Ухвала від 26.11.2015 по справі 462/8172/15-ц

Справа № 462/8172/15-ц

УХВАЛА

26 листопада 2015 року суддя Залізничного районного суду м. Львова - Палюх Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Миколаївської міської ради про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з цивільним позовом до Миколаївської міської ради про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу у сумі 65 009 грн. 78коп., обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що постановою Залізничного районного суду м. Львова від 30.09.2015 року його поновлено на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради з 12.11.2014 року.

Відповідно до ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здісненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

За п.7 ч.1 ст.3 КАС України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.

Постановою Залізничного районного суду м. Львова від 30.09.2015 року позов ОСОБА_1 до Миколаївської міської ради Миколаївського району Львівської області, секретаря Миколаївської міської ради ОСОБА_2 про визнання незаконними і скасування рішень та розпорядження, поновлення на роботі задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення 26 сесії 6 скликання Миколаївської міської ради Миколаївського району Львівської області від 30.10.2014 року № 1376 „Про розпуск виконавчого комітету Миколаївської міської ради” задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення 27 позачергової сесії 6-го скликання Миколаївської міської ради Миколаївського району Львівської області від 07.11.2014 року № 1377 „Про затвердження кількісного і персонального складу виконавчого комітету Миколаївської міської ради”. Визнано протиправним та скасовано розпорядження міського голови Миколаївської міської ради Миколаївського району Львівської області від 12.11.2014 року № 70/04-01.К „Про звільнення з посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1І.” Поновлено ОСОБА_1 на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради з 12.11.2014 року.

Із матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач звернувся з цивільним позовом, в якому просить стягнути з Миколаївської міської ради середній заробіток за час вимушеного прогулу з 12.11.2014 року по 30.09.2015 року у сумі 65009 грн. 78 коп., а тому вимоги позивача нерозривно пов'язані та випливають з вимог, що заявлені в порядку адміністративного судочинства, оскільки відповідач, приймаючи спірне рішення, діяв як суб'єкт владних повноважень.

Таким чином, з огляду на викладене, виходячи з характеру спірних правовідносин, вбачаю публічно-правовий спір, який підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції, тому підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Враховуючи наведене, слід відмовити у відкритті провадження у справі, оскільки вказана заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Позивач вправі звернутися до суду для вирішення даної справи в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Миколаївської міської ради про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Роз'яснити позивачу його право на звернення до суду для вирішення даної справи в порядку адміністративного судочинства.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: