Ухвала від 05.01.2012 по справі 2а-39/12/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в частині заявлених позовних вимог

"05" січня 2012 р. Справа № 2a-39/12/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап'юк С.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Коломийському районі Івано-Франківської області до Коломийського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу та контролера-ревізора Коломийського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу ОСОБА_1 про визнання неправомірними дій, визнання недійсним та скасування розрахунку збитків, визнання недійсним та скасування Акту ревізії № 920-21/23 від 15.12.2011 р.в частині,-

ВСТАНОВИВ:

04.01.2012 року Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Коломийському районі Івано-Франківської області звернулося до суду з адміністративним позовом про визнання неправомірними дій, визнання недійсним та скасування розрахунку збитків, визнання недійсним та скасування Акту ревізії № 920-21/23 від 15.12.2011 р.в частині.

Вирішуючи питання про відкриття провадження за даним позовом та розглянувши вимоги про визнання недійсним та скасування розрахунку збитків, визнання недійсним та скасування Акту ревізії № 920-21/23 від 15.12.2011 р.в частині суд зазначає, що дані вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Кодекс адміністративного судочинства України визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.

Згідно частини 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до визначення наданого у пункту 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з пункту 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Як вбачається з поданого позову, позивач просить визнати недійсним та скасувати розрахунок збитків за вересень-грудень 2010 року та за 9 місяців 2011 року, як такий, що проведений з порушенням та визнати недійсним та скасувати акт ревізії від 15.12.2011 року № 920-21/23 в частині орендних відносин та в частині дотримання законодавства про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти.

Акт ревізії, розрахунок - службовий двосторонній документ, який стверджує факт ревізійних дій та їх результатів, і є носієм доказової інформації про виявлені недоліків в господарюванні. Метою документування ревізійних дій та їх результатів є надання власникові та іншим користувачам матеріалів ревізії, визначених законодавством, суттєвої, повної і обґрунтованої інформації про стан збереження і використання коштів, цінних паперів, матеріальних цінностей і нематеріальних активів, ведення бухгалтерського обліку і стану фінансової дисципліни, а також про обставини допущення, встановлення і розміри фінансових порушень.

Акт перевірки та розрахунок збитків не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні приписів Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки такий не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже, не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.

Отже, за своїм правовим значенням акт, розрахунок складений Коломийським районним регіональним контрольно-ревізійним відділом не є тим рішенням суб'єкта владних повноважень, яке в силу пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України може бути предметом оскарження в порядку адміністративного судочинства, оскільки, по-перше, акт перевірки, розрахунок є службовим документом, який підтверджує факт проведення перевірки і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог законодавства, по-друге, акт перевірки, розрахунок лише фіксує обставини встановлені під час проведення перевірки, факти виявлених порушень законодавства та не є остаточним документом, який зобов'язує підконтрольну установу до вчинення будь-яких дій.

За таких обставин, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог про визнання недійсним та скасувати розрахунок збитків за вересень-грудень 2010 року та за 9 місяців 2011 року та визнання недійсним та скасування акту ревізії від 15.12.2011 року № 920-21/23 в частині орендних відносин та в частині дотримання законодавства про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на підставі пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-

УХВАЛИВ:

Відмовити Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Коломийському районі Івано-Франківської області у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до Коломийського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу та контролера-ревізора Коломийського районного регіонального контрольно-ревізійного відділу ОСОБА_1, в частині позовних вимог про визнання недійсним та скасування розрахунку збитків, визнання недійсним та скасування Акту ревізії № 920-21/23 від 15.12.2011 р.

Копію цієї ухвали, разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Роз'яснити Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Коломийському районі Івано-Франківської області , що повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Остап'юк С.В.