5.6.2
про залишення позовної заяви без руху
19 листопада 2015 рокуСєвєродонецьк№ 812/1603/15
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Комунального підприємства «Лисичанськтепломережа» до Лисичанської міської ради Луганської області в особі Комісії з питань надання дозволів на встановлення індивідуальних систем опалення в багатоповерхових будинках, які обладнані централізованою системою опалення, про визнання нечинним та скасування в частині рішення, -
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Комунального підприємства «Лисичанськтепломережа» (далі за текстом - Позивач, КП «Лисичанськтепломережа») до Лисичанської міської ради Луганської області в особі Комісії з питань надання дозволів на встановлення індивідуальних систем опалення в багатоповерхових будинках, які обладнані централізованою системою опалення (далі за текстом - Відповідач, Комісія), про визнання нечинним та скасування в частині рішення.
Комунальне підприємство «Лисичанськтепломережа» просить визнати нечинним та скасувати пункт 1 і Додаток №1 Проколу засідання комісії з питань надання дозволів на встановлення індивідуальних систем опалення в багатоповерхових будинках, які обладнані централізованою системою опалення, від 26 серпня 2015.
В обґрунтування своїх вимог Позивач зазначив наступне. КП «Лисичанськтепломережа» є підприємством теплової комунальної енергетики, заснованим на майні територіальної громади м. Лисичанська. Рішенням виконкому Лисичанської міської ради «Про створення комісії з питання встановлення індивідуальних систем опалення в багатоповерхових житлових будинках, які обладнані централізованою системою опалення», № 670 від 21.09.2004 була створена постійно діюча комісія з питань надання дозволів на встановлення індивідуальних систем опалення в багатоповерхових житлових будинках, які обладнані централізованою системою опалення, при міській раді та затверджено Положення про порядок надання дозволів на встановлення індивідуального опалення в багатоповерхових будинках, які обладнані централізованим опаленням.
Рішенням виконкому Лисичанської міської ради «Про внесення змін в порядок встановлення індивідуальних систем опалення» від 06.06.2009 № 461 затверджений новий Порядок встановлення систем індивідуального опалення в житлових будинках, які обладнані централізованою системою опалення.
Рішенням виконкому Лисичанської міської ради № 170 від 02.06.2015 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 16.09.2014 №291» внесено останні зміни до складу комісії з питань видачі дозволів на встановлення індивідуальних систем опалення у багатоповерхових будинках, обладнаних централізованою системою опалення, та затверджено її у складі: голови комісії - Власова М.Л., заступника голови комісії - Голуба О.М., секретар комісії - Удовенко Л.А. та членів комісії - із 8 осіб.
26 серпня 2015 року комісія з питань надання дозволів на встановлення індивідуальних систем опалення в багатоповерхових будинках, які обладнані централізованою системою опалення Лисичанської міської ради (далі за текстом - Комісія) Протоколом № 4 (далі за текстом - Протокол) прийняла рішення про видачу завдання на проектування відповідно до Додатку № 1 до Протоколу.
Прийняте рішення Позивач вважає протиправним, оскільки воно прийняте без попереднього ухвалення рішення щодо надання дозволів на відключення від системи центрального опалення окремих житлових будинків, в яких знаходяться квартири.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Частиною 2 статті 106 КАС України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Суддею з'ясовано, що Позивач як юридична особа звернувся до окружного адміністративного суду з вимогами до Відповідача, який в розумінні п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України є суб'єктом владних повноважень. При цьому Відповідач є органом місцевого самоврядування.
Суддею встановлено, що Позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з вимогами до органу місцевого самоврядування, однак при цьому зовсім не обґрунтував своє звернення відносно підсудності такого спору саме окружному адміністративному суду, як це передбачено п. 4 ч. 1 статті 106 КАС України. Зі змісту позовної заяви та доданих документів неможливо встановити, що Відповідач, який є органом місцевого самоврядування, приймав спірне рішення в рамках виконання делегованих повноважень, які відносяться до компетенції органів державної влади в рамках положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Тобто, зі змісту позовної заяви та доданих документів не представляється можливим визначити предметну підсудність даної адміністративної справи відповідно до частин 1 та 2 статті 18 КАС України.
Також в порушення положень п. 2, 3 ч. 1 статті 106 КАС в позовній заяві не зазначені номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є, Позивача та Відповідача, або не зазначено про їх відсутність чи необізнаність про їх наявність.
В прохальній частині позову зовсім відсутня назва органу місцевого самоврядування (Лисичанської міської ради Луганської області), рішення якого оскаржується та заявлені вимоги про його скасування.
Частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим, з огляду на приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Адміністративний позов Комунального підприємства «Лисичанськтепломережа» до Лисичанської міської ради Луганської області в особі Комісії з питань надання дозволів на встановлення індивідуальних систем опалення в багатоповерхових будинках, які обладнані централізованою системою опалення, про визнання нечинним та скасування в частині рішення - залишити без руху.
Запропонувати Позивачу усунути недоліки позовної заяви у строк протягом десяти календарних днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом надання до Луганського окружного адміністративного суду уточненої позовної заяви, в якій обґрунтувати своє звернення відносно підсудності такого спору саме окружному адміністративному суду відповідно до частин 1 та 2 статті 18 КАС України;
зазначити номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є, Позивача та Відповідача, або зазначити про їх відсутність чи необізнаність про їх наявність;
зазначити в прохальній частині позову назву органу місцевого самоврядування (Лисичанської міської ради Луганської області), рішення якого оскаржується та заявлені вимоги про його скасування.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяС.В. Борзаниця