Постанова від 27.10.2015 по справі 816/2953/15

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2015 року м. ПолтаваСправа № 816/2953/15

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Молодецького Р.І.,

за участю:

секретаря судового засідання - Колодяжного Д. В.,

прокурора - Сорочинської О. М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокуратури Шишацького району Полтавської області до ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації, Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, третя особа: Ковалівська сільська рада, про визнання неправомірною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

04 серпня 2015 року позивач Прокуратура Шишацького району Полтавської області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації, Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, третя особа: Ковалівська сільська рада, про

визнання неправомірною бездіяльності ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації щодо неналежного здійснення контролю за діяльністю Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в оформленні земельної ділянки загальною площею 5 га, на якій знаходиться навчальний заклад,

визнання неправомірною бездіяльності Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів щодо зволікання в оформленні земельної ділянки загальною площею 5 га, на якій знаходиться даний навчальний заклад,

зобов'язання Ковалівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів звернутися до Ковалівської сільської ради з метою отримати дозвіл на виготовлення технічної документації на земельну ділянку загальною площею 5 га, яка знаходиться під навчальним закладом,

зобов'язання ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації здійснити фінансування виготовлення технічної документації на земельну ділянку загальною площею 5 га, яка знаходиться під Ковалівською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що тривалий час, а саме з 2011 року, відповідачами не здійснюються дії щодо отримання земельної ділянки на праві постійного користування, на якій розміщена загальноосвітня школа, а це є виключними повноваженнями безпосереднього користувача - Ковалівської ЗОШ та відділу освіти, молоді та спорту Шишацької райдержадміністрації. Бездіяльність Ковалівської ЗОШ полягає в тому, що з 15.10.2014 та цього часу не виготовлена технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки та не передана для затвердження Ковалівській сільській раді, що є порушенням вимог чинного законодавства, а саме ст. 123 ЗК України.

Відповідачі та третя особа у судове засідання не з'явились, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином. Відповідач ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації надав суду клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника.

Відповідачем - ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації - надано до суду письмові заперечення на позовну заяву, в яких відповідач зауважив, що зі змісту позовної заяви не вбачається ні суть порушень, ні обставини та докази, що їх підтверджують, як протиправну бездіяльність відділу освіти, молоді та спорту Шишацької районної державної адміністрації. Стосовно вимог позивача щодо зобов'язання ОСОБА_1 вчинити певні дії, то відповідач зазначив, що дії, необхідні для замовлення виготовлення технічної документації вчиняються ним у даний час.

Третя особа - Ковалівська сільська рада - надала суду клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника, також у вказаному клопотанні третя особа просила суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до таких висновків.

З позовної заяви вбачається, що прокуратурою Шишацького району проведено збір інформацію щодо захисту прав дітей на території району.

За результатами опрацювання отриманої інформації позивачем було встановлено факт відсутності реєстрації права постійного користування на земельну ділянку, на якій розміщується Ковалівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, за вказаним освітнім закладом.

Позивач кваліфікував наведений факт як бездіяльність відділу освіти, молоді та спорту Шишацької РДА та Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яка виразилась у зволіканні в оформленні права постійного користування на вказану земельну ділянку, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд виходить з такого.

Прокурор у позовній заяві просить визнати неправомірною бездіяльності ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації щодо неналежного здійснення контролю за діяльністю Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в оформленні земельної ділянки загальною площею 5 га, на якій знаходиться навчальний заклад.

Так, позивач зауважив, що ОСОБА_1 освіти, відповідно до свого Положення, серед іншого, координує діяльність навчальних закладів, що належать до сфери управління районної державної адміністрації, організовує роботу з їх нормативного, програмного, кадрового, матеріально-технічного, науково-методичного забезпечення. На думку позивача, ОСОБА_1 освіти, як головний розпорядник коштів по галузі "Освіта", не вжив заходів щодо оформлення права постійного користування земельною ділянкою, якою користується Ковалівська ЗОШ, через нездійснення фінансування виготовлення технічної документації на земельну ділянку загальною площею 5 га, яка знаходиться під Ковалівською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів.

Тому, з метою відновлення порушених, на думку позивача прав держави, позивач просив суд зобов'язати ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації здійснити фінансування виготовлення технічної документації на земельну ділянку загальною площею 5 га, яка знаходиться під Ковалівською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів.

В обґрунтування вказаних вимог зазначив, що виготовлення технічної документації є платною послугою, також оплаті підлягають адміністративні послуги з реєстрації речового права на нерухоме майно в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Як зазначив позивач в додаткових поясненнях, рішенням 40 сесії районної ради від 23 січня 2015 року "Про районний бюджет на 2015 рік" у відповідності до абзацу 3 пункту 3 та пункту 4 ст. 22 Бюджетного кодексу України головним розпорядником коштів по галузі "Освіта" визначено відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації".

Прокурор зауважив, що відділ освіти, молоді та спорту є головним розпорядником бюджетних коштів по галузі "Освіта", що дасть змогу здійснити фінансування отримання адміністративних послуг при оформленні права постійного користування на земельну ділянку, якою користується Ковалівська ЗОШ.

Відповідно до листа Фінансового управління Шишацької РДА від 17 березня 2015 року № 01-20/262 на фінансування загальноосвітніх шкіл з Державного бюджету України на 2015 рік запланована цільова субвенція в сумі 23 721,3 тис. грн. З метою утримання загальноосвітніх закладів (зокрема, забезпеченості в повному обсязі видатків на заробітку плату по обов'язкових виплатах, розрахунків за спожиті енергоносії) відділом освіти, молоді і спорту райдержадміністрації було прийнято рішення щодо залучення на виготовлення документації інші джерела, не заборонені законодавством (спонсорська допомога) /а. с. 12/.

У свою чергу, доказів, які б свідчили про те, що Ковалівська ОСОБА_2 ступенів вчиняла заходи щодо звернення з відповідними запитами до ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації з питань фінансування оформлення права постійного користування земельною ділянкою, на якій розташований вказаний навчальний заклад, чи доказів відмови відповідача ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації Ковалівській ОСОБА_2 ступенів у сприянні належного оформлення права постійного користування земельною ділянкою, позивачем до суду не надано.

В той же час, повноваження загальноосвітнього навчального закладу визначені статтею 38 Закону України "Про загальну середню освіту", відповідно до положень якої загальноосвітній навчальний заклад, серед іншого, створює науково-методичну і матеріально-технічну бази для організації та здійснення навчально-виховного процесу.

Матеріально-технічна база навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти, відповідно до статті 63 Закону України "Про освіту", включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інші цінності. Майно навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти належить їм на правах, визначених чинним законодавством.

Частиною другою статті 43 Закону України "Про загальну середню освіту" передбачено, що утримання та розвиток матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів фінансуються за рахунок коштів засновників (власників) цих закладів.

Ковалівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Шишацької районної ради Полтавської області є юридичною особою з організаційно-правовою формою комунальна організація, засновником якої є Шишацька районна рада /а. с. 27/.

Отже у цій частині позовні вимоги щодо зобов'язання ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації здійснити фінансування виготовлення технічної документації на земельну ділянку загальною площею 5 га, яка знаходиться під Ковалівською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів, задоволенню не підлягають.

Прокурор у позовній заяві просить визнати неправомірною бездіяльність ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації щодо неналежного здійснення контролю за діяльністю Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в оформленні земельної ділянки загальною площею 5 га, на якій знаходиться навчальний заклад.

Згідно преамбули Закону України "Про освіту" метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, підвищення освітнього рівня народу, забезпечення народного господарства кваліфікованими фахівцями.

Поняття "загальна середня освіта" розкрито статтею 3 Закону України "Про загальну середню освіту", відповідно до якої - це цілеспрямований процес оволодіння систематизованими знаннями про природу, людину, суспільство, культуру та виробництво засобами пізнавальної і практичної діяльності, результатом якого є інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток особистості, що є основою для подальшої освіти і трудової діяльності

Так, відповідно до статті 38 Закону України "Про загальну середню освіту" рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в галузі загальної середньої освіти в межах їх компетенції, в тому числі, забезпечують реалізацію державної політики у сфері загальної середньої освіти на відповідній території; контролюють додержання вимог законів та інших нормативно-правових актів в галузі освіти, обов'язкове виконання Державного стандарту загальної середньої освіти всіма навчальними закладами системи загальної середньої освіти, розташованими на їх території; створюють умови для одержання громадянами повної загальної середньої освіти; організовують нормативне, програмне, матеріальне, науково-методичне забезпечення, перепідготовку, підвищення кваліфікації, атестацію педагогічних працівників; здійснюють інші повноваження відповідно до Конституції України, Конституції Автономної Республіки Крим, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про освіту" та положень про них.

Згідно статті 38 Закону України "Про загальну середню освіту" рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в галузі загальної середньої освіти в межах їх компетенції, в тому числі, контролюють додержання вимог законів та інших нормативно-правових актів в галузі освіти, обов'язкове виконання Державного стандарту загальної середньої освіти всіма навчальними закладами системи загальної середньої освіти, розташованими на їх території.

