Справа №817/3278/15
26 листопада 2015 рокум. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Жуковської Л.А., суддів: Сала А.Б., Кравчук Т.О., за участю секретаря судового засідання Вавелюк А.І. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник ОСОБА_1,
відповідача 1: представник ОСОБА_2,
відповідача 2: представник ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про витребування доказів в адміністративній справі за позовом:
ОСОБА_3
доДержавної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Рівненській області
про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування наказу №3423-0 від 26.10.2015, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Під час розгляду справи судом встановлено, що наявних доказів недостатньо для повного, всебічного та об'єктивного вирішення спору по суті.
Так, для встановлення всіх обставин справи та прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі суду необхідно дослідити документи (матеріали) щодо ходу проведення перевірки по неналежному виконанню службовими особами ДФС України вимог Закону України "Про очищення влади" в частині виявлених зловживань останніх.
Вказані документи може надати відповідач 1 - Державна фіскальна служба України .
Частиною 2 статті 69 КАС України встановлено, що докази надають суду особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі або з власної ініціативи. Частиною 4 статті 71 КАС України встановлено, що суб'єкт владних повноважень повинен надати всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.
Відтак, суд виходячи з положень ст. 71 КАС України та з метою повного та всебічного розгляду справи вважає за необхідне витребувати вказані докази у відповідача 1.
Крім того, на думку суду, з метою процесуальної економії часу та на виконання процесуальних приписів щодо розумності строків розгляду справи, з метою забезпечення можливості підготовки витребуваних документів для їх передачі суду, слід зупинити провадження у справі на визначений строк, - до 05.01.2016 року.
Вказане кореспондується з вимогами пункту 4 частини 2 статті 156 КАС України, а отже не може порушити законні права та інтереси учасників судового процесу.
Керуючись частиною 2 статті 69, частиною 4 статті 71, статтею 165 КАС України, суд,-
Витребувати у Державної фіскальної служби України документи (матеріали) щодо ходу проведення перевірки по неналежному виконанню службовими особами ДФС України вимог Закону України "Про очищення влади" в частині виявлених зловживань останніх.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України документи надати документи (матеріали) щодо ходу проведення перевірки по неналежному виконанню службовими особами ДФС України вимог Закону України "Про очищення влади" в частині виявлених зловживань останніх в строк, - до 04 січня 2016 року.
Провадженн у справі зупинити на визначений строк, - до 05.01.2016 року.
Попередити Державну фіскальну службу України, що у відповідності до ст. 255 КАС України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Копію ухвали надіслати для виконання Державній фіскальній службі України.
Ухвала в частині витребування доказів оскарженню не підлягає.
Ухвала суду в частині зупинення провадження набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Головуючий суддя Жуковська Л.А.
Судді: Сало А.Б.
ОСОБА_4