Копія
09 червня 2011 р. Справа № 2a-1870/3362/11
Cуддя Сумського окружного адміністративного суду Воловик С.В., розглянувши матеріали адміністративного позову прокурора міста Суми до виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради, третя особа: ОСОБА_2 про визнання незаконною та скасування постанови ,-
Прокурора міста Суми звернувся до суду з адміністративним позовом до виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради, третя особа: ОСОБА_2, в якому просить визнати незаконною та скасувати постанову адміністративної комісії виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради №814 від 28.03.2011 р.
Ухвалою суду від 03.06.2011 р. було відкрито провадження у зазначеній справі та запропоновано відповідачу у строк до 09.06.2011 р. надати заперечення на позов і докази на їх підтвердження.
Відповідно до вимог п.1,2 ч.1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 5, 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до органів місцевого самоврядування віднесено сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову, виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради; органи самоорганізації населення. Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Отже, враховуючи приписи Закону України «Про місцеве самоврядування», виконавчий комітет ОСОБА_1 міської ради є органом місцевого самоврядування.
Крім того, предметом спору по даній справі є скасування постанови адміністративної комісії №814 від 28.03.2011 р., яка по своїй суті є рішенням про притягнення до адміністративної відповідальності.
Таким чином, враховуючи положення ст.18 КАС України, дана справа не підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду, оскільки зазначений спір повинен вирішуватися місцевим загальним судом як адміністративним судом, яким в даному випадку є Зарічний районний суд в місті Суми.
За таких обставин, на підставі п.3 ч.1 ст. 22 КАС України суд вважає необхідним матеріали адміністративної справи передати для розгляду Зарічному районному суду в місті Суми.
На підставі викладеного та керуючись ст.19, 22 КАС України, суд -
Справу за адміністративним позовом прокурора міста Суми до виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради, третя особа: ОСОБА_2 про визнання незаконною та скасування постанови адміністративної комісії виконавчого комітету ОСОБА_1 міської ради №814 від 28.03.2011 р. направити за підсудністю до Зарічного районного суду в місті Суми, як адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.овано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.В. Воловик
З оригіналом згідно
Суддя С.В. Воловик