Відповідно до Положення ОСОБА_1 освіти, молоді та спорту Шишацької районної адміністрації, останній, серед іншого, координує діяльність навчальних закладів, що належать до сфери управління районної державної адміністрації, організовує роботу з їх нормативного, програмного, кадрового, матеріально-технічного і науково-методичного забезпечення.

Отже, з викладеного вбачається, що контроль та координація діяльності навчальних закладів ОСОБА_1 освіти, молоді та спорту Шишацької районної адміністрації знаходиться в сфері відносин в галузі освіти, а не в галузі земельних відносин, зокрема, відносин щодо набуття права користування на земельну ділянку.

Прокурор пов'язує бездіяльність ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації щодо неналежного здійснення контролю за діяльністю Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в оформленні земельної ділянки загальною площею 5 га, на якій знаходиться навчальний заклад, з тим, що ОСОБА_1 не вжито заходів з оформлення права постійного користування земельної ділянкою, якою користується Ковалівська ЗОШ. Прокурор наполягає на тому, що здійснення дій щодо отримання земельної ділянки на праві постійного користування, на якій розміщена Ковалівська ЗОШ, є виключними повноваженнями Ковалівської ЗОШ та відділу освіти, молоді та спорту Шишацької райдержадміністрації.

Надаючи оцінку твердженню прокурора щодо неналежного здійснення ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації контролю за діяльністю Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в оформленні земельної ділянки загальною площею 5 га, на якій знаходиться навчальний заклад з тих підстав, що здійснення дій щодо отримання земельної ділянки на праві постійного користування, на якій розміщена Ковалівська ЗОШ, є виключними повноваженнями відділу освіти, молоді та спорту Шишацької райдержадміністрації суд виходить з такого.

Частиною другою статті 63 "Про освіту" визначено, що земельні ділянки державних навчальних закладів, установ та організацій системи освіти передаються їм у постійне користування відповідно до Земельного кодексу України.

Так, порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування визначено статтею 123 Земельного кодексу України. Відповідно до частини 2 вказаної статті особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

В той же час, відповідно до вимог частини 1 статті 4 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" право постійного користування є похідним і реєструється після державної реєстрації права власності на таке майно.

Особливості державної реєстрації речових прав на земельні ділянки державної та комунальної власності визначені статтею 41 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Так, державна реєстрація права держави чи територіальної громади на земельні ділянки, які сформовані із земель державної чи комунальної власності, здійснюється після затвердження в порядку, встановленому Земельним кодексом України, документації із землеустрою, за якою здійснено таке формування, одночасно із державною реєстрацією похідного речового права на такі земельні ділянки (постійне користування, інше) на підставі рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у користування. Таке рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у користування може бути подане право набувачем (користувачем, орендарем), який, у такому випадку, є уповноваженою особою власника земельної ділянки, одночасно із заявою про державну реєстрацію речового права, що є похідним від права власності (частина 1 статті 16 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень").

Отже, в даному випадку фактичним користувачем земельної ділянки та зацікавленою особою в її отриманні у постійне користування є комунальний заклад Ковалівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Натомість, у ОСОБА_1 освіти, молоді та спорту Шишацької райдержадміністрації відсутні необхідні повноваження щодо оформлення права постійного користування земельної ділянкою, якою користується Ковалівська ЗОШ, оскільки останній не є ні власником спірної земельної ділянки, ні користувачем. У зв'язку з викладеним, та враховуючи наявність у навчального закладу, як самостійного суб'єкту земельних правовідносин, відповідних повноважень щодо оформлення права постійного користування на спірну земельну ділянку, суд не вбачає неналежного здійснення відділом освіти контролю за діяльністю Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в оформленні земельної ділянки загальною площею 5 га, на якій знаходиться навчальний заклад.

Отже, твердження прокурора щодо неналежного здійснення ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації контролю за діяльністю Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в оформленні земельної ділянки загальною площею 5 га, на якій знаходиться навчальний заклад з тих підстав, що здійснення дій щодо отримання земельної ділянки на праві постійного користування, на якій розміщена Ковалівська ЗОШ, є виключними повноваженнями відділу освіти, молоді та спорту Шишацької райдержадміністрації, є необґрунтованим.

В свою чергу, позовні вимоги про визнання неправомірною бездіяльності ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації щодо неналежного здійснення контролю за діяльністю Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в оформленні земельної ділянки загальною площею 5 га, на якій знаходиться навчальний заклад, задоволенню не підлягають.

Також, прокурором заявлено вимоги про визнання неправомірною бездіяльності Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів щодо зволікання в оформленні земельної ділянки загальною площею 5 га, на якій знаходиться даний навчальний заклад.

Обґрунтовуючи вказану вимогу прокурор зазначив, що відповідно до листа ОСОБА_1 Держземагентства у Шишацькому районі від 06.03.2015 № 23-1628-0.3-491/2-15 правоустановчі документи на земельну ділянку площею 5 га, яка рахується за Ковалівською ЗОШ, не виготовлені /а. с. 11/. На думку прокурора, тривале зволікання в оформленні земельної ділянки загальною площею 5 га, яка знаходиться на території Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів призводить до порушення, встановленого чинним законодавством порядку утримання та використання земельної ділянки комунальної власності та призводить до самовільного використання її без правовстановлюючих документів.

В той же час, прокурором на неодноразові вимоги суду не було уточнено в чому саме полягає оформлення земельної ділянки, тобто які дії мала вчинити Ковалівська ЗОШ для оформлення земельної ділянки, на якій вона знаходиться, а також яким саме чином Ковалівська ЗОШ мала оформити земельну ділянку.

Прокурор вважає, що єдиним способом відновлення порушених прав держави щодо використання земельних ділянок на законних підставах є зобов'язання судом Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів звернутися до Ковалівської сільської ради з метою отримати дозвіл на виготовлення технічної документації на земельну ділянку загальною площею 5 га, яка знаходиться під навчальним закладом.

Натомість, як вбачається з матеріалів справи та не заперечується позивачем, що рішенням Ковалівської сільської ради Шишацького району Полтавської області від 15.10.2014, у зв'язку з поданою ОСОБА_3 директором Ковалівської ОСОБА_2 заявою, надано дозвіл Ковалівській ОСОБА_2 ступенів на розробку технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти /а. с. 36/.

Як зауважив прокурор під час судового розгляду справи, вказане рішення свідчить про отримання Ковалівською ЗОШ дозволу саме виготовлення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель, а не технічної документації на земельну ділянку.

В свою чергу, надання у користування земельної ділянки здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). У такому разі розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, крім випадків, коли особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у користування, набуває право замовити розроблення такої документації без надання такого дозволу. Земельні ділянки державної та комунальної власності, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна, що перебувають у державній чи комунальній власності, передаються особам, зазначеним у пункті "а" частини другої статті 92 цього Кодексу, лише на праві постійного користування. (частина 1 статті 123 Земельного кодексу України)

Відповідно до абзацу "к" частини 1 статті 25 Закону України "Про землеустрій" технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель є видом документації із землеустрою, яка, в свою чергу, розробляється у вигляді схеми, проекту, робочого проекту або технічної документації.

Вказані норми дають підставу вважати, що технічна документацію на інвентаризацію земельної ділянки є технічною документацією, на підставі якої проводиться реєстрація права постійного користування на земельну ділянку.

Прокурор наполягав на тому, що Ковалівською ЗОШ порушено встановлений чинним законодавством порядок використання земельної ділянки комунальної форми власності, що, в свою чергу, призводить до самовільного використання такої земельної ділянки без правовстановлюючих документів.

Поняття самовільно зайнятої земельної ділянки визначено у ст. 1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" як будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

Громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за самовільне зайняття земельних ділянок (стаття 211 Земельного кодексу України).

Відповідно до ст. 212 ЗК України самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними. Повернення самовільно зайнятих земельних ділянок провадиться за рішенням суду.

Отже, підставою для звернення прокурора з даним позовом стало саме порушення земельного законодавства в частині використання земельної ділянки без правовстановлюючого документу, натомість прокурором заявлено позовні вимоги, які, фактично, полягають у тому, щоб змусити відповідну особу реалізувати своє право на користування земельною ділянкою. В той же час, як чинним законодавством визначені наслідки самовільного зайняття земельної ділянки, в тому числі, притягнення до відповідальності, повернення самовільно зайнятої земельної ділянки власнику тощо.

За таких обставин, позовні вимоги Прокуратури Шишацького району Полтавської області щодо визнання неправомірною бездіяльності Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів щодо зволікання в оформленні земельної ділянки загальною площею 5 га, на якій знаходиться даний навчальний заклад; зобов'язання Ковалівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів звернутися до Ковалівської сільської ради з метою отримати дозвіл на виготовлення технічної документації на земельну ділянку загальною площею 5 га, яка знаходиться під навчальним закладом, задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Прокуратури Шишацького району Полтавської області до ОСОБА_1 освіти, молоді і спорту Шишацької районної державної адміністрації, Ковалівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, третя особа: Ковалівська сільська рада, про визнання неправомірною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 02 листопада 2015 року.

Суддя Р.І. Молодецький