Справа № 815/5898/15
16 листопада 2015 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Танцюри К.О.,
за участю секретаря Потурнак А.М.,
за участю сторін:
- представника позивача - ОСОБА_1 (довіреність від 17.12.2014р.),
- представника позивача - ОСОБА_2 (довіреність від 17.12.2014р.; свідоцтво про шлюб від 08.08.2015р. серія І-ЖД 235820),
- представника відповідача - ОСОБА_3 (довіреність від 17.07.2015р. №31321/Х/15-53-10-01-17),
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ОСОБА_4 звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області (далі - ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області) про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень від 17.07.2015р. №0027101701, №0027111701 та від 10.09.2015р. №0031761701.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області на підставі наказу від 21.05.2015р. №823 та згідно постанови слідчого СА Київського ОМУ ГУМВС в Одеській області ОСОБА_5 від 22.04.2015р. «Про призначення позапланової комплексної документальної перевірки» у межах кримінального провадження №12014160480004087 було проведено позапланову виїзну перевірку з питань оподаткування податком на доходи фізичних осіб з окремих видів доходів, відмінних від здійснення господарської (незалежної професійної) діяльності платника податків ОСОБА_4 за період з 01.01.2009р.-01.09.2014р., за результатами якої були прийнятті оскаржувані податкові повідомлення-рішення. Проте, на думку позивача, податкова інспекція не мала права їх приймати та вийшла за межі повноважень наданих законом, оскільки перевірка була призначені слідчим СВ Київського РВ ОМ ГУМВС України в межах розслідування кримінальної справи, а тому відповідно до ст.86 Податкового кодексу України статус матеріалів цієї перевірки регулюється нормами КПК України, а податкове повідомлення - рішення за результатами такої перевірки може бути прийнято протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання цим контролюючим органом відповідного судового рішення (обвинувальний вирок, ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили. Матеріали такої перевірки разом з висновками контролюючого органу передаються органу, що призначив перевірку.
Також, позивачем зазначено що при застосуванні п.п. 78.1.11 п.78.1 ст.78 та п.86.9 ст.86 Податкового кодексу України у органів державної податкової служби відсутні до дня набрання законної сили відповідним рішенням суду, законодавчі підстави для винесення податкових повідомлень - рішень за результатами перевірок на підставі постанови слідчого, незалежно від того, в межах якої кримінальної справи проведена перевірка, та стосується вона чинні податків і зборів. Позивач зазначив, що така правова позиція відповідає висновкам Верховного суду України, викладеним у постанові від 23.12.2014р. по справі №21-576а14. Крім того, позивач зазначив, що до оскаржуваних податкових повідомлень-рішень не було надано відповідних розрахунків, у зв'язку із чим методика розрахунку та підстави визначення сум податкових зобов'язань є незрозумілими та не можуть вважатися такими, що обчислені у встановленому законом порядку. Додатково позивач зазначав про наявність рукописних виправлень у податкових повідомленнях - рішеннях №0027101701 та №0027111701. За таких обставин позивач вважає, що вказані податкові повідомлення - рішення підлягають скасуванню.
Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав наведених у адміністративному позові
Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти зазначеного позову, посилаючись на те, що ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області було проведено позапланову виїзну перевірку з питань оподаткування податком на доходи фізичних осіб з окремих видів доходів, відмінних від здійснення господарської (незалежної професійної) діяльності платника податків ОСОБА_4 за період з 01.01.2009р.-01.09.2014р., якою встановлено недекларування ОСОБА_4 отриманого доходу за 2009-2013 роки, та як наслідок заниження податку з доходів з фізичних осіб, у зв'язку із чим були прийняті оскаржені позивачем податкові повідомлення - рішення і застосовані штрафні (фінансові) санкції у порядку і розмірі визначеному Податковим кодексом України. При цьому, представник відповідача зазначала, що вказана перевірка була проведена на підставі постанови слідчого у кримінальній справі, порушеної за ознаками шахрайства, що не позбавляє податковий орган прийняти податкові повідомлення - рішення у зв'язку із встановленими у ході перевірки порушеннями щодо сплати податків.
Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
У період з 25.05.2015р. по 08.06.2015р. ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області було проведено позапланову виїзну перевірку з питань оподаткування податком на доходи фізичних осіб з окремих видів доходів, відмінних від здійснення господарської (незалежної професійної) діяльності платника податків ОСОБА_4 за період з 01.01.2009р. по 01.09.2014р., за результатами якої складено акт перевірки від 22.06.2015р. №4337/15-53-17-1/НОМЕР_1 (а.с.9-13).
Зазначена перевірка була призначена наказом в.о. начальника ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області від 21.05.2015р. №823 «Про проведення документальної позапланової перевірки платника податків ОСОБА_4» на підставі постанови слідчого СВ Київського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_5 від 22.04.2015р. прийнятої у кримінальному провадженні №12014160480004087, порушеного за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.190 КК України (а.с. 68, 72-73).
У ході перевірки було встановлено порушення ОСОБА_4:
- п.18.1.ст.18 п.19.1.ст.19 Закону України від 22.05.2003 №889-ІV із змінами та доповненнями, податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2009-2010 роки не надано.
-п.4.1. ст.4 п.9.9.1. ст.9 Закону України від 22.05.2003 №889-ІV із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 56950,6 грн., в т.ч.: - за 2009 в сумі 8 365,2 грн. - за 2010 в сумі 48 585,4грн.
- пп.170.11.1. п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями, податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2011-2014 роки не надано.
- п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 ст. 163 п. 164.3 п. 164.4 ст. 164 п. 167.1 ст. 167 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VІ зі змінами та доповненнями, в результаті чого платником податку занижено податкове зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету загальну суму 70 247,33 грн., в т.ч.: за 2011 в сумі 34 883,8 грн., за 2012 в сумі 9 357,06 грн., за 2011 в сумі 26 006,41 грн.
На підставі зазначених висновків акту перевірки від 22.06.2015р. №4337/15-53-17-1/НОМЕР_1 ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області було прийнято податкові повідомлення-рішення від 17.07.2015р.:
- №0027111701, яким ОСОБА_4 визначено штрафні санкції у розмірі 510 грн. за платежем: податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування (а.с.18);
- №0027101701, яким ОСОБА_4 визначено суму грошового зобов'язання з податку на доходи з фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 70 247,3 грн. за основним платежем та штрафні (фінансові) санкції у розмірі 17561,8 грн. (а.с.19).
- №0027071701, яким ОСОБА_4 визначено грошове зобов'язання по податку на доходи з фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування за основним платежем у сумі 56950,60 грн. та штрафні (фінансові санкції) у сумі 14 237,65грн.
Не погодившись з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області від 17.07.2015р. №0027101701, №0027111701, №0027071701 ОСОБА_4 звернулась з первинною скаргою до ГУ ДФС в Одеській області.
21.08.2015р. ГУ ДФС в Одеській області за наслідками розгляду скарги ОСОБА_4. було прийнято рішення №10/15-32-10-02-08, яким залишено без змін податкові повідомлення-рішення від 17.07.2015р. №0027101701, №0027111701, а первинну скаргу в цій частині - без задоволення та скасовано податкове повідомлення-рішення від 17.07.2015р. №0027071701 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 14237,65 грн. (а.с.21-25)
03.09.2015р., ОСОБА_4 не погодившись з рішенням ГУ ДФС в Одеській області №10/15-32-10-02-08 від 21.08.2015р., в частині залишення податкових повідомлень-рішень ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області - без змін, а первинної скарги - без задоволення, подала скаргу в цій частині до Державної фіскальної служби України.
15.09.2015р. Державна фіскальна служба України за результатом розгляду повторної скарги ОСОБА_4 прийняла рішення №8671 №ІГ/99-99-10-01-03-14, яким залишено без змін податкові повідомлення - рішення від 17.07.2015р. з урахуванням рішення, прийнятого за розглядом первинної скарги, а скаргу - без задоволення (а.с.26-30).
За результатами зазначеного адміністративного оскарження ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області 10.09.2015р. було прийнято податкове повідомлення-рішення №0031761701, яким ОСОБА_4 визначено (збільшено) суму грошового зобов'язання по податку на доходи з фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування за основним платежем у сумі 56950,60 грн.(а.с.20).
Відповідно до п.п. 78.1.11 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України передбачено, що документальна позапланова перевірка здійснюється, зокрема, у разі, якщо отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Відповідно до п.86.9 ст.86 Податкового кодексу України (у редакції, яка була чинною на момент прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень та виключена Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» від 17.07.2015р. №655-VIII, який набрав законної сили з 01.09.2015р.) було встановлено, що у разі якщо грошове зобов'язання розраховується контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної з обставин, визначених підпунктом 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, щодо кримінального провадження, у якому розслідується кримінальне правопорушення стосовно посадової особи (посадових осіб) платника податків (юридичної особи), у тому числі посадових (службових) осіб неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, або фізичної особи - підприємця, що перевіряється, предметом якого є податки та/або збори, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки приймається таким контролюючим органом протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання цим контролюючим органом відповідного судового рішення (обвинувальний вирок, ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили.
При цьому, суд вважає помилковим посилання представників позивача на те, що відповідачем неправомірно прийнято оскаржені податкові повідомлення - рішення до отримання відповідного судового рішення, що набрало законної сили, у кримінальній справі по якій було призначено перевірку з посиланням на п.86.9 ст.86 Податкового кодексу України, з огляду на те, що положення вказаної статті стосувалися питання прийняття податкових повідомлень - рішень за наслідками перевірки призначеної у межах кримінального провадження, у якому розслідується кримінальне правопорушення предметом якого є податки та/або збори. Проте, підставою для проведення перевірки ОСОБА_4 стала постанова слідчого СВ Київського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_5 від 22.04.2015р. про проведення перевірки позивача, прийнята у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство), що не позбавляло податковий орган можливості прийняти податкові повідомлення - рішення у разі встановлення порушень податкового законодавства до прийняття відповідного судового рішення у кримінальній справі.
Також, суд вважає помилковими посилання представників позивача в обґрунтування своєї позиції щодо неправомірності прийняття відповідачем оскаржуваних податкових повідомлень-рішень на постанову Верховного суду України від 23.12.2014р. №21-57а14, згідно якої Верховним судом України було встановлено, що у разі, якщо грошове зобов'язання розраховується органом державної податкової служби за результатами перевірки, призначеної відповідно до кримінально-процесуального закону або закону про оперативно-розшукову діяльність, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки не приймається до дня набрання законної сили відповідним рішенням суду. Матеріали перевірки разом з висновками органу державної податкової служби передаються правоохоронному органу, що призначив перевірку. Статус таких матеріалів перевірки та висновків органу державної податкової служби визначається кримінально-процесуальним законом або законом про оперативно-розшукову діяльність (пункт 86.9 статті 86 ПК). Так, предметом розгляду у вказаній адміністративній справі були правовідносини, які мали місце у період квітень - травень 2011 року, у якому п.86.9 ст.86 Податкового кодексу України діяв в іншій редакції.
Згідно з п.86.9 ст.86 Податкового кодексу України, у редакції, яка діяла на час правовідносин, які досліджувались Верховним судом України, було передбачено, що у разі якщо грошове зобов'язання розраховується органом державної податкової служби за результатами перевірки, призначеної відповідно до кримінально-процесуального закону або закону про оперативно-розшукову діяльність, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки не приймається до дня набрання законної сили відповідним рішенням суду. Матеріали перевірки разом з висновками органу державної податкової служби передаються правоохоронному органу, що призначив перевірку. Статус таких матеріалів перевірки та висновків органу державної податкової служби визначається кримінально-процесуальним законом або законом про оперативно-розшукову діяльність.
Тобто, зазначена редакція ст.86 Податкового кодексу України, на відміну від діючої на момент прийняття оскаржуваних податкових повідомлень - рішень редакції вказаної статті, не розмежовувала підстави за якими було порушено кримінальне провадження у межах якого прийнято постанову про проведення перевірки.
У ході перевірки податковим органом було встановлено, що ОСОБА_4 за період 2009 - 2014р.р. до ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області не подавались декларації про майновий стан і доходи. У ході судового розгляду представниками позивача не спростовано зазначені обставини.
Також, у ході перевірки відповідно до руху грошових коштів згідно заяв на видачу готівки, заяв на отримання грошових переказів у банківських установах ПАТ «ВТБ Банк», ПАТ «УкрСиббанк», ПАТ АБ «Укргазбанк» було встановлено, що у період з 24.12.2009р. по 27.12.2013р. ОСОБА_4 отримано грошові кошти на загальну суму 103 860 доларів США (по курсу НБУ 829 706), у тому числі: 7 000 доларів США (по курсу НБУ 55 768грн.) за 2009 рік; 40 840 доларів США (по курсу НБУ 323 902,74грн.) за 2010 рік; 27050 доларів США (по курсу НБУ 218 483,84 грн.) за 2011 рік; 7 805 доларів США (по курсу НБУ 62 380,4грн.) за 2012 рік та 21 165 доларів США (по курсу НБУ 169 171,85грн.) за 2013 рік. (Додатки до акту перевірки №1, №2, №3, №4 (а.с.14-17).
Згідно заяв на видачу готівки, заяв на отримання грошових переказів у банківських установах ПАТ «ВТБ Банк», ПАТ «УкрСиббанк», ПАТ АБ «Укргазбанк», з відповідними відмітками банку про виплату вказаних коштів, зазначено у якості отримувача ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії КЕ852338, виданий 26.11.1997р. Приморським РВ УМВС України в Одеській області (а.с. 80-138).
Представниками позивача у ході судового розгляду справи не спростовано отримання вказаних коштів ОСОБА_4
Так, відповідно до п.4.1 ст.4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003р. №889-IV (який діяв на момент спірних правовідносин за 2009-2010 роки та втратив чинність з 1 січня 2011 року у зв'язку з набранням чинності Податковим кодексом України) загальний річний оподатковуваний дохід складається з суми загальних місячних оподатковуваних доходів звітного року, а також іноземних доходів, одержаних протягом такого звітного року.
Відповідно до пп. 9.9.1 п.9.9 ст.9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку - їх отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію.
Згідно з п.18.1 ст.18 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» було встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) (далі - декларація) подається платником податку, який зобов'язаний подавати таку декларацію згідно з нормами цього Закону або інших законів.
Пунктом 19.1 ст.19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» було визначено, що платники податку зобов'язані вести облік доходів і витрат у обсягах, достатніх для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, у разі коли такий платник податку зобов'язаний цим Законом подавати декларацію або має право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податковий кредит.
Відповідно до п.7.1 ст.7 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» ставка податку становить 15 відсотків від об'єкта оподаткування.
У зв'язку із тим, що відповідачем у ході перевірки було встановлено, що ОСОБА_4. за 2009 - 2010 роки отримала дохід у сумі 55 768грн. по курсу НБУ за 2009 рік та 323 902,74грн. за 2010 рік та всупереч вказаним приписам Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» не задекларувала його та не сплатила податок на доходи фізичних осіб ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області було правомірно прийнято податкове - повідомлення рішення №0031761701 від 10.09.2015р., яким ОСОБА_4 визначено грошове зобов'язання по податку на доходи з фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування за основним платежем у сумі 56950,60 грн.
Згідно п.п 162.1.1 п.162.1 ст.162 Податкового кодексу України (який набрав законної сили з 01.01.2011р.) платником податку є фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.
Відповідно до п.163.1 ст.163 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування резидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
Відповідно до п.164.3 ст.164 Податкового кодексу України при визначенні бази оподаткування враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і негрошовій формах.
Згідно з п.164.4 ст.164 Податкового кодексу України під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.
Відповідно до п.п. 170.11.1 п.170.11 ст.170 Податкового кодексу України у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу.
Відповідно до п.179.1 ст.179 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу.
Згідно п.п. 168.2.1 п.168.2 ст.168 Податкового кодексу України платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.
Відповідно до п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Згідно з п.123.1 ст.123 Податкового кодексу України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Враховуючи зазначене, та оскільки перевіркою було встановлено, що ОСОБА_4 за період 2011 - 2013 роки отримала дохід у сумі 218 483,84 грн. за 2011 рік; 62 380,4грн. за 2012 рік та 169 171,85грн. за 2013 рік по курсу НБУ, не задекларувала його та не сплатила податок на доходи фізичних осіб за 2011 рік у сумі 34 883,8грн.; за 2012 рік у сумі 9357,06грн. та за 2013 рік у сумі 26 006,41грн. ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області було правомірно прийнято податкове - повідомлення рішення №0027101701 від 17.07.2015р., яким ОСОБА_4 визначено суму грошового зобов'язання з податку на доходи з фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 70 247,3 грн. за основним платежем та штрафні (фінансові) санкції у розмірі 17561,8 грн.
Також, оскільки позивачем не було надано до податкового органу відповідні річні декларації з податку на доходи з фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування за 2011,2012 та 2013 роки ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області було правомірно відповідно до п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України прийнято податкове - повідомлення рішення №0027111701 від 17.07.2015р., яким ОСОБА_4 визначено штрафні санкції у розмірі 510 грн.
Крім того, представники позивача, в обґрунтування позовних вимог про скасування вказаних податкових повідомлень-рішень зазначили, що ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області не було додано до них відповідних розрахунків нарахованих податкових зобов'язань.
Відповідно п.58.1 ст.58 ПКУ до податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання (за наявності) та штрафних (фінансових) санкцій.
При цьому, неотримання позивачем розрахунку до податкових повідомлень - рішень, за умови обґрунтованості прийняття самих податкових повідомлень - рішень, не є підставою для їх скасування.
Представники позивача у судовому засіданні в обґрунтування позовних вимог про скасування податкових повідомлень-рішень №0027101701 та №0027111701 також зазначали про наявність у них рукописних виправлень. А саме: у податковому повідомленні - рішенні №0027101701 у цифровому значенні графи де визначено штрафні санкції наведено кому, однак, вказана сума відповідає зазначеній у ньому загальній сумі податкового зобов'язання у цифровому значенні та зазначеній сумі прописом. А також, у податковому повідомленні - рішенні №0027111701 у графі де зазначено прізвище ім'я по батькові платника податку, якому збільшено грошове зобов'язання, міститься рукописний напис ОСОБА_4 зі слідами коректора, але всі інші реквізити є відповідними, зокрема, вище зазначено без будь - яких виправлень, що вказане податкове повідомлення - рішення прийнято щодо платника податків ОСОБА_4 на підставі акту перевірки від 22.06.2015р. №4337/15-53-17-1/НОМЕР_1. До того ж не доведено, що такі виправлення зроблені безпосередньо відповідачем та з урахуванням того, що вони не впливають на суть податкових повідомлень - рішень, суд не приймає до уваги вказані посилання представників позивача, як на підставу для їх скасування.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_4 до Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень від 17.07.2015р. №0027101701, №0027111701 та від 10.09.2015р. №0031761701 задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.158-163 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлено 23.11.2015р.
Суддя К.О. Танцюра
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 - відмовити.
23 листопада 2015 року.