про відкриття провадження в адміністративній справі та вжиття заходів з підготовки справи до судового розгляду
27 листопада 2015 року справа № 823/5298/15
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Бабич А.М., перевіривши матеріали адміністративного позову депутата ОСОБА_1 обласної ради ОСОБА_2 до ОСОБА_1 обласної виборчої комісії, ОСОБА_1 обласної ради про визнання нечинними і скасування рішень,
26.11.2015 у ОСОБА_1 окружний адміністративний суд з адміністративним позовом звернувся депутат ОСОБА_1 обласної ради ОСОБА_2 (далі - позивач) до ОСОБА_1 обласної виборчої комісії (далі - відповідач 1), ОСОБА_1 обласної ради (далі - відповідач 2) про:
визнання нечинною та скасування постанови відповідача 1 від 18.11.2015 №94 “Про скликання першої сесії ОСОБА_1 обласної ради VII скликання”;
визнання нечинним та скасування рішеннявідповідача 2 від 20.11.2015 №1-1/VII “Про обрання голови обласної ради”.
За результатами автоматизованого розподілу судових справ між суддями вказаний позов для розгляду визначено судді Бабич А.М.
Адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 105-106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Спір виник із публічно-правових відносин, у яких відповідач є суб'єктом владних повноважень і відповідно до ст.17 КАС України належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства. Згідно з ч.3 ст.18, ч.2 ст.19 КАС України справа підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду. На виконання п.5 ч.1 ст.107 КАС України з'ясовано, що позов подано з дотримання встановленого законом строку.
Тому суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Враховуючи вимоги ст.ст.11, 71, 107, 110, 114 КАС України суд дійшов висновку вжити заходи з підготовки справи до судового розгляду.
Суд звернув увагу, що позивач визначив у позові третьою особою на стороні позивача ОСОБА_3 обласну партійну організацію ВО “Батьківщина”. Однак не обґрунтував, яким чином рішення у справі може вплинути на права, обов'язки чи інтереси зазначеної організації. Тому, суд не вбачає підстав для залучення її до участі у справі третьою особою.
З метою повного та всебічного з'ясування спірних обставин, суд вирішив зобов'язати сторін надати суду докази в обґрунтування позовних вимог та письмові пояснення (заперечення).
Керуючись ст. ст. 6, 15-1, 23, 107, 110, 160, 165, 254-255 КАС України, суд
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Повідомити осіб, які беруть участь у справі, що розгляд справи відбудеться під головуванням судді Бабич А.М.
3. Вжити заходи з підготовки справи до судового розгляду:
3.1. Зобов'язати надати суду до 12 год. 00 хв. 18 грудня 2015 року:
- позивача:
докази порушення оскаржуваними рішеннями прав позивача (за наявності);
належні докази перебування позивача у статусі депутата ОСОБА_3 обласної ради сьомого скликання;
- відповідачів:
письмові пояснення (заперечення) щодо позову;
у разі невизнання адміністративного позову - всі докази на підтвердження своїх заперечень, у т.ч. завірені належним чином копії документів, на підставі яких прийняті оскаржувані рішення, докази наявності кворуму під час їх прийняття та дані про особовий склад відповідачів на цей час;
належним чином завірені копії протоколів засідань, на яких прийняті ці рішення.
3.2. Викликати у судове засідання осіб, які беруть участь у справі.
Зобов'язати осіб, які беруть участь у справі та не можуть з поважних причин прибути до суду на призначувані судові засідання, завчасно повідомити про це суд і надати відповідні докази.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
5. Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
СуддяОСОБА_4
про процесуальні права та обов'язки, встановлені ст.ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь - який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.