Ухвала від 27.11.2015 по справі 820/11431/15

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про відмову у відкритті провадження

27 листопада 2015 р. справа № 820/11431/15

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Червонозаводського відділу Державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції про скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач - ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Червонозаводського відділу Державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, в якому просить суд скасувати арешт накладений постановою АА № 935759 від 09.10.2009 на автомобіль марки DODG АVENGER, 1995 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1, шасі (кузов, рама, коляска) НОМЕР_2, № свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3, видане 07.10.2008 року, зареєстрований у ВРЕР-1 ГУМВСУ Харків та заборону на його відчуження, винесену Червонозаводським відділом Державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції; скасувати арешт накладений постановою ВП № 13279825 від 01.04.2011 на автомобіль марки DODG АVENGER, 1995 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1, шасі (кузов, рама, коляска) НОМЕР_2, № свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3, видане 07.10.2008 року, зареєстрований у ВРЕР-1 ГУМВСУ Харків та заборону на його відчуження, винесену Червонозаводським відділом Державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції; скасувати розшук майна боржника накладений постановою ВП № 13279825 від 01.04.2011 - автомобіль марки DODG АVENGER, 1995 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1, шасі (кузов, рама, коляска) НОМЕР_2, № свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3, видане 07.10.2008 року, зареєстрований у ВРЕР-1 ГУМВСУ Харків та заборону на його відчуження, винесену Червонозаводським відділом Державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції.

Частиною 1 ст. 2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративного суду, згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 суд дійшов висновку, що вказану заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем фактично оскаржуються постанови державного виконавця про арешт майна боржника та про розшук майна боржника на підставі виконавчого листа №2-2316/08, який видано 20.03.2009 року Червонозаводським районним судом м.Харкова у порядку виконання рішення суду по цивільній справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно - правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Стаття 181 КАС України визначає, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до провадження виконавчих дій, мають право звернутись до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлений інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Нормами ЦПК України встановлено інший порядок судового оскарження дій та рішень державного виконавця. Так, згідно ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до провадження виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. У відповідності до ч. 2 ст. 384 ЦПК України скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 є стороною виконавчого провадження (боржником) щодо виконання рішення Червонозаводського районного суду м.Харкова по цивільній справі, виконавчий документ видано Червонозаводським районним судом м.Харкова як місцевим судом загальної юрисдикції, порядок оскарження дій та рішень державного виконавця передбачений ст. ст. 383, 384 ЦПК України, тому суд приходить до висновку, що зазначені вище позовні вимоги до Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції повинні розглядатись за правилами цивільного судочинства.

Позивач не позбавлений можливості оскаржити дії державного виконавця згідно норм Цивільного процесуального кодексу України, яким передбачений порядок оскарження дій державного виконавця під час виконання рішення у цивільних справах.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про відмову у відкритті провадження у справі, оскільки її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Роз'яснити позивачу, що розгляд і вирішення справ щодо оскарження рішень державного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК України віднесено до юрисдикції загальних судів, в порядку цивільного судочинства.

Керуючись ч. 1 ст. 17, п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 165, ст. ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Червонозаводського відділу Державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції про скасування постанови.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 5 ст. 109 КАС України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Л.М.Мар'єнко