ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без розгляду
"24" січня 2012 р. Справа № 2a-123/12/0970
м. Івано-Франківськ
Колегія суддів Івано-Франківського окружного адміністративного суду у складі:
головуючого- судді Главача І.А.,
суддів: Тимощука О.Л., Матуляка Я.П.,
за участю секретаря судового засідання -Зарицької Н.М.,
за участю представників сторін:
від позивача -Коропецький І.М.,
від відповідача -Гром А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до відповідача: Міністерства оборони України
про зобов'язання нарахувати та виплатити грошову компенсацію за неодержане речове майно,-
11.11.2010 року ОСОБА_1 звернувся до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області з адміністративним позовом до Міністерства оборони України про зобов'язання нарахувати та виплатити грошову компенсацію за неодержане речове майно.
Згідно з Ухвалою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 15.11.2010 року відкрито провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про зобов'язання нарахувати та виплатити грошову компенсацію за неодержане речове майно.
Ухвалою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 17.06.2011 року справу № 2а-3080/2011р., за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про зобов'язання вчинити дії передано для розгляду до Івано-Франківського окружного адміністративного суду на підставі пункту 2 частини 1 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України.
05.01.2012 року на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла вищевказана адміністративна справа.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.01.2012 року справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про зобов'язання вчинити дії призначено до судового розгляду.
Як вбачається із позовної заяви, позивач дізнався про порушення свого права на компенсацію за неотримане речове майно у листопаді 2009 року. Дана обставина позивачем у судовому засіданні не заперечувалася.
На запитання суду пояснив, що ним не пропущено строк звернення до суду за даним адміністративним позовом, оскільки після його виключення зі списків особового складу та всіх видів забезпечення, згідно з наказом командира військової частини НОМЕР_1 № 224 від 24.11.2009 року та до звернення із вказаним позовом до суду, він неодноразово звертався із усним проханням про видачу компенсації за речове майно до командування військової частини.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до вимог частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 статті 99 цього Кодексу встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Із адміністративним позовом до Міністерства оборони України про зобов'язання нарахувати та виплатити грошову компенсацію за неодержане речове майно позивач звернувся до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області 11.11.2010 року, тобто із пропущенням шестимісячного строку звернення до адміністративного суду, встановленого частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції, чинній на час звернення позивача до суду із даним адміністративним позовом.
Згідно з частиною 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Поважність пропуску визначається обставинами, які об'єктивно не залежали від волі особи, яка пропустила цей строк
За таких обставин, колегією суддів не встановлено поважності причин пропущення позивачем строку звернення до суду.
Частиною 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Таким чином, адміністративний позов слід залишити без розгляду.
На підставі наведеного, керуючись ч.2 ст. 5, ч.2 ст.99, ст.ст. 100, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про зобов'язання нарахувати та виплатити грошову компенсацію за неодержане речове майно - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Главач І.А.
Судді: Тимощук О.Л.
Матуляк Я.П.