Постанова від 12.03.2011 по справі 2а-859/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" березня 2011 р. справа № 2a-859/11/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Чуприни О.В., суддів: Боброва Ю.О., Кишинського М.І.

за участю секретаря судового засідання Галімурки Т.Є.

позивача: ОСОБА_1

представника відповідача: Івано-Франківської міської виборчої комісії Івано-Франківської області -ОСОБА_2

представника третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_3 та Івано-Франківської міської організації політичної партії ''Третя сила''-ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської міської виборчої комісії Івано-Франківської області, третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 та Івано-Франківська міська організація політичної партії ''Третя сила'', про визнання протиправним та скасування протоколу №22 від 28.01.2011 року та протокольного рішення №21 до даного протоколу, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Івано-Франківської міської виборчої комісії Івано-Франківської області (далі - Івано-Франківська міська виборча комісія) про визнання протиправним та скасування протоколу №22 від 28.01.2011 року та протокольного рішення №21 до даного протоколу.

Ухвалою суду від 12.03.2011 року до участі у розгляді справи залучено ОСОБА_3 та Івано-Франківську міську організацію політичної партії ''Третя сила''в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимоги на предмет спору на стороні відповідача.

Заявлені позовні вимоги обґрунтовано тим, що Івано-Франківською міською виборчою комісією в порушення вимог частини 2 статті 77, частини 1 статті 81 Закону України ''Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів'', постанови Центральної виборчої комісії за №483 від 23.10.2010 року ''Про Роз'яснення щодо встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради у багатомандатному виборчому окрузі''прийнято оскаржувані рішення, якими перерозподілено 60-ий депутатський мандат на виборах депутатів у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Івано-Франківської міської ради, який за результатами голосування належить міській організації Всеукраїнське об'єднання ''Свобода'', та визнано обраним депутатом ОСОБА_3 від міської організації політичної партії ''Третя сила''. Підставою звернення до суду позивач зазначив голосування ним 31 жовтня 2010 року на місцевих виборах за Всеукраїнське об'єднання ''Свобода''.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, зазначених у позовній заяві, та додатково пояснив суду, що оскаржувані рішення порушують вимоги пункту 5 статті 81 постанови Центральної виборчої комісії за №483 від 23.10.2010 року, в якому зазначено, що згідно частини 1 статті 81 Закону України ''Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів''в разі, якщо черговість для отримання депутатського мандата вичерпана, депутатський мандат залишається вакантним до проведення чергових або позачергових виборів депутатів відповідної ради. Отже, в разі, коли кількість кандидатів у виборчому списку відповідної місцевої організації партії менша, ніж кількість отриманих цією місцевою організацією партії депутатських мандатів, відповідна кількість депутатських мандатів залишається вакантною до проведення чергових або позачергових виборів депутатів відповідної ради. Обґрунтовуючи порушення особистого виборчого права пояснив, що неправомірне розприділення депутатського мандата у міській раді, що належить, на його думку, міській організації Всеукраїнське об'єднання ''Свобода'', не відповідає його виборчій волі і волі інших виборців, які відділи свої голоси саме за ВО ''Свободи''.

Представник відповідача позовні вимоги визнав в повному обсязі та пояснив суду, що рішенням Івано-Франківської міської виборчої комісії від 09.11.2010 року, оформленого протоколом № 20, відповідно до вимог Закону України ''Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів''та постанови Центральної виборчої комісії за №483 від 23.10.2010 року, встановлено результати виборів депутатів Івано-Франківської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі та визнано обраними депутатів міської ради в кількості 29 осіб. При цьому, у зв'язку з тим, що додатковий мандат отримала міська партійна організація Всеукраїнського об'єднання ''Свобода'', а в списках цієї партійної організації вичерпано кількість кандидатів у депутати, він залишився не розподілений. За таких обставин, Івано-Франківська міська виборча комісія, керуючись вимогами частини 1 статті 81 вказаного вище Закону та пунктом 5 постанови Центральної виборчої комісії за №483 від 23.10.2010 року, залишила вакантним один депутатський мандат до проведення чергових або позачергових виборів депутатів Івано-Франківської міської ради. В той же час, в подальшому оскаржуваним протоколом №22 від 28.01.2011 року та протокольного рішення №21 до даного протоколу Івано-Франківська міська виборча комісія розподілила 60-ий депутатський мандат на виборах депутатів у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Івано-Франківської міської ради 31 жовтня 2010 року та визнала обраним депутатом ОСОБА_3 від міської організації політичної партії ''Третя сила''. Вважає, що оскаржувані рішення підлягають скасуванню.

Представник третьої особи на стороні відповідача в судовому засіданні щодо заявленого позову заперечив та пояснив суду, що оскаржувані рішення відповідачем прийняті відповідно до вимог частин 3-6 статті 77 Закону України ''Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів''. У зв'язку із відсутністю, за результатами голосування із виборів до місцевих рад 31 жовтня 2010 року, у виборчому списку Івано-Франківської міської організації Всеукраїнське об'єднання ''Свобода''кандидата, який би міг отримати мандат, як кандидат у депутати включений у виборчий список у порядку встановленому законом до проведення виборів, відповідач правомірно продовжив розподіл такого додаткового депутатського мандата у відповідності до вимог частини 7 статті 77 згаданого вище Закону. Зауважив, що протокол №22 від 28.01.2011 року та протокольне рішення №21 до даного протоколу прийняті, в тому числі, на виконання постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.11.2010 року по справі №2а-4008/10/0970, яка вступила у законну силу.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, представника відповідача та третіх осіб, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти них, дослідивши подані суду докази, судом встановлено наступне.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.11.2010 року по справі №2а-4008/10/0970 задоволено частково позов Івано-Франківської міської організації політичної партії ''Третя сила'', а саме: зобов'язано Івано-Франківську міську виборчу комісію Івано-Франківської області встановити результати виборів депутатів Івано-Франківської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі та здійснити розподіл нерозподіленого депутатського мандата в порядку, установленому статтею 77 Закону України ''Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів'' №2487-VI від 10.07.2010 року. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.11.2010 року закрите апеляційне провадження за скаргою членів Івано-Франківської міської виборчої комісії на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.11.2010 року у справі №2а-4008/10/0970 як помилково відкрите.

Постанова Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.11.2010 року відповідно до частини 3 статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України 18.11.2010 року набрала законної сили з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.12.2010 року по справі №2а-4008/10/0970 роз'яснено постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.11.2010 року за позовом Івано-Франківської міської організації політичної партії ''Третя сила'' до Івано-Франківської міської виборчої комісії про визнання протиправним та скасування рішення Івано-Франківської міської виборчої комісії від 09.11.2010 року щодо встановлення результатів виборів депутатів Івано-Франківської міської ради по багатомандатному виборчому окрузі та зобов'язання встановити результати виборів, зазначивши, що Івано-Франківській міській виборчій комісії Івано-Франківської області необхідно на засіданні комісії розподілити нерозподілений депутатський мандат на виборах депутатів у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Івано-Франківської міської ради виборчому списку політичної партії, що має найбільший дробовий залишок, після партій, які отримали додаткові мандати у відповідності до вимог статті 77 Закону, а не статті 81 цього Закону.

В подальшому протокольним рішенням за №21 від 28.01.2011 року ''Про виконання ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 28.12.2010 року по справі №2а-4008/10/0970''та відповідно до протоколу №22 засідання від 28.01.2011 року Івано-Франківська міська виборча комісія визнала обраним депутатом по багатомандатному виборчому округу з виборів депутатів до Івано-Франківської міської ради (від міської організації політичної партії ''Третя сила'') №3 ОСОБА_3 Мирославоивча, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_2, позапартійного, директора ТзОВ ''Екстім'', який проживає за адресою : ІНФОРМАЦІЯ_3 (Дашевського), 20/3.

Таким чином, судом установлено, що відповідно до вказаних рішень відповідачем розподілений 60-ий депутатський мандат, який залишався нерозподіленим рішенням (протокольного рішення) Івано-Франківської міської виборчої комісії від 09.11.2010 року (протокол від 09.11.2010 року №20).

Організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів регулюються Конституцією України, Законом України ''Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів''№2487-VI від 10.07.2010 року (далі - Закон), а також прийнятими відповідно до них іншими нормативними актами.

Статтею 20 Закону встановлено, що виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.

Частиною 19 вказаної статті визначено, що рішення територіальної виборчої комісії, що суперечить законодавству України або прийняте з перевищенням її повноважень, може бути скасоване в установленому законом порядку територіальною виборчою комісією вищого рівня з відповідних місцевих виборів, Центральною виборчою комісією або судом.

Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 2 Закону половина від кількості депутатів (загального складу) відповідної ради обирається за виборчими списками кандидатів у депутати від місцевих організацій політичних партій у багатомандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті.

Статтею 16 Закону встановлено, що рішення про загальний склад (кількість депутатів) міської ради приймається відповідною обласною радою поточного скликання не пізніш як за 50 днів до дня місцевих виборів.

Загальний склад (кількість депутатів) міської ради при чисельності населення від 100 тисяч до 250 тисяч жителів має становити від 40 до 60 депутатів включно, а від 250 тисяч до 500 тисяч жителів -від 50 до 76 депутатів включно.

Загальний склад (кількість депутатів) міської ради має становити тільки парну кількість депутатів.

Повідомлення про загальний склад відповідної ради оприлюднюється відповідною радою в місцевих друкованих засобах масової інформації протягом трьох днів з дня прийняття відповідного рішення згідно з частиною першою цієї статті.

Відповідно до вимог частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Як встановлено постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.11.2010 року по справі №2а-4008/10/0970, рішенням Івано-Франківської обласної ради від 06 вересня 2010 року визначено чисельність депутатів Івано-Франківської міської ради в кількості 60 осіб.

Згідно вимог частини 1 статті 77 Закону виборча міська територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування по виборах депутатів відповідної ради не пізніш як на п'ятий день з дня місцевих виборів установлює результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі, про що складає протокол про результати виборів.

Кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата у відповідному багатомандатному виборчому окрузі (далі - виборча квота), обчислюється шляхом ділення сумарної кількості голосів виборців, поданих за кандидатів, включених до виборчих списків від місцевих організацій партій, що отримали три і більше відсотків голосів виборців, які взяли участь у голосуванні у відповідному багатомандатному виборчому окрузі, на число, що дорівнює кількості депутатських мандатів у цьому виборчому окрузі (частина 2 статті 77 Закону).

Частиною 3 даної статті Закону передбачено, що право на участь у розподілі депутатських мандатів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі набувають кандидати в депутати, включені до виборчих списків від місцевих організацій партій, що отримали три і більше відсотків голосів виборців, за умови, що кількість цих голосів виборців дорівнює виборчій квоті або є більшою за виборчу квоту.

Кандидати в депутати, включені до виборчого списку від місцевої організації партії, за який подали свої голоси виборці у кількості, меншій, ніж виборча квота, права на участь у розподілі депутатських мандатів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі не мають (частина 4 статті 77 Закону).

Відповідно до частини 5 цієї статті депутатські мандати у багатомандатному виборчому окрузі між кандидатами у депутати, включеними до виборчих списків від місцевих організацій партій, які відповідно до частини третьої цієї статті мають право на участь у розподілі депутатських мандатів у цьому окрузі, розподіляються пропорційно до кількості голосів виборців, поданих за відповідний виборчий список від місцевої організації партії, у послідовності, визначеній частинами шостою, сьомою цієї статті.

Згідно із частиною 6 вказаної статті кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати, включених до виборчих списків від кожної місцевої організації партії, що набула право на участь у розподілі депутатських мандатів, ділиться на виборчу квоту. Ціла частина отриманого числа становить кількість депутатських мандатів, що отримали кандидати в депутати від цієї організації партії. Дробові залишки враховуються при розподілі решти депутатських мандатів, що залишаються після цього нерозподіленими.

Частиною 7 статті 77 Закону встановлено, що виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації партії, які мають більші порівняно з іншими дробові залишки після ділення відповідно до частини шостої цієї статті, отримують по одному додатковому депутатському мандату, починаючи з виборчого списку, що має найбільший дробовий залишок. Якщо дробові залишки у двох чи більше виборчих списках однакові, першим додатковий депутатський мандат отримує той виборчий список, за кандидатів якого віддано більшу кількість голосів виборців. Розподіл додаткових депутатських мандатів закінчується після вичерпання загальної кількості депутатських мандатів.

Крім того, в частині 8 статті 77 Закону зазначено, що результатом виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі є визначення в порядку черговості у виборчих списках кандидатів у депутати від місцевих організацій партій осіб, обраних депутатами від місцевих організацій партій відповідно до кількості депутатських мандатів, отриманих виборчими списками від місцевих організацій партій.

Таким чином, враховуючи вимоги частин 3 -5 вищенаведеної статті, право на участь у розподілі депутатських мандатів у відповідному багатомандатному виборчому окрузі мають лише кандидати у депутати, які включені до виборчих списків місцевих організацій партій. А відтак, не включені до виборчого списку місцевої організації партії кандидати, у порядку встановленому законом до проведення виборів, не можуть приймати участь у розподілі депутатських мандатів.

Стосовно твердження позивача про те, що відповідно до вимог частини 1 статті 81 Закону та пункту 5 постанови Центральної виборчої комісії за №483 від 23.10.2010 року ''Про Роз'яснення щодо встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради у багатомандатному виборчому окрузі''один депутатський мандат Івано-Франківської міської ради повинен залишатися вакантним до проведення чергових або позачергових виборів депутатів міської ради та склад Івано-Франківської міської ради повинен становити 59 депутатів, колегія суддів зазначає наступне.

Норми розділу XI ''Заміщення депутатів, позачергові, повторні, проміжні та перші вибори''Закону України ''Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів'', зокрема, статті 81 Закону та частини 1 пункту 5 постанови Центральної виборчої комісії за №483 від 23.10.2010 року стосуються порядку заміщення депутатів у разі припинення їх повноважень і не відноситься до порядку встановлення результатів виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі.

Таким чином, вказані вище посилання позивача є безпідставними, а відтак, позовні вимоги щодо визнання протиправним та скасування оскаржуваних рішень задоволенню не підлягають.

З'ясовуючи питання про дотримання позивачем вимог щодо наявності умов, за яких суб'єкт виборчого процесу -виборець вправі оскаржувати рішення відповідних виборчих комісій, суд виходить з наступних правових підстав.

Особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, їх членів на місцевих виборах визначені Розділом ХІІ Закону України ''Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів''та статтею 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 85 вказаного вище Закону суб'єкт виборчого процесу може звернутися до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

За змістом частини 2 статті 172 Кодексом адміністративного судочинства України та частини 9 статті 85 Закону виборець (громадянин, який має право голосу у відповідних виборах) може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, членів цієї комісії, якщо таке рішення, дія чи бездіяльність порушує виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі його особисто.

Виходячи із системного аналізу вказаних норм Закону, у категоріях справ щодо оскарження рішень виборчих комісій, їх членів, для виборців, як суб'єктів відповідного виборчого процесу, визначено основну і єдину безумовну підставу на звернення до суду -порушення таким рішенням виборчого права або інтересів виборця щодо участі у виборчому процесі його особисто. Тобто, повинна бути наявність безпосереднього і особистого порушення щодо нього таких виборчих прав і інтересів у виборчому процесі, які визначені і гарантовані Конституцією України та Законами України.

Згідно вимог частини 1 статті 38 та частини 1 статті 70 Конституції України громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Статтями 5, 6, 11 Закону України ''Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів''визначено, що виборчий процес - це здійснення суб'єктами, визначеними у статті 12 цього Закону, одним із суб'єктів яких є виборець, виборчих процедур, передбачених цим Законом.

Виборці безпосередньо обирають депутатів та сільських, селищних, міських голів шляхом голосування за кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутих та зареєстрованих у порядку, передбаченому цим Законом. Виборцям забезпечуються умови для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні.

Тобто, Конституцією України чітко визначено права громадянина України - вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. При порушенні цих двох прав -при обранні чи під час обрання -громадянин, як виборець, або як кандидат у відповідний виборчий орган, вправі звернутися до суду за захистом своїх порушених прав.

Зважаючи на особливості виборчого процесу, законодавцем визначено, що при допущенні відповідною виборчою комісією, членом цієї комісії порушень у реалізації громадянином свого права вільно обирати, такий громадянин -виборець може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, членів цієї комісії, якщо таке рішення, дія чи бездіяльність порушує виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі його особисто.

Згідно змісту оскаржуваних рішень, доданих до адміністративного позову, вбачається, що ними розподілено 60-ий депутатський мандат на виборах депутатів у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Івано-Франківської міської ради 31 жовтня 2010 року та визнано обраним депутатом ОСОБА_3 від міської організації політичної партії ''Третя сила''.

Інших обґрунтувань про підстави звернення до суду і оскарження коментованих вище рішень як голосування позивачем 31 жовтня 2010 року на місцевих виборах за Всеукраїнське об'єднання ''Свобода'', а не за міську організацію політичної партії ''Третя сила'', ОСОБА_1 у адміністративному позові не зазначив.

Окрім цього, суд зазначає, що позивач як суб'єкт виборчого процесу - виборець, наділений виборчим правом обирати. В той же час, в ході судового розгляду, судом не встановлено порушення прав позивача, як виборця, та порушення щодо забезпечення умов для вільного формування ним своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні.

Оскаржувані рішення Івано-Франківської міської виборчої комісії -протокол №22 від 28.01.2011 року та протокольне рішення №21 до даного протоколу -не порушували і не можуть порушувати безпосередні виборчі права ОСОБА_1 або інтереси щодо участі у виборчому процесі з виборів депутатів Івано-Франківської міської ради 31жовтня 2010 року його особисто.

З урахуванням того, що позивачем, як виборцем із виборів до місцевих рад 31 жовтня 2010 року, не дотримано виключних умов, які дають право на оскарження рішень виборчих комісій, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 не має права на оскарження до суду протоколу Івано-Франківської міської виборчої комісії №22 від 28.01.2011 року та протокольного рішення №21 до даного протоколу.

Щодо визнання представником відповідача адміністративного позову колегія суддів зазначає, що таке визнання не може бути прийняти з огляду на наступне.

Відповідно до вимог частин 1 і 3 статті 136 Кодексу адміністративного правопорушення України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

За змістом частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного правопорушення України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

З огляду на зазначене вище, колегія суддів приходить до висновку, що визнання відповідачем адміністративного позову з приводу скасування протоколу Івано-Франківської міської виборчої комісії №22 від 28.01.2011 року та протокольного рішення №21 до даного протоколу про визнання ОСОБА_3 Мирославоивча обраним депутатом від міської організації політичної партії ''Третя сила''по багатомандатному виборчому округу з виборів депутатів до Івано-Франківської міської ради, порушує права та інтереси третіх осіб як суб'єктів виборчого процесу та учасників даних спірних правовідносинах. А за таких обставин суд не приймає визнання адміністративного позову представником відповідача, оскільки повний та всебічний захист прав та інтересів сторін по справі та третіх осіб потребувало з'ясування в судовому засіданні.

З урахуванням вищенаведеного, позовні вимоги щодо визнання протиправним та скасування рішень Івано-Франківської міської виборчої комісії задоволенню не підлягають.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Івано-Франківської міської виборчої комісії Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування протоколу №22 від 28.01.2011 року та протокольного рішення №21 до даного протоколу, - відмовити.

Відповідно до частини 5 статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 172-175 цього Кодексу, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відповідно до частини 3 статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172-175 цього Кодексу, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження -з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя /підпис/ ОСОБА_5

Суддя /підпис/ ОСОБА_6

Суддя /підпис/ ОСОБА_7