Ухвала від 13.11.2015 по справі 296/12126/15-к

Справа № 296/12126/15-к

1-кс/296/3805/15

УХВАЛА

13 листопада 2015 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю сторони кримінального провадження - старшого слідчого СУ ГУ Національної поліції в Житомирській області підполковника поліції ОСОБА_2 , за відсутності представників ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якої перебувають речі і документи, при секретарі судового засідання ОСОБА_3 розглянув клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого СУ ГУ Національної поліції в Житомирській області про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять таємницю спілкування, перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку учасників судового провадження,-

ВСТАНОВИВ:

04.10.2015 року до ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшло повідомлення про надання медичної допомоги ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , у яких виявлені вогнепальні та різані рани.

05.10.2015 року СВ Попільнянського РВ УМВС розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №12015060270000446 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.296, ч.1 ст.121 КК України.

15.10.2015 року кримінальне провадження, для подальшого проведення досудового розслідування, передано до СУ УМВС України в Житомирській області.

У ході подальшого розслідування встановлено, що 04.10.2015 року близько 16 години на вулиці Ліски в с.Паволоч Попільнянського району, між ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 з одного боку та групою невідомих осіб виник конфлікт з приводу несплати ОСОБА_8 грошей за виконану роботу. У ході конфлікту група невідомих осіб, використовуючи невстановлену слідством вогнепальну зброю, зробила постріли у напрямку осіб, які перебували з ОСОБА_8 , внаслідок чого ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 отримали тілесні ушкодження та були доставлені до лікарні.

Серед осіб, які приймали участь у конфлікті був ОСОБА_9 , який приїхав у с.Паволоч Попільнянського району спільно з ОСОБА_10 та іншими невстановленими особами.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_9 дав показання про те, що 04.10.2015 року , перед приїздом у с.Паволоч Попільнянського району невідомих чоловіків, що здійснювали постріли зі зброї у потерпілих, ОСОБА_10 , користуючись його мобільним терміналом з номером оператору мобільного зв'язку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 , здійснював дзвінки та спілкувався за допомогою мобільного телефону з невідомими особами. У ході подальшого перегляду свого мобільного телефону він виявив, що ОСОБА_10 зв'язувався з абонентами, що використовують номери мобільного оператору « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 .

Так як на даний час не встановлено місцезнаходження ОСОБА_10 та осіб, які завдали тілесні ушкодження потерпілим, виникла необхідність у знятті копії інформації про вхідні та вихідні з'єднання номерів оператору мобільного зв'язку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 .

Таким чином, в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » перебувають відомості, що можуть мати значення для встановлення обставин, які досліджуються під час досудового розслідування. Зокрема, відомості про з'єднання мобільних телефонів ОСОБА_9 та невідомих осіб, які використовують номери оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , про їх місцезнаходження, номери абонентів, з якими спілкуються невідомі особи.

Іншим способом, окрім як тимчасовим доступом до речей і документів, які знаходяться у володінні операторів мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » отримати вказані відомості не можливо.

Заслухавши пояснення слідчого, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, суд приходить до наступних висновків.

За змістом п. 3 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі, або документи, зокрема, не становлять собою, або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить зокрема, інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

При цьому ч. 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, які місять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи вищевикладене, враховуючи, що вказані відомості можуть бути використані як докази у кримінальному проваджені, та неможливість іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей, то суд приходить до висновку, що клопотання за цих обставин підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 160, 163, 164, 309 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Житомирській області підполковника поліції ОСОБА_2 задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку, шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення, а саме інформації про вхідні та вихідні з'єднання абонентських номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , час та тривалість з'єднань, з прив'язкою до базових станцій за період з 04.10.2015 по теперішній час, які знаходяться у оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Зобов'язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », виготовити та надати на паперовому та/або електронному носії документ за вказаним вище номером ІМЕІ та періодом часу з наступними відомостями:

Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок кінцевого обладнання з вказаним вище абонентським номером та ІМЕІ (абоненти А,В);

Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А та В: унікальний ідентифікатор сім - картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - ІМЕІ) тощо;

Типи з'єднання абонента А та В: вхідні та вихідні дзвінки, SМS (короткі текстові повідомлення), ММS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв'язком смузі частот), переадресація, тощо;

Дата, час та тривалість з'єднань, у тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А та В;

Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв'язку абонента А (абонент В);

За наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентом А та В надати відомості про його особу.

Ухвала діє протягом тридцяти днів з дня постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » як володілець речей або документів, зобов'язані надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів та можливість їх вилучити.

Згідно ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
53862303
Наступний документ
53862305
Інформація про рішення:
№ рішення: 53862304
№ справи: 296/12126/15-к
Дата рішення: 13.11.2015
Дата публікації: 22.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження