Ухвала від 20.11.2015 по справі 127/26251/15-а

Cправа № 127/26251/15-а

Провадження № 2-а/127/797/15

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

20 листопада 2015 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Іщук Т.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Вінницької міської ради про визнання протиправною бездіяльність відповідача, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду з позовною заявою до Виконавчого комітету Вінницької міської ради про визнання бездіяльності відповідача протиправною та зобов'язання вчинити дії.

Зазначена позовна заява не відповідає вимогам, встановленим ст. 106 КАС України, а тому є підстави для залишення її без руху з метою усунення недоліків.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та який за ставкою мінімальної заробітної плати у січні 2015 року складає 487,20 грн. Відповідно до ст. 6 цього Закону у разі якщо позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом в розмірах, установлених ст.4 цього Закону за подання позову немайнового характеру; коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З матеріалів позову вбачається, що двома позивачами пред'явлений позов про визнання бездіяльності неправомірною та про зобов'язання вчиняти дії. При цьому, відповідно до квитанції № ПН816970СІ від 18 листопада 2015 року, позивач ОСОБА_1 за подання позовної заяви немайнового характеру сплатила судовий збір лише в розмірі 478,20 грн. Тобто, позивачами не в повному обсязі сплачена сума судового збору за подання до суду відповідної позовної заяви. Також з позовної заяви та матеріалів доданих до неї не вбачається підстав, які могли б звільнити позивачів від сплати судового збору.

Враховуючи, що двома позивачами пред'явлено одночасно до суду дві позовні вимоги: про визнання неправомірною бездіяльність відповідача щодо невиконання п. 11 «Положення про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання»; про зобов'язання відповідача внести до виконавчого комітету Вінницької обласної ради пропозицію про використання приміщень квартир №1,№2 будинку №5 по вул. Інтернаціоналістів в м. Вінниці в інших цілях або про знесення будинку, що являються самостійними, але пов'язаними між собою вимогами немайнового характеру, позивачам слід кожному окремо сплатити судовий збір за ставками відповідно до закону по кожній пред'явленій вимозі окремо.

Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору наступні: отримувач коштів: УК у м. Вінниці, 22030001; код ЄДРПОУ банку: 38054707; банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області; МФО: 802015; рахунок: 31215206700002.

Крім того, відповідно до ч.1,2 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Як вбачається з позовної заяви позивачами заявлено вимоги, зокрема про зобов'язання відповідача внести до виконавчого комітету Вінницької обласної ради пропозицію про використання приміщень квартир №1,№2 будинку №5 по вул. Інтернаціоналістів в м. Вінниці в інших цілях або про знесення будинку. В обґрунтування вказаної вимоги позивачі посилаються на порушення відповідачем п. 11 Положення, затвердженого Радою Міністрів УРСР від 26.04.1984 року №189. Разом з тим, позивачам слід звернути увагу на дію Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та відповідно структуру органів місцевого самоврядування та їх повноваження.

Відповідно до ч.1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення такого позову без руху, зазначаючи при цьому в ухвалі виявлені недоліки, спосіб їх усунення і строк на їх усунення, що не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем зазначеної ухвали.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до виконавчого комітету Вінницької міської ради про визнання протиправною бездіяльність відповідача, зобов'язання вчинити дії залишити без руху, надавши позивачам строк не більше п'яти днів з моменту отримання вказаної ухвали для усунення зазначених недоліків.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: