16 листопада 2015 р. Справа № 804/15307/15
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОСОБА_1
при секретаріОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради до управління Пенсійного фонду України в Інгулецькому районі м. Кривого Рогу про визнання протиправним та скасування рішення, -
29.10.2015 року Відділ освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою, в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Інгулецькому районі м. Кривого Рогу № 17 від 26.08.2015 року про застосування фінансових санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності до органів Пенсійного фонду України.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що на момент прийняття відповідачем оскаржуваного рішення, пункт 5 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» втратив чинність і не діяв, тому акт № 9 від 20.04.2015 року про результати позапланової перевірки, на основі якого було прийняте рішення № 17 від 26.08.2015 року, також складений з порушеннями вимог законодавства України, які стосуються чинності нормативно-правових актів
Представник позивача в судовому засіданні просив позов задовольнити, доводи викладені в позовні заяві підтримав.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд вважає за необхідне в задоволенні позову відмовити, з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Відділ освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Інгулецькому районі м. Кривого Рогу, як платник страхових внесків
16.03.2015 року Відділ освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради звернувся до відповідача з листом щодо проведення позапланової перевірки даних по персоніфікованому обліку працівників за 2004-2009 роки.
В період з 06.04.2015 року по 20.04.2015 року проводилась позапланова перевірка позивача, щодо правильності та достовірності відомостей для персоніфікованого обліку про застраховану особу у зв'язку з призначенням (перерахунком) пенсії, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за період з 01.01.2004 року по 31.12.2009 року.
За результатами перевірки складено акт № 9 від 20.04.2015 року, в якому зазначено про наявність порушень, а саме неподання відомостей та подання недостовірних відомостей про працівників за 2004-2009 роки, що використовуються в системі персоніфікованого обліку
На підставі акту проведеної перевірки № 9 від 20.04.2015 року позивачем протягом липня-серпня 2015 року було надано звіти по 49 застрахованим особам відносно яких виявлено порушення.
25.08.2015 року Управлінням Пенсійного фонду України в Інгулецькому районі м. Кривого Рогу було складено акт про виявлення факту порушення законодавства з питань надання звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради, а саме, несвоєчасне подання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку у строки, визначені законодавством.
На підставі акта перевірки № 9 від 20.04.2015 року, відповідачем прийнято рішення № 17 від 26.08.2015 року про застосування фінансових санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності до органів Пенсійного фонду України.
Вирішуючи спір суд зазначає, що відповідно до пункту 4 частини 2 статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) встановлений обов'язок страхувальника подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду України у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом України.
Пунктом 5 частини 9 статті 106 Закону № 1058-IV (у редакції, що діяла до 1 січня 2011 року) було передбачено застосування виконавчими органами Пенсійного фонду України до страхувальників фінансових санкцій, зокрема штрафу за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством.
Із набранням чинності з 1 січня 2011 року Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI) наведена вище норма матеріального права із Закону № 1058-IV була виключена.
Згідно положень абзацу 6 пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464-VI на період до повного стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Після набрання чинності Законом № 2464-VI за органами Пенсійного фонду України збережено повноваження щодо застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей по страхових внесках, якими вони були наділені до 1 січня 2011 року.
Таким чином суд дійшов висновку, що після набрання чинності Законом № 2464-VI за органами Пенсійного фонду України збережено повноваження щодо застосування штрафних санкцій на підставі пункту 5 частини дев'ятої статті 106 Закону № 1058-IV, тому відповідач діяв в межах визначених законом повноважень.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В задоволенні адміністративного позову Відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради до управління Пенсійного фонду України в Інгулецькому районі м. Кривого Рогу про визнання протиправним та скасування рішення відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 20 листопада 2015 року
Суддя ОСОБА_1