про відмову у роз'ясненні судового рішення
20 листопада 2015 р. м. Чернівці Справа № 824/2376/15-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Дембіцького П.Д.;
при секретарі судового засідання - Бакрів О.В.;
за участю:
позивача - Деркача О.К.;
представників відповідача- Нагорного О.О., Бойчука Б.А., Житарюка С.О.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною,-
В провадженні Чернівецького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною.
20 листопада 2015 року у судовому засіданні позивач надав заяву про роз'яснення судового рішення в адміністративній справі №824/2376/15-а, а саме ухвали про відкриття провадження у справі від 30.10.2015 року.
В обґрунтування поданої заяви заявник зазначив, що йому є незрозумілими п.2,3 вищевказаної ухвали а також просив суд роз'яснити йому першу та другу частини п.9.2 п.9.
Представники відповідача в судовому засіданні не заперечували щодо розгляду судом заяви про роз'яснення судового рішення. Крім того, зазначили, що ухвала про відкриття провадження та вимоги щодо надання письмових доказів є зрозумілими, ґрунтуються на вимогах закону, а тому слід відмовити позивачу у роз'ясненні судового рішення.
Розглянувши заяву про роз'яснення судового рішення, заслухавши пояснення заявника, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду заяви, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає, що необхідно відмовити у роз'ясненні судового рішення у зв'язку з наступним.
Частиною 2 статті 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Пунктом 4-5 ст. 11, ст. 69, 76-79 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
У відповідності до ст. 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Суд вважає, що зазначена стаття Кодексу адміністративного судочинства України передбачає можливість роз'яснення судом ухваленого ним рішення з метою усунення такого недоліку, як незрозумілість судового рішення. Вказаний недолік може бути зумовленим такими критеріями як можливість неоднакового тлумачення висновків суду, що перешкоджає його належному виконанню, високою ймовірністю неправильного виконання рішення суду, внаслідок неясності резолютивної частини рішення. Не являється обґрунтованою підставою для роз'яснення судового рішення та обставина, що заявник, не розуміє яким чином слід виконати резолютивну частину судового рішення,
Крім того, згідно ст. 170 КАС України не допускається зміна змісту судового рішення.
За таких обставин суд вважає, що ухвала Чернівецького окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2015 року не містить тверджень, які б зумовлювали неоднакове тлумачення висновків суду, суперечили одне одному, а тому, не вбачає підстав для усунення такого недоліку, як незрозумілість судового рішення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 170, 165, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Відмовити ОСОБА_1 у роз'ясненні судового рішення, а саме ухвали Чернівецького окружного адміністративного суду про відкриття провадження в адміністративній справі від 30.10.2015 року у адміністративній справі №824/2376/15-а.
У відповідності до ст.ст. 185, 186 КАС України ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Згідно статті 254 КАС України ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя П.Д. Дембіцький
Ухвалу в повному обсязі складено 20 листопада 2015 р.