Постанова від 12.10.2015 по справі 754/13665/15-а

Номер провадження 2-а/754/452/15

Справа №754/13665/15-а

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 жовтня 2015 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Журавська О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Деснянському районі в м. Києві про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у Дарницькому районі м. Києва про зобов'язання вчинити певні дії, а саме провести перерахунок та виплату йому пенсії за віком із застосуванням середньої заробітної плати для призначення пенсії за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії відповідно до ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Свої вимоги мотивував тим, що він до 19.08.2015 р. отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; 19.08.2015р. він набув право на отримання пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Проте, при призначенні пенсії, було використано схему нарахування, яка застосовується при перерахунку раніше призначеної пенсії, з посиланням на отримання пенсії до звернення, яка була призначена у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». При призначенні пенсії за віком було застосовано показник середньої заробітної плати в розмірі 1 197, 91 грн. 04.09.2015р. позивач письмово звернувся до відповідача з вимогою вказати показник середньої заробітної плати за 2014 рік, але листом від 04.09.2015р. позивачу було повідомлено про те, що оскільки він отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а 19.08.2015року йому було призначено пенсію за віком із застосуванням середнього показника за 2007 рік (1197,91грн.), тому це слід рахувати не як нове призначення пенсії, а як переведення з одного виду пенсії на інший.

Вважаючи таку відмову відповідача неправомірною, оскільки при проведенні такого розрахунку пенсії за віком відповідач застосовує показник середньої заробітної плати за 2007 рік у сумі 1 197,91 грн., тому позивач вимушений був звернутися до суду з даним позовом та просить суд зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії за віком з 04.09.2015 р. відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати для призначення пенсії за 3 календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії - 2 960, 62 грн. Позивач вважає, що до спірних правовідносин не підлягає застосуванню ст.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а застосуванню підлягає ст. 40 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Позивач вказав, що він вперше звернувся за призначенням пенсії за віком, а тому показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, для обчислення йому пенсії повинен застосовуватись з врахуванням середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення.

Представником відповідача надані письмові заперечення проти позову, згідно яких відповідач просить в задоволенні позову відмовити, оскільки пенсія призначена позивачу відповідно до вимог чинного законодавства.

Дослідивши матеріали справи, зібрані у справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Позивач перебуває на обліку в УПФУ в Деснянському районі м. Києва та з 19.08.2015 року та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

За приписами ч.3 ст.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Відповідно до ч.2 ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" для обчислення пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Згідно ст.7 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" військовослужбовцям, які мають право на пенсію за цим Законом та Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", призначається одна пенсія за їх вибором.

У процесі розгляду справи, судом встановлено, що до 19.08.2015 року позивач отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Як вбачається з матеріалів справи, позивач вперше звернувся за призначенням пенсії за віком та з 19.08.2015 року отримує пенсію за віком, відповідно до ст.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Аналізуючи вищевикладені законодавчі норми, суд приходить до висновку, що ч.3 ст.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено порядок переведення з одного виду пенсії, призначеного саме за цим Законом, на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", однак у випадку із заявою позивача мало місце призначення іншої пенсії за іншим законом.

Позивачу було призначено пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, а за призначенням пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" він звернувся в 2015 р. вперше.

Таким чином, Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначають різні підходи (формули) обчислення пенсії за вислугу років та пенсії за віком, зокрема, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не передбачено при обчисленні пенсії за вислугу років застосування показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні.

Отже, при призначенні позивачу пенсії за віком, застосуванню підлягає ч.2 ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно якої для обчислення пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки що передують року звернення за призначенням пенсії.

Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача щодо зобов'язання УПФУ в Деснянському районі м. Києва здійснити перерахунок пенсії за віком позивачу із застосуванням середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за пенсією відповідно до ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", є обґрунтованими та, відповідно, такими, що підлягають задоволенню.

Зважаючи на вищенаведене, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та керуючись, ст.ст. 2, 17,69, 71, 90, 99, 158, 159, 160, 162, 163, 167, 256 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Деснянському районі в м. Києві про зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 з застосуванням середньої заробітної плати, за три календарні роки, що передують року звернення за пенсією відповідно до ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", починаючи з 04.09.2015 року.

Допустити негайне виконання постанови в межах суми платежу за один місяць.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: