Постанова від 20.11.2015 по справі 826/13779/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

20 листопада 2015 року письмове провадження № 826/13779/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірій Р.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві

до Підприємства з іноземними інвестиціями "АМІК УКРАЇНА"

про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до підприємства з іноземними інвестиціями "АМІК УКРАЇНА" (далі- ПІІ "АМІК УКРАЇНА"), у якій просить суд застосувати до ПІІ "АМІК Україна" заходи реагування у вигляді:

- повного зупинення роботи ПІІ "АМІК УКРАЇНА" (код 30603572), за адресою: вул. Стеценка, 20 у Подільському районі міста Києва

- визначити спосіб виконання судового рішення у порядку, передбаченому наказом МНС України від 21.10.2004 №130 "Про затвердження Інструкції про порядок та умови застосування органами державного пожежного нагляду запобіжних заходів", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 08.11.2004 за №1416/10015 шляхом відключення джерела електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощити та вхідні двері приміщень "АМІК УКРАЇНА" (код 30603572), за адресою: вул. Стеценка, 20 у Подільському районі міста Києва.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що під час проведення перевірки було виявлено ряд порушень правил техногенної і пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей. Виявлені порушення, за переконанням уповноваженого представника позивача, свідчать про необхідність повного зупинення подальшої роботи підприємства. З метою попередження настання негативних наслідків, викликаних наявністю на об'єктах відповідача порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей, позивач звернувся до суду із позовом про застосування заходів реагування. Просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.07.2015 відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.

Відповідач надав суду письмові заперечення на позовну заяву, згідно яких проти задоволення позовних вимог він заперечує. Посилався на те, що порушення вказані у акті перевірки не відповідають дійсності взагалі, та зазначає, що акт перевірки не є належним доказом. Також відповідач вказував на те, що позивачем не надано обґрунтування того, яким чином всі перелічені порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки створюють реальну загрозу життю та здоров'ю людей. Зазначив, що позивачем не вказано конкретних підстав для застосування заходів реагування у вигляді зупинення АЗС відповідача. Просив відмовити у задоволенні позову.

Враховуючи положення частини 6 статті 128 КАС України та за сумісним клопотанням сторін ухвалено про вирішення справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.01.2015 №317-р "Про надання дозволу на проведення планових перевірок стану пожежної та техногенної безпеки", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 №83 та з урахуванням положень Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" Подільським районним управлінням Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві було видано наказ від 19.05.2015 №45 про проведення перевірок.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 №306 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки" ПІІ "АМІК УКРАЇНА", розташоване за адресою: вул. Стеценка, 20 у Подільському районі м. Києва, є об'єктом з високим ступенем ризику.

На основі вищезазначеного наказу від 19.05.2015 №45 тимчасово виконуючим обов'язки заступника начальника відділу ДНК та ЦЗ Подільського РУ ГУ ДСНС України у місті Києві капітаном служби цивільного захисту Сулим Р.А. в період з 12.06.2015 - 03.07.2015 було проведено планову перевірку протипожежного стану, стану техногенної безпеки та цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійних служб ПІІ "АМІК УКРАЇНА", за адресою: вул. Стеценка, 20 в Подільському районі міста Києва .

На підставі наказу Подільського РУ ГУ ДСНС України у місті Києві від 19.05.2015 №45 було видано посвідчення від 12.06.2015 №93 на проведення державним інспектором перевірки ПІІ "АМІК УКРАЇНА", за адресою: вул. Стеценка, 20 в Подільському районі міста Києва.

Повідомлення про проведення планової перевірки від 21.05.2015 №27/1241 було направлено рекомендованим листом на адресу ПІІ "АМІК УКРАЇНА", що підтверджується копією фіскального чека №6815 від 27.05.2015, копія якого наявна в матеріалах справи.

Присутнім під час здійснення планової перевірки був начальник АЗС ПІІ "АМІК УКРАЇНА" ОСОБА_2, який є відповідальним за пожежну безпеку на АЗС відповідно до наказу №22-п від 05.02.2015.

За результатами перевірки позивачем винесено акт перевірки додержання вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю з діяльністю аварійно-рятувальних служб від 25.06.2015 №81, яким встановлено порушення вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей, а саме:

- у приміщеннях здійснюється господарська діяльність без оформлення декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (розділ 1 п.4 п.2 ППБУ, ст.57 Кодексу цивільного захисту України);

- не надані акти проведення схованих робіт на прокладання електропроводки за підвісними стелями (горючою основою) (розділ 4 п. 1.12 ППБУ);

- не проведений замір опору ізоляції електромережі та електроустановок (розділ 4 п.1.20 ППБУ);

- електричні розетки в магазині та підсобках встановлені на горючій основі без підкладання під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити електроприладу на 1 см з кожного боку (розділ 4 п. 1.17 ППБУ);

- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів виконано не за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів (розділ 4 п.1.6 ППБУ);

- електрощити, групові електрощитки, серверна будівлі не захищені автономними системами пожежогасіння (розділ 4 п.1.16 ППБУ);

- електричні вимикачі складських (підсобних) приміщень не винесені на зовнішні стіни, поза межі вказаних приміщень (розділ 4 п.1.15 ППБУ);

- відстань від паливо-роздавальних колонок АЗС до будівлі операторської менше 9 м.(п.17.4.7 ВБН В.2.2-58.1-94);

- не передбачено додаткової смуги накопичення транспортних засобів на виїзді з території АЗС на автомобільну дорогу довжиною не менше 15 метрів і на в'їзді до АЗС не менше 50 м , шириною не менше 3,5 метра (п.7.55* ДБН 360-92**);

- не надано протоколи випробувань матеріалів (пластикових панелей) щодо пожежної небезпеки за показниками пожежної безпеки не вище ніж Г1, В1, Д1, Т2 та індексом поширення полум'я не більше 10, які використовуються для опорядження стін магазину заправної станції (п.5.24 ДБН В. 1.1-7-2002);

- на в'їзді і виїзді з території АЗС не влаштовані пологі підвищення висотою не менше 0,2 м або дренажні лотки, які відводять забруднені нафтопродуктами атмосферні опади в очисні споруди АЗС (п.2.1.1 Наказ МНС України від 06.12.2005 N376 Про затвердження Інструкції щодо вимог пожежної безпеки під час проектування автозаправних станцій);

- на АЗС не вивішені на видимих місцях плакати, які містять обов'язки водія під час заправляння автотранспорту, а також інструкції про заходи пожежної безпеки (розділ6, п.10.4 ППБУ);

- для приміщень об'єкта не розроблені із затвердженням керівником об'єкта інструкції про заходи пожежної безпеки (розділ 2, п.4 ППБУ);

- на шляхах евакуації з приміщення АЗС влаштовані розсувні двері (розділ 3 п.2.23, п.5.10 ППБУ ДБН В. 1.1-7-2002**);

- не надані акти приймання існуючої систем автоматичної пожежної сигналізації та пожежогасіння в експлуатацію з підписами представників органів Державного пожежного нагляду (розділ 5, п.1.4 ППБУ);

- не заключений договір на технічне обслуговування існуючої систем автоматичної пожежної сигналізації та пожежогасіння з спеціалізованою організацією, яка отримала ліцензію на право виконання цих робіт (розділ 5, п.1.4 ППБУ);

-сигнал від приймально-контрольного приладу існуючої системи автоматичної пожежної сигналізації не виведений на пульт централізованого спостереження пожежної охорони(розділ 5 пп.1.2., 1.4. п.4.9. ППБУ, ДБН В.2.5-56-2010);

-двері складських (підсобних) приміщень та електрощитової не виконано протипожежними з межею вогнестійкості 30 хвилин та не мають сертифікат відповідності УкрСЕПРО (розділ 1 п.7, розділ 3 п.2.3., п.2.1.1 ППБУ; ДБН В.2.2-9-99 "Громадські будинки та споруди");

-майданчик для АЦ не огороджений по периметру бортиком висотою не менше як 0,2 м, місця в'їзду (виїзду) на майданчик для АЦ не облаштований похилими підвищеннями (пандусами) з ухилом не менше як 2 % (розділ п.10.1 п.2.1.1 ППБУ, «Інструкції щодо вимог пожежної безпеки під час проектування АЗС»)

- біля місць розташування пожежних гідрантів не встановлені покажчики (об'ємні зі світильником або плоскі із застосуванням світловідбивних покриттів) з нанесеними на них літерним індексом ПГ (пожежний гідрант), цифровими значеннями відстані в метрах від покажчика до гідранта, внутрішнього діаметра трубопроводу в міліметрах, зазначенням виду водогінної мережі (тупикова чи кільцева) (розділ 5 п.2.1 ППБУ);

- працівники, зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, один раз на рік не проходять перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з пожежної безпеки (розділ п.п.15, 16, р.10 п.10.1 ППБУ);

- не надано підтверджуючих документів щодо проведення робіт з підвищення межі вогнестійкості (у відповідності до норм та проектно-кошторисної документації) несучих металевих конструкцій будівлі та споруди накриття ПРК (таб.4 ДБН В. 1.1-7-2002 "Пожежна безпека об'єктів будівництва");

- об'єкт не обладнано автоматизованою системою раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення( ст.53 п.1 п.5.2. КЦЗУ, Наказ МНС України від 15.05.2006 №288 "Про затвердження правил улаштування, експлуатації та технічного обслуговування систем раннього виявлення надзвичайної ситуації та оповіщення людей у разі їх виникнення" зареєстрований в Мінюсті України від 05.07.2006 №785\12659);

- на складі не розроблений план розміщення хімічних речовин із зазначенням їх найбільш характерних властивостей: "Вогненебезпечні", "Отруйні", "Хімічно активні"(п.9.4 пп.2 ППБУ);

- не підготовлено та не надано до Подільського РУ ГУ ДСНС України у м. Києві заповнену форму паспорту потенційно небезпечного об'єкту на машинному та паперовому носіях (ст.69 ч.2 літ «г» п.3.1.1 КЦЗУ; ПТБ «Положення про паспортизацію потенційно-небезпечних об'єктів», затверджено наказом МНС України від 18.12.2000 №338, у редакції Наказу МНС від 16.08.2005 №140 зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 01.09.2005 за №970/11250);

- не складено та не погоджено номенклатуру та норми накопичення матеріального резерву (п.8 п.4.2.4 ПКМУ № 308 наказ МНС №557 ПТБ);

- відсутній дозвіл на експлуатацію об'єкту підвищеної небезпекист.13 п.4.9.4 Закон України № 2245 наказ МНС № 557 ПТБ);

-не розроблено графік проведення навчально-тренувальних занять і навчальних тривог по плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій (п.3.1.1 наказ МНС №557 ПТБ);

- не пройшли навчання на курсах цивільної оборони: 1).уповноважені керівники з ліквідації надзвичайної ситуації та особи, які очолюють штаби з ліквідації надзвичайних ситуацій; 2).працівники диспетчерських служб; 3).фахівці підприємства, які причетні до забезпечення промислової та екологічної безпеки; 4).керівники навчальних груп з підготовки працівників на підприємстві, з питань захисту і дій у надзвичайних ситуаціях (п.1, п.3 ПКМУ від 26.07.2001 №874 «Положення про порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту»);

- не створено об'єктова комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (п.п.10,12 ПКМУ№1198);

- не заведено журнал реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки для працівників які приймаються на роботу та за місцем роботи (п.п.4.5., 4.5.1 наказ МНС № 557 ПТБ);

- не укладена угода на постійне та обов'язкове обслуговування об'єкту з державною аварійно-рятувальною службою відповідно до вимог законодавства (КЦЗУ);

- не розроблено та не затверджено керівником об'єкта Положення про об'єктову комісію з питань техногенно-екологічної безпеки (п.12 ПКМУ№1198);

-не визначено наказом персональний склад евакуаційних органів(п.4.7.3 наказ МНС №557 ПТБ);

-не проведено розрахунків потреби та не забезпечено працюючий персонал засобами індивідуального захисту (п.6.6,9,10 п.4.3. ПКМУ № 1200, наказ МНС №557 ПТБ);

-не заведено необхідні документи щодо планування евакуації працівників АЗС та членів їх сімей у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій (п.26 ПКМУ № 1432);

-не вивішені на видному місці відповідні інструкції щодо виконання вимог техногенної безпеки та порядку дій персоналу у разі виникнення надзвичайної ситуації (п.4.5.5 наказ МНС № 557 ПТБ);

- для виконавчого керівника не придбано спеціальний одяг яскравого оранжевого кольору (каска, куртка) (п.6 КЦЗУ);

- відсутній інформаційно-довідковий куточок з питань захисту співробітників та їх дій у надзвичайних ситуаціях для АЗС (наказ МНС № 97);

- не надані сертифікати на спецодяг та спецвзуття щодо відповідності вимогам Держстандартів та НПООП 0.00-1.29-97 (ДНАОП 0.00- 1.29-97) «Правила захисту від статичної електрики» (п.4.8. Правил технічної експлуатації та охорони праці на стаціонарних, контейнерних і пересувних АЗС);

- не надано комплект експлуатаційно-технічної документації блискавкозахисту що повинен містити: 1).пояснювальну записку; 2).схеми зон захисту блискавковідводів; 3).робочі креслення конструкцій блискавковідводів (будівельна частина), конструктивних елементів захисту від вторинних проявів блискавки, від занесень високих потенціалів через наземні і підземні металеві комунікації, від ковзних іскрових каналів і розрядів у грунті; 4).приймальну документацію (акти прийняття в експлуатацію пристроїв блискавкозахисту разом з додатками: актами на приховані роботи і актами випробувань пристроїв блискавкозахисту і захисту від вторинних проявів блискавки і занесення високих потенціалів) (ст.69 ч.2 літ. «ж» п.9.1.2 КЦЗУ, «Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд», ДСТУ Б В.2.5-38:2008, затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 27.06.2008 №269 чинний 3 2009-01-01. (далі- ДСТУ Б В.2.5.38:2008);

- не надано паспорти блискавкозахисних пристроїв і паспорти заземлювачів пристроїв блискавкозахисту, які повинні зберігатися у відповідального за електрогосподарство (п.9.2.7 ДСТУ Б В.2.5.38:2008);

- не надано акти, затверджені керівником організації, разом з представленими актами на приховані роботи і протоколи вимірювань що включаються в паспорт блискавкозахисних пристроїв (п.9.2.8 ДСТУ Б В.2.5.38:2008).

Таким чином, позивач в ході перевірки встановив, що АЗС ПІІ "АМІК УКРАЇНА" по вул. Стеценка, 20, Подільському районі міста Києва експлуатується з порушенням правил та норм пожежної і техногенної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей.

Згідно зі статтею 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Статтею 55 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 передбачені заходи щодо забезпечення пожежної безпеки, відповідно до частини першої якої забезпечення пожежної безпеки на території України, регулювання відносин у цій сфері органів державної влади, органів місцевого самоврядування та суб'єктів господарювання і громадян здійснюються відповідно до цього Кодексу, законів та інших нормативно-правових актів.

Діяльність із забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємств, установ та організацій. Зазначена вимога відображається у трудових договорах (контрактах), статутах та положеннях (частина друга статті 55 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012).

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Частиною 4 статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачено, що вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності встановлюється виключно законами.

Згідно абзацу 1 частини 5 статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

Частиною 7 статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

Частина 1 статті 67 Кодексу цивільного захисту України передбачає, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить, зокрема: здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства органами та суб'єктами господарювання, аварійно-рятувальними службами, зазначеними у статті 65 цього Кодексу; звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Відповідно до частин 1, 2 статті 68 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.

У разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Як визначено у частині 1 статті 70 Кодексу цивільного захисту України, підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів може бути недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій; неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання.

Відповідно до частини 2 статті 70 Кодексу цивільного захисту України повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Таким чином, вищенаведеними положеннями законодавства встановлено, що у разі встановлення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) застосовуються виключно за рішенням адміністративного суду, що свідчить про те, що позивач звернувся до суду у межах наданих йому повноважень та з дотриманням законодавства України.

Станом на дату розгляду даної справи, порушення, які є підставою для застосування заходів реагування, відповідач не усунув, що він не заперечує.

Оскільки, на даний час порушення, встановлені в Акті перевірки №81 від 25.06.2015 на АЗС не усунуті повністю, що підтверджується відповідачем, суд вважає, що подальша діяльність АЗС створює загрозу життю та здоров'ю людей, навколишньому природному середовищу, внаслідок чого є підстави для застосування до відповідача заходів реагування.

Враховуючи вищевикладене, оцінивши докази, наявні в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення подальшої роботи АЗС ПІІ "АМІК УКРАЇНА" яка здійснює свою діяльність за адресою: вул. Стеценка, 20, Подільському районі міста Києва шляхом відключення джерела електроживлення та накладення печаток на розподільчі електрощитки та вхідні двері приміщень товариства, підлягають задоволенню.

Суд зазначає, що відповідно до частини 12 статті 183-2Кодексу адміністративного судочинства України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами.

Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Отже, після усунення порушень, зафіксованих в Акті перевірки №81 від 25.06.2015 відповідач має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Києва із заявою про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду даної справи

Керуючись положеннями статей 2, 7, 69-71, 160-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м Києві задовольнити повністю.

2.Застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи АЗС підприємства з іноземними інвестиціями "АМІК УКРАЇНА" (код 30603572), за адресою: вул. Стеценка, 20 у Подільському районі міста Києва;

3. Визначити спосіб виконання судового рішення у порядку, передбаченому наказом МНС України від 21.10.2004 №130 "Про затвердження Інструкції про порядок та умови застосування органами державного пожежного нагляду запобіжних заходів", зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 08.11.2004 №1416/10015, шляхом відключення джерела електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощити та на двері приміщень Підприємства з іноземними інвестиціями "АМІК УКРАЇНА" за адресою: вул. Стеценка, 20 у Подільському районі міста Києва.

4.Обов'язок, щодо забезпечення виконання рішення покласти на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві.

5.Постанова підлягає до негайного виконання.

6.Стягнути з підприємства з іноземними інвестиціями "АМІК УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 30603572) на користь Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві (код ЄДРПОУ 38620155) судові витрати у сумі 73,08 грн.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Р.О. Арсірій