про повернення позовної заяви
м. Вінниця
27 листопада 2015 р. Справа № 802/3966/15-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Воробйова Інна Анатоліївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: ОСОБА_1, ОСОБА_1 в інтересах недієздатної особи ОСОБА_2
до: Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, третя особа - прокуратура м.Вінниці
про: встановлення наявності чи відсутності компетенції, вилучення документів та визнання дій протиправними
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_1 в інтересах недієздатної особи ОСОБА_2 до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, третя особа - прокуратура м.Вінниці про встановлення наявності чи відсутності компетенції, вилучення документів та визнання дій протиправними.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що остання підлягає поверненню виходячи з наступного.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Частиною 2 цієї ж норми передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
Разом з тим, у відповідності із приписами пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України "Про місцеве самоврядування" система місцевого самоврядування включає, серед іншого, виконавчі органи сільської, селищної, міської ради.
Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи (ч. 1 ст. 11 Закону України "Про місцеве самоврядування).
В свою чергу, згідно з пунктом 1.1 Положення про Департамент соціальної політики Вінницької міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 26.04.2013 № 1246, Департамент соціальної політики Вінницької міської ради є виконавчим органом Вінницької міської ради, який створений відповідно до рішення 31 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 26 квітня 2013 року № 1246.
Як видно, відповідачем визначено Департамент соціальної політики Вінницької міської ради, який відноситься до органів місцевого самоврядування, тому, з урахуванням наведених вище процесуальних норм, дохожу висновку, що дана позовна заява не підсудна окружному адміністративному суду.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України суд повертає позовну заяву позивачу у разі, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Разом з тим, слід зауважити, що повернення позовної заяви, не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Виходячи з вищевикладеного даний адміністративний позов може бути поданий до місцевого загального суду, як адміністративного з додержанням вимог щодо територіальної підсудності згідно зі статтею 19 КАС України.
Керуючись ст.ст. 18, п. 6 ч. 3 ст. 108, ст.ст. 165, 186, 254 КАС України,
1. Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_1 в інтересах недієздатної особи ОСОБА_2 до Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, третя особа - прокуратура м.Вінниці про встановлення наявності чи відсутності компетенції, вилучення документів та визнання дій протиправними разом з доданими до неї матеріалами повернути особі, яка її подала.
2. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна