ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про відмову у відкритті провадження
"16" березня 2011 р. Справа № 2a-895/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко О.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції
про визнання дій неправомірними,-
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції про визнання дій державного виконавця Цалина А.Б. неправомірними.
Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї документів, ОСОБА_1 оскаржує дії державного виконавця при здійсненні ним виконавчих дій по виконавчому провадженню №24934691, відкритому на підставі судового наказу Івано-Франківського міського суду №2н-1443 від 20.04.2009 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь державного міського підприємства "Івано-Франківськтеплокомуненерго" заборгованості за теплопостачання в розмірі 8914,92 грн., 44,57 грн. судового збору та 15 грн. витрат.
Відповідно до ст.95 Цивільного процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст.96 цього кодексу, зокрема, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.
Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими для виконання судових рішень у порядку, встановленому законом (ч.3 ст.95 ЦПК України).
Згідно із ст.383 Цивільного процесуального кодексу України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Відповідно до ч.1 ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Оскільки Цивільним процесуальним кодексом України встановлено порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності державних виконавців під час виконання судового рішення в цивільній справі, то даний спір належить розглядати відповідно в порядку цивільного судочинства.
Згідно із п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції, про визнання дій неправомірними.
Копію цієї ухвали, разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Лучко О.О.