Ухвала від 25.11.2015 по справі 807/388/15

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

25 листопада 2015 рокум. Ужгород№ 807/388/15

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Рейті С.І.

при секретарі судового засідання Шмідзен І.Ю.

за участю представників

прокурора: Шерстяних О.О. (посвідчення № 032073)

відповідача: ОСОБА_1 (довіреність від 30.04.2013 року № 548/01-14)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Мукачево в інтересах держави в особі управління освіти виконавчого комітету Мукачівської міської ради, Еколого - натуралістичного центру учнівської молоді Мукачівської міської ради до Мукачівської міської ради, третя особа - Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації, про визнання протиправними дій та визнання протиправними та скасування рішень, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ч. 7 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 25 листопада 2015 року проголошено вступну та резолютивну частини Ухвали. Ухвала в повному обсязі складена 26 листопада 2015 року.

Прокурор м. Мукачево звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою (а.с.4-13 Т.1), зі змінами позовних вимог, викладеними згідно заяви про зміну позовних вимог (лист прокуратури м. Мукачево від 02.04.2015 року за № 76-1962вих.15, а.с.121-125 Т.1), в інтересах держави в особі управління освіти виконавчого комітету Мукачівської міської ради та Еколого - натуралістичного центру учнівської молоді Мукачівської міської ради до Мукачівської міської ради, третя особа - Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації, якою просить визнати протиправними дії Мукачівської міської ради щодо прийняття рішення від 15 січня 2015 року за № 1310 (щодо ліквідації Еколого - натуралістичного центру) та рішення від 26 березня 2015 року за № 16 (в частині п.1.1 рішення) та визнати незаконними та скасувати рішення Мукачівської міської ради від 15 січня 2015 року за № 1310 "Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради, комунальних установ та організацій" (щодо ліквідації Еколого - натуралістичного центру) та рішення від 26 березня 2015 року за № 16 "Про внесення змін у рішення 70 позачергової сесії 6 скликання рішення № 1310 від 15.01.2015 "Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради, комунальних установ та організацій" (в частині п.1.1 рішення).

В судовому засіданні представником прокурора надано суду клопотання прокурора м. Мукачево про залишення позовної заяви без розгляду в частині (лист прокуратури м. Мукачево від 03.11.2015 року за № 76-6957вих.15, а.с.176-177 Т.1), яким просить суд залишити позов без розгляду в частині вимог збільшеного позову позовної заяви щодо визнання протиправними дії Мукачівської міської ради щодо прийняття рішення від 15 січня 2015 року за № 1310 та щодо визнання протиправним та скасування абзацу п'ятого пункту VIII рішення Мукачівської міської ради від 15 січня 2015 року за № 1310 "Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради, комунальних установ та організацій", у відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 155 КАС України, в зв'язку з відкликанням позовної заяви в частині зазначених вимог.

В судовому засіданні представник прокурора підтримала подане клопотання, просить залишити без розгляду позовну заяву в частині визнання протиправними дії Мукачівської міської ради щодо прийняття рішення від 15 січня 2015 року за № 1310 та визнання протиправним та скасування абзацу п'ятого пункту VIII рішення Мукачівської міської ради від 15 січня 2015 року за № 1310. Представник відповідача залишив розгляд вказаного питання на розсуд суду.

Відповідно до ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом. Відповідно до п.8 ч. 1 ст. 3 КАС України, позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

Статтею 56 КАС України встановлено, що сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника (ч. 1 ст. 56 КАС України), та представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону (ч. 3 ст. 56 КАС України).

Згідно ч. 2 ст. 60 КАС України у випадках, встановлених законом, прокурор може звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах, та прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу (ч. 2 ст. 60 КАС України).

Відповідно до ч. 1 ст. 59 КАС України, повноваження на ведення справи в суді дає представникові право на вчинення від імені особи, яку він представляє, усіх процесуальних дій, які може вчинити ця особа (а згідно ст.. 60 КАС України - прокурор є законним представником у справах за його позовом до суду в інтересах громадянина або держави), в зв'язку з чим заява представника позивача підлягає до задоволення та позовна заява підлягає залишенню без розгляду в частині, про яку зазначає прокурор у клопотанні.

Згідно ч. 7 ст. 9 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).

Залишення позовної заяви без розгляду передбачене положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для залишення позовної заяви без розгляду встановлені ст. 155 КАС України, згідно до п.5 ч.1 цієї статті - суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви та, виходячи з наведеного, клопотання про відкликання позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог підлягає до задоволення, в зв'язку з чим та у відповідності п. 5 ч. 1 ст. 155 КАС України - слід залишити без розгляду позовну заяву в частині зазначених заявою вимог (про визнання протиправними дії Мукачівської міської ради щодо прийняття рішення від 15 січня 2015 року за № 1310 та про визнання протиправним та скасування абзацу п'ятого пункту VIII рішення Мукачівської міської ради від 15 січня 2015 року за № 1310).

У відповідності до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись ст. ст. 155, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву прокурора м. Мукачево в інтересах держави в особі управління освіти виконавчого комітету Мукачівської міської ради, Еколого - натуралістичного центру учнівської молоді Мукачівської міської ради до Мукачівської міської ради, третя особа - Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації, про визнання протиправними дій та визнання протиправними та скасування рішень - залишити без розгляду в частині вимог про визнання протиправними дії Мукачівської міської ради щодо прийняття рішення від 15 січня 2015 року за № 1310 та про визнання протиправним та скасування абзацу п'ятого пункту VIII рішення Мукачівської міської ради від 15 січня 2015 року за № 1310 "Про внесення змін у структуру, штат та чисельність виконавчих органів Мукачівської міської ради, комунальних установ та організацій".

2. Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення, а в разі складення у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя ОСОБА_2