20 листопада 2015 року Справа № 803/3595/15
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Димарчук Т.М.,
при секретарі судового засідання Шепталовій О.П.,
з участю представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “ВІ ЕЙЧ ВІ” до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІ ЕЙЧ ВІ" (далі - позивач, ТзОВ "ВІ ЕЙЧ ВІ", товариство) звернулося з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі - відповідач, Луцька ОДПІ) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 04.09.2015 року № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Головним управлінням ДФС у Волинській області проведено фактичну перевірку щодо дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, виробництва та обігу підакцизних товарів магазину-кафе, що розташований за адресою: Волинська область, Шацький район, с. Світязь, вул. Жовтнева, 109А, що належить ТзОВ "ВІ ЕЙЧ ВІ", за результатами якої складено акт від 18 серпня 2015 року. У вказаному акті перевірки зафіксовано порушення вимог пункту 2.2, 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України та порушення вимог пп.1, 2, 6, 10, 12, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Висновок відповідача мотивований тим, що вибірковою перевіркою зафіксовано випадки неоприбуткування готівкових коштів; порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації товарів; не забезпечено зберігання контрольних стрічок протягом встановленого терміну; невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; та встановлена невидача розрахункового документу встановленої форми при здійсненні покупки.
На підставі вказаного акту перевірки, Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Волинській області 04.09.2015 року прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1, яким до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції (штраф) в сумі 22 427,00 грн. та податкове повідомлення-рішення №0004672204, яким до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції (штраф) в сумі 174 000,00 грн.
Позивач не погоджується із висновками перевірки та вказаними податковими повідомленнями-рішеннями з тих підстав, що під час перевірки товариства, оформленої актом від 18 серпня 2015 року бланк №000235, перевіряючим було надано книгу ОРО №3000063976р/2 від 03.06.2015 року, всі операції у якій були обліковані відповідно до п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України на підставі фіскальних чеків, які знаходились в даній книзі на місці здійснення торгівлі. Книги ОРО, розрахункові книжки та накладні на товари були в наявності та зберігались у сейфі, на місці здійснення торгівлі, однак, ключі від сейфу знаходились у директора товариства. На пропозицію продавців магазину-кафе діждатись директора, ревізори-інспектори відповіли відмовою. Тому в акті зазначені дані, які не відповідають дійсності, а фактично у товариства будь-яких порушень у господарській діяльності не було.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, та просив визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 04.09.2015 року № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2.
Представник відповідача у письмових запереченнях та у судовому засіданні адміністративний позов не визнав з тих підстав, що перевіркою ТзОВ "ВІ ЕЙЧ ВІ" зафіксовано порушення товариством вимог пункту 2.2, 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України та порушення вимог пп.1, 2, 6, 10, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Волинській області при складанні акту перевірки та винесенні оскаржуваних податкових повідомлень-рішень діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Податковим кодексом України та Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а тому просив у задоволенні позовних вимог відмовити.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що Головним управлінням ДФС у Волинській області проведено фактичну перевірку з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій та ведення касових операцій магазину-кафе розташованого за адресою: Волинська область, Шацький район, с. Світязь, вул. Жовтнева, 109А, що належить ТзОВ "ВІ ЕЙЧ ВІ", за результатами якої складено акт від 18 серпня 2015 року, бланк №000235. (а.с.29-30).
В акті фактичної перевірки від 18 серпня 2015 року зроблений висновок про порушення ТзОВ «ВІ ЕЙЧ ВІ» пункту 2.2, 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого постановою правління НБУ №637 від 15.12.2004 року, зокрема вибірковою перевіркою зафіксовано випадки неоприбуткування готівкових коштів без внесення відповідних записів у книгу ОРО №3000063976р/2 від 03.06.2015 року на підставі фіскальних звітних чеків за період з 17 липня 2015 року по 17 серпня 2015 року на суму 34 800,00 грн. та порушення вимог пп.1, 2, 6, 10, 12, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 року №265/95-ВР, а саме: порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації товарів; не забезпечено зберігання контрольних стрічок протягом встановленого терміну; невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО; та встановлена невидача розрахункового документу встановленої форми при здійсненні покупки.
Позивачем 26.08.2015 року до Головного управлінням ДФС у Волинській області було подано заперечення на акт фактичної перевірки від 18 серпня 2015 року. За результатами розгляду заперечення товариству направлено лист від 01.09.2015 року №5724/10/03-20-20-0310 в якому Головне управлінням ДФС у Волинській області зазначило, що обставини наведені у запереченні не спростовують висновків акта фактичної перевірки від 18 серпня 2015 року бланк №000235, як наслідок, висновки перевіряючих, щодо порушень зазначених в акті є законні, об'єктивні та обґрунтовані (а.с.101-104).
На підставі акту фактичної перевірки від 18 серпня 2015 року, Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Волинській області 04.09.2015 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0004672204, яким до позивача за порушення пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні та згідно з Указом Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання готівки” від 12.06.1995 року №436/95 застосовані штрафні (фінансові) санкції (штраф) в сумі 174000,00 грн.(а.с.8) та податкове повідомлення-рішення №0004662204, яким до позивача за порушення вимог пп.1, 2, 6, 10, 12, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 року №265/95-ВР застосовані штрафні (фінансові) санкції (штраф) в сумі 22 427,00 грн.(а.с.7).
Згідно із частиною другою статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюються на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Частиною третьою статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частин першої, другої статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На думку суду, відповідач довів правомірність оскаржуваних в даній адміністративній справі податкових повідомлень-рішень, з огляду на таке.
Згідно із пунктом 9 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 року №265/95-ВР (з наступними змінами та доповненнями) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Відповідно до значень термінів, наведених у пункті 1.2 глави 1 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року № 637 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 року за №40/10320), книга обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) - прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг); оприбуткування готівки - проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій; реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) - пристрій або програмно-технічний комплекс, у якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій під час продажу товарів (надання послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).
Пунктом 2.6 цього ж Положення визначено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Абзацом третім статті 1 Указу Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” від 12.06.1995 року № 436/95 (з наступними змінами та доповненнями) установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Таким чином, у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО відповідно до вимог глави 4 Положення оприбуткуванням готівки є сукупність таких дій: фіксація повної суми фактичних надходжень готівки у фіскальних звітних чеках РРО та відображення на їх підставі готівки у книзі ОРО. Невиконання будь-якої із цих дій є порушенням порядку оприбуткування готівки, за яке встановлена відповідальність (абзац третій статті 1 Указу Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” від 12.06.1995 року №436/95). Вказана правова позиція також викладена у постановах Верховного Суду України від 26.02.2013 року (справа №21-7а13), від 01.04.2014 року (справа №21-54а14), яка в силу вимог частини першої статті 244-2 КАС України має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.
Таким чином, при вирішенні даного спору, судом підлягав встановленню факт дотримання позивачем порядку оприбуткування готівки шляхом фіксації повної суми фактичних надходжень готівки у фіскальних звітних чеках РРО та відображення на їх підставі готівки у книзі ОРО.
В судовому засіданні було оглянуто належним чином завірену копію книги ОРО №3000063976р/2 від 03.06.2015 року та встановлено, що товариством з 17.07.2015 року по 17.08.2015 року не здійснено обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО(а.с.42-61).
Як вбачається з акту перевірки неоприбуткування готівки на суму 34 800,00 грн. підтверджується фіскальними звітними чекими (Z-звіти), в тому числі: за 17.07.15р. (Z-звіт №0117) на суму 1500,00 грн., 21.07.15р. (Z-звіт №0118) на суму 564,00 грн., 22.07.15р. (Z-звіт №0119) на суму 860,00 грн., 23.07.15р. (Z-звіт №0120) на суму 2089,00 грн., 24.07.15р. (Z-звіт №0121) на суму 877,00 грн., 25.07.15р. (Z-звіт №0122) на суму 1981,00 грн., 26.07.15р. (Z-звіт №0123) на суму 1346,00 грн., 27.07.15р. (Z-звіт №0124) на суму 887,00 грн., 28.07.15р. (Z-звіт №0125) на суму 636,00 грн., 29.07.15р. (Z-звіт №0126) на суму 426,00 грн., 30.07.15р. (Z-звіт №0127) на суму 186,00 грн., 31.07.15р. (Z-звіт №0128) на суму 604,00 грн., 01.08.15р. (Z-звіт №0129) на суму 577,00 грн., 02.08.15р. (Z-звіт №0130) на суму 805,00 грн., 03.08.15р. (Z-звіт №0131) на суму 804,00 грн., 04.08.15р. (Z-звіт №0132) на суму 1300,00 грн., 05.08.15р. (Z-звіт №0133) на суму 621,00 грн., 06.08.15р. (Z-звіт №0134) на суму 1623,00 грн., 07.08.15р. (Z-звіт №0135) на суму 2506,00 грн., 08.08.15р. (Z-звіт №0136) на суму 2367,00 грн., 09.08.15р. (Z- зіт №0137) на суму 787,00 грн., 10.08.15р. (Z-звіт №0138) на суму 1272,00 грн., 11.08.15р. (Z-звіт №0139) на суму 1128,00 грн., 12.08.15р. (Z-звіт №0140) на суму 1366,00 грн., 13.08.15р. (Z-звіт №0141) на суму 926,00 грн., 14.08.15р. (Z-звіт №0142) на суму 1419,00 грн., 15.08.15р. (Z-звіт №0143) на суму 2883,00 грн., 16.08.15р. (Z-звіт №0144) на суму 1784,00 грн., 17.08.15р. (Z-звіт №0145) на суму 676,00 грн., які були роздруковані та не підклеєні до розділу 1 книги ОРО, а відповідні записи не були внесені до розділу 2 вказаної КОРО, копії відповідних сторінок книги ОРО приєднані до справи (а.с.42-61). Таким чином, товариством не було проведено оприбуткування готівки у повному обсязі, а саме: на суму 34 800,00 грн., так як у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО оприбуткуванням готівки є сукупність таких дій: фіксація повної суми фактичних надходжень готівки у фіскальних звітних чеках РРО та відображення на їх підставі готівки у книзі ОРО, що не було зроблено позивачем, чим порушено вимоги пункту 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України. В результаті чого, відповідно до абзацу третього статті 1 Указу Президента України “Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” від 12.06.1995 року № 436/95 до товариства застосована фінансові санкції у вигляді штрафу за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми, тобто у розмірі 174 000,00 грн. (34 800,00 грн х 5 = 174 000,00 грн.).
Крім того, перевіркою встановлено порушення ТзОВ "ВІ ЕЙЧ ВІ" вимог пп.1, 2, 6, 10, 12, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 року №265/95-ВР.
Відповідно до пункту 10 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані друкувати або створювати в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.
Як вбачається з ату перевірки, позивачем не забезпечено зберігання контрольних стрічок протягом встановленого терміну за 15.08.205 року, 16.08.2015 року та 17.08.2015 року. За недотримання вимог пункту 10 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” згідно з пунктом 5 статті 17 цього Закону застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій або не збережено контрольну стрічку протягом трьох років, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі. Таким чином, за вчинення даного порушення до товариства застосовано фінансові санкції у розмірі 510,00 грн.
Також, під час проведення фактичної перевірки встановлено порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації товарів, а саме відсутні накладні на товари на суму 10 957,00 грн., чим порушено вимоги пункту 12 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, де зазначено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
Згідно статті 20 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Таким чином, за вчинення даного порушення до товариства застосовано фінансові санкції у розмірі 21 914,00 грн. (10 957,00 грн х 2 = 21 914,00 грн.).
Відповідно до пунктів 1 та 2 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Проте, товариством не видано розрахунковий документ встановленої форми при купівлі пива «Балтика» 7 ємністю 0,5л. за ціною 20,00 грн. в кількості 2 пляшки на загальну суму 40,00 грн.
Крім того, фактичною перевіркою встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, що засвідчує денний звіт від 18.08.2015 року та розписка(а.с.34). Сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків складала 200,00 грн. (в т.ч. сума покупки 40,00 грн.), в той час, як в денному звіті РРО зазначена сума 92,00 грн., тобто, невідповідність сум готівкових коштів становить 108,00 грн. Чим порушено вимоги пункту 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, де зазначено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.
За порушення вимог пункту 1, 2, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання юридичною особою розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання - вчинене вперше - 1 гривня.
За вчинення даних правопорушень до товариства застосована фінансова санкція у розмірі 3,00 грн.
Не погоджуючись з порушеннями пп.1, 2, 6, 10, 12, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 року №265/95-ВР представник позивача у судовому засіданні зазначив, що під час проведення перевірки всі товарні накладні, розрахункові книжки, контрольні стрічки були у наявності у товариства та знаходились у сейфі директора на місці проведення перевірки. Всі вищезазначені документи були пред'явлені при поданні заперечень на акт перевірки та під час розгляду та винесення рішення, однак податковим органом не було взято це до уваги та винесено протиправні податкові повідомлення -рішення.
Проте, суд критично ставиться до тверджень представника позивача, оскільки під час проведення фактичної перевірки відповідачем 18 серпня 2015 року, вищевказані документи були відсутні на місці проведення розрахунків і на вимогу працівників податкового органу не були надані для огляду, що підтверджується актом перевірки який був підписаний без заперечень (а.с. 29-30) та поясненнями адміністратора Цвид Т.В. про те, що товарні накладні, контрольні стрічки та інші документи знаходяться у директора (а.с.31).
Отже, з урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що доводи податкового органу про порушення позивачем пунктів 2.2, 2.6 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України та порушення вимог пп. 1, 2, 6, 10, 12, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 року №265/95-ВР знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду справи, відтак, оскаржувані податкові повідомлення-рішення від 04.09.2015 року № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2, винесені Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Волинській області є правомірними, а тому в задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю.
Керуючись статтями 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, суд
В задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю “ВІ ЕЙЧ ВІ” до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 04 вересня 2015 року №0004662204 та № НОМЕР_2 відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 25 листопада 2015 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Т.М. Димарчук