Справа № 369/11605/14-п
Провадження № 3/369/3090/15
іменем України
30.10.2015 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Пінкевич Наталія Сергіївна, розглянувши матеріали відділу ДАІ по обслуговуванню Голосіївского району м.Києва про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, працює, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1,
- за ч. 4 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановила :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АП1 № 608646 від 06 листопада 2014 року: 23 березня 2014 року близько 03 години 00 хвилин по вул.Абрикосовій в с.Гатне Києво-Святошинського району Київської області, водій ОСОБА_1 будучи причетним до дорожньо-транспортної пригоди, вживав алкоголь до проведення медичного огляду, чим порушив п. 2.10 (є) ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч.4 ст.130 КупАП.
ОСОБА_1 на виклик суду з'явився. Вину не визнав, надав суду усні пояснення стосовно даної справи.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії АП1 № 608646 від 06 листопада 2015 року, копію матеріалів справи приходить до переконання про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 130 КУпАП виходячи з наступного.
Згідно ч.4 ст.130 КУпАП вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені
Відповідно до Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України 09.09.2009 N 400/666, був затверджений порядок проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння уповноваженою особою Державтоінспекції МВС і оформлення його результатів.
П. 2.10 (є) у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлення на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу працівника міліції, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від такого огляду,- тягне за собою на водіїв позбавлення права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб.
Відповідно ч. 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 27 листопада 2014 року справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП повернути до відділу ДАІ по обслуговуванню Києво-Святошинського району при УДАІ ГУ МВС України в Київській області для доопрацювання.
Згідно даної постанови суду працівниками відділу ДАІ по обслуговуванню Києво-Святошинського району при УДАІ ГУ МВС України в Київській області необхідно було долучити до матеріалів справи про адміністративне правопорушенн первинні письмові пояснення правопорушника і свідків та рапорт працівника міліції по фактичним обставинам справи. В залежності від встановленого, вирішити питання про притягнення чи не притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.130 КУпАП.
13 серпня 2015 року до Києво-Святошинського районного суду Київської області від ВДАІ по обслуговуванню Києво-Святошинського району при УДАІ ГУ МВС України в Київській області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення , передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП без виконання вказівок суду в повному обсязі. Також працівниками ВДАІ по обслуговуванню Києво-Святошинського району при УДАІ ГУ МВС України в Київській області не вірно кваліфіковано дії ОСОБА_1
Постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 27 серпня 2015 року вдруге справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП повернути до відділу ДАІ по обслуговуванню Києво-Святошинського району при УДАІ ГУ МВС України в Київській області для доопрацювання з підстав невиконання вказівок суду викладених в постанові Києво-Святошинського районного суду Київської області від 27 листопада 2014 року.
17 вересня 2015 року дана справа про адміністративне правопорушення повернута до суду з супровідним листом з підписом начальника відділення ДАІ Києво-Святошинського району підполковника міліції ОСОБА_2 з повідомленням причин не виконання постанови суду у зв'язку з тим, що адміністративний протокол АП1№ 608646 від 06 листопада 2015 року складено інспектором ВДАІ Києво-Святошинського району Мельником Ю.В., якого звільнено з ОВС. Також повідомили суд, що відносно ОСОБА_1 06 листопада 2014 року було складено протокол про адміністративне правопорушення АП1№ 608645 за ст.124 КУпАП, де знаходяться пояснення ОСОБА_1 про те, що він вживав алкогольні напої після скоєння ДТП та дані матеріали знаходяться у Києво-Святошинському суді Київської області.
Постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 21 вересня 2015 року матеріали даної справи про адміністративне правопорушення знову були направлені на доопрацювання до відділу ДАІ по обслуговуванню Києво-Святошинського району при УДАІ ГУ МВС України в Київській області. 26 жовтня 2015 року справа про адміністративне правопорушення повернута до суду після доопрацювання до якої було долучено копії матеріалів справи, зазначених в постанові суду від 21 вересня 2015 року.
На обґрунтування доводів щодо вживання алкогольних напоїв після ДТП було долучено протокол АП1 № 608646 від 06 листопада 2015 року. Разом з тим, згідно пояснень ОСОБА_1 не можливо встановити чи вживав він алкогольні напої чи ні. Покази ґрунтуються на припущеннях. Інших доказів до справи долучено не було. Оскільки в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні будь-які докази, які свідчать про вину ОСОБА_1 суд вважає за необхідне закрити справу за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до статті 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За таких обставин суд вирішив, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення.
Враховуючи наведене, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
постановила :
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, працює, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1, про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через
Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Пінкевич Н.С.