17 листопада 2015 року м. Київ К/800/41245/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Веденяпін О.А., перевіривши матеріали касаційної скарги Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2014 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 вересня 2015 року у справі №803/1802/14 (876/10011/14) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Аванта" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24 вересня 2015 року касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області залишено без руху та встановлено 10-денний строк для усунення недоліків касаційної скарги, оскільки скаржник не надав документа про сплату судового збору у встановленому законодавством розмірі та копії оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції.
Ухвалу про залишення касаційної скарги без руху Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області отримала 05 жовтня 2015 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
На адресу Вищого адміністративного суду України надійшло клопотання скаржника, в якому він просив звільнити його від сплати судового збору. Вказане клопотання мотивоване тим, що відповідно до кошторису податкового органу на 2015 рік кошти на оплату судового збору відсутні. Крім того, зазначено, що оскільки адміністративний позов пред'явлено до 01 вересня 2015 року, розмір судового збору для звернення органів Державної фіскальної служби з касаційними скаргами має дорівнюватись нулю.
Відповідно до частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно із частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Пунктом 3 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір", чинного на час вчинення процесуальної дії, передбачено, що за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду сплачується 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року №484-VІІІ зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Відсутність видатків на оплату судового збору у кошторисі відповідача не може бути підставою для звільнення від сплати збору. Та обставина, що податковий орган до 01 вересня 2015 року було звільнено від сплати судового збору, не усуває його з числа платників цього збору при поданні касаційної скарги.
Отже, наведені відповідачем аргументи не є підставою для звільнення його від сплати судового збору за подання касаційної скарги, обов'язок сплати якого встановлено чинним законодавством.
З огляду на викладене, недоліки касаційної скарги відповідачем не усунено.
Відповідно до частини третьої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Згідно з частиною третьою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Враховуючи викладене, касаційну скаргу слід повернути особі, яка її подала.
Керуючись статтями 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
Касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 02 жовтня 2014 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 02 вересня 2015 року у справі №803/1802/14 (876/10011/14) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Аванта" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення повернути скаржнику.
Копію ухвали про повернення касаційної скарги разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити особі, яка подавала касаційну скаргу, а касаційну скаргу залишити у суді касаційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Веденяпін