Постанова від 07.04.2011 по справі 2-а-2982/11

Справа № 2-а-2982/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.04.2011 року Суддя Московського районного суду м. Харкова Зінченко Ю.Є.,

розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Московському районі м. Харкова про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить суд відновити пропущений строк для звернення до суду за захистом порушених прав, зобов'язати відповідача нарахувати на його користь недоплачену йому як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року, з 01.01.2009 року по день ухвалення рішення, нараховувати допомогу в подальшому.

Відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.

Згідно ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Відповідно до п. 12 ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік», дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з урахуванням ст. 111 цього Закону, було зупинено.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року за №6-рп2007 року, визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення п. 12 ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік», яким зупинено дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з урахуванням ст. 111 цього Закону.

Рішенням Конституційного суду України № 10-рп від 22.05.2008р. положення ст. 67 розділу 1 пунктів 2-4,6-8.10-18. пунктів 7,19,20-22,24-34, пунктів 1-6,8-12,35,36-100 розділу 2 «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» визнані такими, що не відповідають Конституції України.

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Отже, відповідач з 09 липня 2007 року та 22 травня 2008 року мав діяти у відповідності з приписами діючої норми ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», нараховувати та здійснювати позивачу відповідні доплати.

Законом України “Про державний бюджет на 2009 рік” дію ст. 6 ЗУ “Про соціальний захист дітей війни” не зупинено.

Законом України “Про державний бюджет на 2010 рік” дію ст. 6 ЗУ “Про соціальний захист дітей війни” не зупинено.

Законом України “Про державний бюджет на 2011 рік” дію ст. 6 ЗУ “Про соціальний захист дітей війни” не зупинено.

Відповідно до ч.2 ст. 87 ЗУ “Про пенсійне забезпечення” суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.

Суд розподіляє судові витрати відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 11, 94, 183-2 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Поновити позивачу строк звернення до суду.

Визнати дії Управління Пенсійного Фонду України в Московському районі м. Харкова незаконними.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Московському районі м. Харкова здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове пенсійне страхування” та провести відповідні виплати за 2007 рік з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, за 2008 рік з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року та за 2009 рік з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р., за 2010 рік з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року, за 2011 рік з 01.01.2011 року по 31.03.2011 року за відрахуванням фактично нарахованого і сплаченого підвищення до пенсії за ці періоди.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 (три) гривні 40 копійок.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Зінченко Ю.Є.

Попередній документ
53857256
Наступний документ
53857258
Інформація про рішення:
№ рішення: 53857257
№ справи: 2-а-2982/11
Дата рішення: 07.04.2011
Дата публікації: 03.12.2015
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Салтівський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо:; соціального захисту; соціального захисту та зайнятості інвалідів; соціальних послуг, у тому числі:; соціального захисту дітей війни
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Подано апеляційну скаргу (10.01.2012)
Дата надходження: 11.07.2011
Предмет позову: про виплату соц. допомоги "Діти Війни"
Учасники справи:
головуючий суддя:
БАРАНОВ ОЛЕГ ІВАНОВИЧ
БЕРДАН НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
ВАЛУЄВА ВАЛЕНТИНА ГРИГОРІВНА
ГЛУШКОВА ВАЛЕНТИНА ФЕДОРІВНА
ДІДИК АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
ЄРМІЧОВА ВІТА ВАЛЕНТИНІВНА
ЗАВОРА ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ
КУЗЬМЕНКО АНАТОЛІЙ ДМИТРОВИЧ
ЛІЩИШИНА МАРІЯ ЮСТИНІВНА
МАСЮК ЛЮДМИЛА ОРЕСТІВНА
МЕЛЬНИЧУК НІНЕЛЬ ВАСИЛІВНА
МУЛА ОЛЕГ ДМИТРОВИЧ
ПОДОРОГА ЛЕОНІД ВІКТОРОВИЧ
СКРИЦЬКИЙ ЛЕОНІД ПЕТРОВИЧ
ТИМОШЕНКО ІРИНА ВОЛЬДЕМАРІВНА
ХАНДУРІН ВІТАЛІЙ ВІКТОРОВИЧ
ШЕВЧЕНКО ВІТАЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
БАРАНОВ ОЛЕГ ІВАНОВИЧ
БЕРДАН НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
ВАЛУЄВА ВАЛЕНТИНА ГРИГОРІВНА
ГЛУШКОВА ВАЛЕНТИНА ФЕДОРІВНА
ДІДИК АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
ЄРМІЧОВА ВІТА ВАЛЕНТИНІВНА
ЗАВОРА ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ
КУЗЬМЕНКО АНАТОЛІЙ ДМИТРОВИЧ
ЛІЩИШИНА МАРІЯ ЮСТИНІВНА
МАСЮК ЛЮДМИЛА ОРЕСТІВНА
МЕЛЬНИЧУК НІНЕЛЬ ВАСИЛІВНА
МУЛА ОЛЕГ ДМИТРОВИЧ
ПОДОРОГА ЛЕОНІД ВІКТОРОВИЧ
СКРИЦЬКИЙ ЛЕОНІД ПЕТРОВИЧ
ТИМОШЕНКО ІРИНА ВОЛЬДЕМАРІВНА
ХАНДУРІН ВІТАЛІЙ ВІКТОРОВИЧ
ШЕВЧЕНКО ВІТАЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
відповідач:
УПРАВЛІНННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ДЗЕРЖИНСЬКОМУ РАЙОНІ
Управління Пенсійного фонду України в Березнівському районі
Управління пенсійного фонду в Галицькому районі
Управління пенсійного фонду у Барському районі
Управління Пенсійного Фонду у Катеринопільському р-ні
Управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі
Управління Пенсійного фонду України в Крижопільському районі Вінницької області
Управління пенсійного фонду України в місті Добропіллі та Добропільського району Донецької області
Управління Пенсійного фонду України у Погребищенському районі Вінницької області
Управління Пенсійного фонду України у Болградському районі
УПФ Городищенського району
УПФ України в Калуському районі
УПФУ в Гадяцькому районі
УПФУ в Чаплинському районі
УПФУ у Драбівському районі Черкаської області
УПФУ у Тиврівському р-ні
позивач:
АНДРЮХАНОВ ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Кобець Іван Кононович
КОРНУСЬ ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
Куценко Володимир Петрович
Лаврук Наталія Іванівна
Маніта Ганна Павлівна
Мартинів Володимир Іванович
МЕЛЬНИК НАДІЯ КУЗЬМІВНА
Покиньчереда Валентина Андріївна
Покойовий Іван Петрович
Постоєв Маркіян Федорович
Пузик Віра Луківна
Рипей Марія Іванівна
Рудь Ольга Василівна
Стоянова Марія Василівна
Стрижак Євдокія Антонівна
заінтересована особа:
Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області
заявник:
Тишковець Ліна Семенівна