Справа № 361/8128/15-а
Провадження № 2-а/361/539/15
27.11.2015
27 листопада 2015 року Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Шинкаря А.О.
при секретарі - Брейкіній Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу адміністративну справу за позовом Броварського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Київській області до громадянина ОСОБА_1 Республіки Пакистан ОСОБА_2 про примусове видворення із України,-
У листопаді 2015 року Броварський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Київській області (далі - Броварський РВ УДМС) звернувся до суду з вказаним позовом, у якому зазначає, що 23 листопада 2015 року під час проведення цільових профілактичних заходів з нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері в селищі Княжичі Броварського району Київської області співробітниками УДМС України в Київській області був виявлений громадянин ОСОБА_1 Республіки Пакистан ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який перебуває на території України без наявних законних підстав, які б надавали право законного його перебування на території України на визначений термін.
У зв'язку з наведеним позивач просить примусово видворити із України громадянина ОСОБА_1 Республіки Пакистан ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні позов не визнав, пояснивши, що мав намір виїхати до Англії, де знаходиться його сім'я.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
Судом встановлено, що 23 листопада 2015 року під час проведення цільових профілактичних заходів з нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері в селищі Княжичі Броварського району Київської області співробітниками УДМС України в Київській області був виявлений громадянина ОСОБА_1 Республіки Пакистан ОСОБА_2, який перебуває на території України без наявних законних підстав.
23 листопада 2015 року Броварським районним відділом УДМС України в Київській області прийнято рішення про примусове повернення з України відносно громадянина ОСОБА_1 Республіки Пакистан ОСОБА_2 й зобов'язано його покинути територію України до 24 листопада 2015 року.
Наведені обставини підтверджуються наявними у матеріалах справи доказами: копією рапорта старшого оперуповноваженого управління боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми ГУНП в Київській області ОСОБА_3 від 23.11.2015 року, копією рішення Броварського РВ УДМС від 23.11.2015 року, копією доповідної записки начальника Броварського РВ УДМС від 25.11.2015 року.
Відповідно до статей 21, 26 Конституції України усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Іноземці та особи без
громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України. Іноземцям та особам без громадянства може бути надано притулок у порядку, встановленому законом.
Відповідно до пунктів 7, 14 частини першої статті 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22 вересня 2011 року № 3773-VI (далі - Закон № 3773-VI) іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, це - іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародним договором України порядку в'їхали в Україну та постійно або тимчасово проживають на її території, або тимчасово перебувають в Україні. Нелегальним мігрантом є - іноземець або особа без громадянства, які перетнули державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.
Частинами другою й третьою статті 3 Закону № 3773-VI передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають під юрисдикцією України, незалежно від законності їх перебування, мають право на визнання їх правосуб'єктності та основних прав і свобод людини. Іноземці та особи без громадянства зобов'язані додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.
Згідно із статтею 9 Закону № 3773-VI іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України. Це правило не поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон України з метою визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового або тимчасового захисту чи отримання притулку.
Статтею 23 Закону № 3773-VI визначено, що нелегальні мігранти та інші іноземці та особи без громадянства, які вчинили злочин, адміністративні або інші правопорушення, несуть відповідальність відповідно до закону.
За змістом статті 26 Закону № 3773-VI іноземець або особа без громадянства можуть бути примусово повернуті в країну походження або третю країну, якщо їх дії порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України за рішенням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, з подальшим повідомленням протягом 24 годин прокурору про підстави прийняття такого рішення. Іноземець або особа без громадянства зобов'язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення. Контроль за правильним і своєчасним виконанням рішення про примусове повернення іноземця або особи без громадянства здійснюється органом, що його прийняв. З метою контролю за виконанням іноземцем та особою без громадянства рішення про примусове повернення службові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції, можуть супроводжувати такого іноземця та особу без громадянства по території України.
Відповідно до статті 30 Закону № 3773-VI центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції може лише на підставі винесеної за його позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків
затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави.
З огляду на наведене та враховуючи, що відповідач перебуває на території України без законних підстав, відсутність документа, який посвідчує його особу та грошових коштів на придбання проїзного документа для повернення у країну походження на виконання рішення Броварського РВ УДМС, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
При цьому суд враховує, що обставин, передбачених статтею 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 31 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", які б перешкоджали примусовому видворенню відповідача, під час розгляду справи не встановлено.
Згідно із частиною другою статті 256 КАС України суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи це в постанові звернути до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
На підставі викладеного та керуючись статтями 18, 162, 183-5, 256 КАС України, -
Позов задовольнити.
Примусово видворити із України громадянина ОСОБА_1 Республіки Пакистан ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А. О. Шинкар