк та надати можливість зареєструвати податкові накладні". В позовній заяві не зазначено нормативного обґрунтування строку та порядку реєстрації податкових накладних та у суду не має можливості з'ясувати факт порушенням відповідачем порядку реєстрації податкових накладних. У зв'язку з чим, позивачу необхідно надати уточнену позовну заяву із визначенням порядку реєстрації та строку, який встановлений Законом для реєстрації податкових накладних.

Позовні вимоги, які зазначені в 1,2 та 3 пункті прохальній частині позову стосуються рішення №74/110 від 28.10.2015, а тому розцінюються судом, як одна немайнова вимога за яку позивачем надано платіжне доручення №72 від 24.11.2015 року про сплату судового збору в сумі 1218,00 грн.

У пункті 4 прохальної частини позовної заяви позивач просить зобов'язати Ленінську ОДПІ у м.Луганську Головного управління ДФС у Луганській області та Державну податкову інспекцію у м.Лисичанську ГУ ДФСУ у Луганській області внести запис до Реєстру платника податку на додану вартість запис про реєстрацію Приватного підприємства "ТРЕЙДНАФТОХІМ".

Суд розцінює заявлені позовні вимоги як другу немайнову вимогу. На підставі викладеного, суд вважає, що позивачу необхідно додатково сплатити судовий збір за немайнові вимоги в розмірі 1218,00 грн., відповідно до Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір».

Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до п.3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» установлено на 2015 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень.

Частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим, з огляду на приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.

Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, доходжу до висновку, що адміністративний позов Приватного підприємства "ТРЕЙДНАФТОХІМ" підлягає залишенню без руху, а позивачу слід встановити строк для усунення вказаних недоліків.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Приватного підприємства "ТРЕЙДНАФТОХІМ" до Ленінської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, Державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Запропонувати позивачу протягом 10 (десяти) днів з дня отримання копії ухвали надати до суду:

- уточнену позовну заяву із визначенням порядку реєстрації та строку, який встановлений Законом для реєстрації податкових накладних;

- надати належним чином оформлений адміністративний позов, відповідно до вимог ст.106 КАС України;

- надати до суду докази сплати судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, встановленого Законом розмірі.

Роз'яснити позивачу, що у разі усунення недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву повернути позивачу зі всіма доданим до неї документами.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

СуддяТ.І. Ковальова