Ухвала від 17.11.2015 по справі 804/7874/15

УХВАЛА

17 листопада 2015 р. Справа № 804/7874/15

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретаріОСОБА_2

за участю:

представника позивача ОСОБА_3

представника відповідача ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську заяву про розстрочення виконання судового рішення у адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська до Державного підприємства «Дніпродіпрошахт» про стягнення заборгованості в сумі 180216,83 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Дніпропетровським окружним адміністративним судом 21 липня 2015 року винесено постанову в адміністративній справі №804/7874/15 за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська до Державного підприємства «Дніпродіпрошахт» про стягнення заборгованості в сумі 180216,83 грн., якою позовні вимоги задоволено повністю.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2015 року апеляційну скаргу Державного підприємства «Дніпродіпрошахт» залишено без задоволення, постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21 липня 2015 року по справі № 804/7874/15 залишено без змін. Таким чином, 09 листопада 2015 року постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21 липня 2015 року по справі №804/7874/15 набрала законної сили.

11 листопада 2015 року представник Державного підприємства «Дніпродіпрошахт» звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із заявою про розстрочення виконання судового рішення у справі №804/7874/15, в якій заявник просить розстрочити виплату боргу у сумі 180216,83 грн. з 01 грудня 2015 року по квітень 2017 року та затвердити графік погашення заборгованості.

В обґрунтування заяви зазначено, що Державне підприємство «Дніпродіпрошахт» у зв'язку із скрутним матеріальним становищем (відсутністю обсягів робіт, скороченням робочих днів на підприємстві) не має можливості погасити одноразово у повному обсязі визначену суму боргу.

В судовому засіданні представник Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська проти задоволення заяви про розстрочення виконання судового рішення не заперечував.

Дослідивши надані представником відповідача документи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Таким чином, за наявності вищевикладених підстав та з урахуванням усіх обставин, суд приходить до висновку, що наведені представником відповідача доводи є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Суд, враховуючи позицію Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, вважає за можливе розстрочити виконання судового рішення - постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21 липня 2015 року у справі № 804/7874/15 про стягнення заборгованості в розмірі 180216,83 грн. з 01 грудня 2015 року по квітень 2017 року з виплатою щомісячно по березень 2017 року включно 10 000 грн. та в квітні 2017 року - 10216,83 грн.

Також, суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно із ст. 1 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VІ (зі змінами внесеними Законом України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набрав чинності 01 вересня 2015 року), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Частиною першою ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із ч. 1 ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2015 року складає 1218,00 грн.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення, ставка судового збору становить 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.

Отже, заявник, звертаючись до суду із заявою про відстрочення та розстрочення виконання судового рішення, повинен був сплатити до суду судовий збір в сумі - 365,40 грн. (0,3 розміру мінімальної заробітної плати), на реквізити: одержувач - УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код ОКПО 37989253, розрахунковий рахунок 31210206784008, МФО 805012, код класифікації доходів бюджету - 22030001.

Статтею 67 Конституції України закріплено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Проте, судом встановлено, що в порушення вимог п. 6 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», заявником до заяви про розстрочення виконання судового рішення не надано доказів сплати судового збору.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Державного підприємства «Дніпродіпрошахт» - задовольнити.

Розстрочити виконання судового рішення - постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21 липня 2015 року у справі № 804/7874/15 про стягнення заборгованості в розмірі 180216,83 грн. з 01 грудня 2015 року по квітень 2017 року з виплатою щомісячно по березень 2017 року включно 10 000 грн. та в квітні 2017 року - 10216,83 грн.

Стягнути з Державного підприємства «Дніпродіпрошахт» до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у розмірі 365,40 грн. (отримувач - УДКСУ у Красногвардійському р-ні м. Дніпропетровська Дніпропетровської обл., код ЄДРПОУ (отримувача) - 37989253, рахунок - 31210206784008, банк - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО - 805012, код бюджетної класифікації - 22030001).

Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 КАС України.

Повний текст ухвали складений 23 листопада 2015 року.

Суддя ОСОБА_1