Ухвала від 19.11.2015 по справі 804/15735/15

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

19 листопада 2015 р.Справа №804/15735/15

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Серьогіна О.В., перевіривши матеріали подання Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції в Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «СК Висота» про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Криворізька центральна об'єднана державна податкова інспекція в Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «СК Висота», в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «СК Висота» у розмірі податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 3054,00 грн. з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «СК Висота» у обслугову.чих банках та за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «СК Висота».

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.11.2015 року подання, у зв'язку із недотриманням вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір", в редакції Закону України № 484-VIII від 22.05.2015 року, який набрав чинності 01.09.2015 року, було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, а саме позивача було зобов'язано надати оригінал документу про сплату судового збору у розмірі 1218,00 грн.

Копію ухвали про залишення подання без руху було направлено позивачу засобами факсимільного зв'язку.

19.11.2015 року на виконання вимог ухвали позивачем було надіслано повторне клопотання, про звільнення від сплати судового збору, в обґрунтування заявленого клопотання посилається на відсутність фінансування органів Державної фіскальної служби України на витрати пов'язані зі сплатою судового збору.

Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору.

За таких обставин, клопотання Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції в Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про звільнення судового збору задоволенню не підлягає.

Крім того, позивач зазначає, що ст. 183-3 КАС України та ст. 3 Закону України "Про судовий збір" не містять конкретних вимог щодо необхідності сплати судового збору, а подання є окремим видом звернення органів державної фіскальної служби до суду, тому на нього не розповсюджується обов'язок позивача щодо сплати судового збору.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.

Пунктом 2 ст. 9 Законом України "Про судовий збір" визначено, що суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Таким чином, вимоги ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.11.2015 року позивачем не виконано, а саме: не надано оригінал документу про сплату судового збору у розмірі 1218,00 грн.

Відповідно до частини 4 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.

За таких обставин подання підлягає поверненню на підставі ч.4 ст. 183-3 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись 106, 165, 183-3, 254 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції в Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про звільнення від сплати судового збору залишити без задоволення.

Подання Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції в Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «СК Висота» про стягнення заборгованості- повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення подання надіслати позивачу, разом із поданням та усіма доданими до нього матеріалами.

Роз'яснити позивачу, що повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя ОСОБА_1